آیا کارفرما می‌تواند برابر رای بازرسان درموردسخت و طاقت‌فرسا بودن کار بایستد؟

09/10/1399 12:31:00 ب.ظ

چند بازرس آلایندگی کارگاه ما را بررسی کردند و نظرشان این بود که سطح آلایندگی به حدی است که باید کار ما سخت و زیان‌آور محسوب شود. آیا کارفرما می‌تواند جلوی سخت محسوب شدن کار را بگیرد؟ کارگران سوال_جواب_حقوقی

از آن‌جایی که کارفرمای ما نمی‌خواست در مورد سخت محسوب شدن کارمان اقدام کند، ما چند تن از کارگرها خودمان تقاضای بازرس دادیم.

بازرس‌ها آمدند و در مورد آلایندگی کارگاه بررسی کردند و ظاهرا هم نظرشان این بود که سطح آلایندگی به حدی است که باید کار ما سخت و زیان‌آور باشد. می‌خواستم بدانم آیا کارفرما می‌تواند جلوی سخت محسوب شدن کار ما را بگیرد؟

با سلام؛ خدمت‌تان عرض شود که مشاغل سخت و زیان‌آور توسط کمیته موضوع ماده۲ و سپس توسط کمیسیون استانی بررسی می‌شود. بنابراین، کارفرما در هر یک از این مراحل می‌تواند اعتراض کند. بازرس‌ها صرفا از لحاظ فنی یک مساله را گزارش می‌دهند بدون این‌که اختیار تصمیم گیری داشته باشند. با این وجود، بهتر است مساله را پی‌گیری کنید و اگر کارگران تا کنون به دلیل آلایندگی کارگاه دچار مشکلات سلامتی شده‌اند، مدارک آن را به کمیته مربوطه ارایه دهید. اگر کار مشابهی در شهرستان شما یا جای دیگری سخت اعلام شده است، حتما به آن هم اشاره کنید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

آیا کارگران روزمزد و پاره‌وقت مشمول بیمه از سوی کارفرما نمی‌شوند؟

آیا می‌توانم برای گرفتن مطالباتم از وراث کارفرما شکایت کنم؟

آیا پرزیدنت ترامپ می‌تواند پیش از ترک ریاست جمهوری، خود را عفو کند؟آیا پرزیدنت ترامپ می‌تواند پیش از ترک ریاست جمهوری خود را عفو کند؟ در متن قانون اساسی ایالات متحده در مورد اختیارات عفو آمده است که رئیس جمهوری از قدرت تخفیف مجازات و یا عفو در مورد اتهام‌ها علیه ایالات متحده مگر آن که در مورد استیضاح باشد برخوردار است به کیرش هم نیست

آیا علی کریمی می‌تواند رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران شود؟ | DW | 31.12.2020علی کریمی، ملی پوش سابق فوتبال ایران و بازیکن پیشین تیم بایرن‌مونیخ آلمان، برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران آمادگی خود را اعلام کرده است. آیا این چهره مردمی در فوتبال ایران از بخت پیروزی برخوردار است؟ چهره مردمی😂 خخخ چهره‌ی مردمی با مدرک دوم دبیرستان!

آیا نماینده زرتشتیان در مجلس می‌تواند از حقوق یک زرتشتی که تبعه ایران نیست دفاع کند؟