آیا امکان دارد به خاطر خرابی بازار به‌دلیل شیوع کرونا، پرداخت چک را به تعویق انداخت؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

سلام. تقریبا چهار ماه قبل خانه ای را در کرج خریدم و یک سوم مبلغش را چک دادم برای ۱۵ فروردین. الان وضع کاسبی خراب است آیا می‌توانم موعد پرداخت چک را به تعویق بیاندازم؟ کرونا_در_ایران سوال_جواب_حقوقی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سلام. تقریبا چهار ماه قبل خانه ای را در کرج خریدم و یک سوم مبلغش را چک دادم برای ۱۵ فروردین. من در کار پوشاک هستم و حساب کتاب کرده بودم که نزدیک به عید کار ما خوب می شود و من به راحتی میتوانم چکم را پاس کنم اما شیوع کرونا کارها را خراب کرد. الان وضعیتم طوری هست که کرایه مغازه را نمی توانم پرداخت کنم چه برسد به اینکه چکم را پاس کنم.

می‌خواستم بدانم آیا قانونا راهی هست که بر اساس این وضعیت اضطراری بتوانم تاریخ چک را چند ماه به عقب بیاندازم؟با سلام! با توجه به اینکه اصولا تاریخ سررسید چک همان تاریخ صدور چک محسوب میشود فرض بر این است شما در پانزده فروردین چک را صادر کرده و در آن تاریخ مبلغ چک در حساب شما موجود است به همین دلیل شما موظف هستید در تاریخ سررسید چک مبلغ آن را تهیه کنید. اینکه بتوانید با استناد به شیوع بیماری و تاثیر آن بر کسب و کار شما تاریخ سررسید چک را به تعویق اندازید امکان پذیر نیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

غصه نخور اینجور پیش بره قیمت املاک هم نصف خواهد شد نگران نباش به نفعته اگر میتونی هم دبه در ار و یه تخفیف مشدی بگیر 😉

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید/۲۵۱۷ نفر جان باختندجهانپور اعلام کرد: مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اختصاص کد ویژه برای ارایه مشاوره به کادر درمانی به دنبال شیوع کرونااختصاص کد ویژه برای ارایه مشاوره به کادر درمانی به دنبال شیوع کرونا معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی بخش ویژه مشاوره برای کادردرمانی کشور در سامانه تلفنی ۱۴۸۰ به دنبال شیوع کروناویروس خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا مبتلایان کرونا پس از بهبودی مصون می‌شوند؟ | DW | 27.03.2020تا کنون بیش از ۱۲۷ هزار مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند، آیا آنها در برابر ابتلای جدید مصونیت دارند؟ بسیاری از پژوهشگران مصونیت فرد بهبودیافته را تائید کرده‌اند اما اغلب آنها می‌گوید دوره مصونیت هنوز مشخص نیست. پس چرا خیلیها تو چین و ایران مبتلا و خوب شدن ولی دوباره مبتلا شدن این مبتلاها خوب نمیشن . من خودم هی خوب میشم . هی حال به حال میشم در این موارد نباید خوشبین بود چون خوشبینی باعث مرگ بسیاری از مردم خواهد شد!،بدبینی باعث میشه محققان و ویروس شناسان و مقامات کشورها با جدیت و تلاش سخت به دنبال ساخت واکسن آن خواهند بود و راه درمان را پیدا خواهند کرد و نه با تصورات واهی باعث همه گیری کرونا و مرگ مردم شوند!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا ویروس کرونا ۸ ساعت در هوا باقی می‌ماند؟ بررسی یک خبر صدا و سیماانتشار گسترده این خبرباعث گسترش ترس در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی شده بود که به یکدیگر توصیه می کردند بدون داشتن ماسک از خانه خارج نشوند. دروغه کلا این رژیم کثیف اسلامی منکر همه چی هست اگه علم شون زیاد چقدر کشته و مبتلا در ایران است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در حال شعله‌ور شدن است/ ۱۳ فروردین می‌تواند فاجعه آمیز شود/ بی‌توجهی به هشدارها عواقب جبران ناپذیری داردمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه این بیماری هم اکنون در حال شعله‌ور شدن در استان است، افزود: ممکن است در روزهای آینده با عدم همکاری مردم شدت گسترش بیماری بیشتر از این هم بشود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمار درگذشتگان کرونا به ۱۱۱۳۳ رسید/ بهبودی ۱۱۱۳۳ و افزایش آمار مبتلایان روزانه تا ۲۹۲۶ نفررییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بهبودی و ترخیص ۱۱۱۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »