آیا می‌شود از کارفرمایی که به زور از کارگران امضای دریافت حقوق می‌گیرد شکایت کرد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️ سوال: آیا می‌شود از کارفرمایی که به زور از کارگران امضای دریافت حقوق می‌گیرد شکایت کرد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی کارگران

در قرارداد با کارفرما مبلغی که همان حقوق قانون کار باشد ذکرشده اما در پرداخت کمتر از میزان ذکرشده دریافت می‌شود و بررسی واریزی به حساب این ادعا را تایید می کند. کارفرما دست به حیله کثیفی زده و با گرفتن امضا و اثرانگشت اینطوری وانمود می‌کند که ما تمام حق حقوق این خانم یا آقا را پرداخت کرده‌ایم و این‌هم امضای اوست. آیا با شکایت کردن از کارفرما چیزی عاید شاکی می‌شود؟ نکته این است که امضاها از سر اجبار زده شده‌اند.

در این مورد اینکه می‌فرمایید به اجبار امضا گرفته یعنی چه؟ توجه کنید اجبار و فریب فرق دارد. در حقوق اجبار یعنی سلب اراده شخص از طریق تهدید و به کاربردن زور. به هر حال با توجه به امضا و تایید دریافت تمام حقوق این کارگر است که باید اثبات کند که تمام حقوق خود را دریافت نکرده و امضاها در اثر حیله و فریب بوده است. اگر حقوق ماهیانه به حساب ایشان واریز شده گردش حساب می تواند اثبات کننده باشد همچنین اگر شاهدانی وجود دارند که بتوانند شهادت دهند این کارفرما مبلغ کمتری از قرارداد را پرداخت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا نفوذ حزب‌الله لبنان در خاورمیانه دستخوش تغییر می‌شود؟ | DW | 02.05.2020آلمان فعالیت حزب‌الله لبنان در این کشور را ممنوع اعلام کرده است. با این‌حال این حزب‌الله همچنان در لبنان قدرتمند است و با ایجاد دولت در دولت زمام بسیاری از امور این کشور در عرصه‌های مختلف را در دست دارد. حزب الله یک گروه تروریستی مثل داعش و فاطمیون است نویسنده این خبر به علت یهودی‌ستیزی حتما از اخراج خواهد شد حزب الله هر گوهى ميخوره در لبنان بره بخوره اما در آلمان ديگه نميتونه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ربیعی: عرضه سهام چهار پالایشگاه کشور از اول تیرماه آغاز می‌شودتهران – ایرنا – سخنگوی دولت گفت: واگذاری سهام دولت در پالایشگاه‌های اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس از اول تیرماه سال ۹۹ آغاز شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

گلچینی از ویدئوهای بدون شرح هفته از آمریکا تا استرالیا و چینتمام ویدیوهای بدون شرح این هفته همچون زندگی ما متاثر از ویروس کروناست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدئوهای طبقه‌بندی شده پنتاگون؛ آیا بشقاب‌پرنده‌ها واقعی‌اند؟چرا این ویدئوها جنجال‌برانگیز شد، با دیدن آنها چه اطلاعاتی می‌توان به دست آورد و چرا مطالعه بشقاب‌پرنده‌ها برای پژوهشگران مهم است؟ خیر امکان وجود بشقاب پرنده ها، ایده ای است که موکول به وجود موجودات دیگر در فضاست که هنوز قطعی نیست. اما امروزه با وجود پهپادهای کنترل شونده از راه دور،از کجا که اینها اشیاء پرنده جاسوسی یا ایذائی امریکا و اسرائیل و قدرت های دیگر نباشد؟! دروغ و جعلی ‼️‼️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تا چند هفته دیگر نفت مُفت هم نمی‌ارزد/ آیا بازگشت قیمت بهانه جنگی می‌خواهد؟یک خبر کشف واکسن حتی دروغین قیمت نفت هر چند کوتاه مدت تمایل به بهبود نشان می‌دهد. البته نمی‌توان اثرات ژئوپلیتیکی در مناطق نفتی را نادیده گرفت، یعنی چنانچه زمزمه جنگ در یکی این مناطق شنیده شود بازار نفت بدون توجه به سایر مولفه‌ها رو به افزایش خواهد رفت چقدر پوووووول این چه تیتریه آخه؟ کارشناسی که این تحلیل رو می‌کنه چه تفاوتی با آدم غیر کارشناس داره؟ واقعا که...
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »