آیا پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه به دیوان لاهه می‌رود؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۶ دی ۱۴۰۰، چهار دولت عضو گروه هماهنگی و واکنش بین‌المللی به قربانیان پرواز اوکراینی اعلام کردند که از همکاری جمهوری اسلامی ناامید شده‌اند و از حالا اقدام بعدی را مطابق حقوق_بین‌الملل در پیش خواهند گرفت. اطلاع‌_رسانی دیوان_لاهه گزارشی از فرامرز داور

و در غیر این صورت، اقدام بعدی را در پیش خواهند گرفت.

بر اساس بیانیه‌ای که این چهار دولت منتشر کرده‌اند، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ششم دی، یعنی یک هفته پیش از پایان مهلت مقرر به آن‌ها اطلاع داده است که نیازی به مذاکره نمی‌بیند و قاطعانه هرگونه مذاکره بیشتر با گروه مربوط به تقاضایبرای غرامت رد می‌کند. با این همه، گروه هماهنگی تا پایان ضرب‌الاجل صبر و سپس اعلام کرده است که پی‌گیری‌های خود را بر اساس حقوق و مقررات بین‌المللی، وارد مرحله بعدی خواهد کرد.

اعضای این شورا، به غیر از دولت‌های درگیر در این پرونده، مشخص خواهند کرد که اختلاف باید به چه صورت حل شود. پیشنهاد تشکیل هیات داوری یکی از احتمالات است اما تصمیمات این هیات لازم الاجرا نیست و در صورتی که یکی از طرف‌های اختلاف از نظر هیات داوری ناراضی باشد، مطابق «کنوانسیون هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی»، مشهور به «کنوانسیون شیکاگو» که هم ایران و هم چهار کشور معترض عضو آن هستند، این حق پیش‌بینی شده است که پرونده اختلاف به دیوان بین المللی دادگستری در لاهه هلند ارجاع شود.

از در اختیار گذاشتن جعبه سیاه هواپیما و رد پرداخت غرامت منصفانه می‌توانند از جمله تخلفاتی باشند که چهار کشور در لایحه شکایت خود به دیوان لاهه ارایه می‌کنند.در صورت شکایت از جمهوری اسلامی در پرونده سرنگونی هواپیمای مسافری اوکراین، این سومین شکایت از ایران از زمان انقلاب بهمن

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برای پاسخگویی حتماً متوسل به حدیثی می‌شند ، لیکن دادگاه گوشی برای چرندیات اینها نداره.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت لوکاکو به تمرینات چلسی پس از عذرخواهی از هوادارانروملو لوکاکو، ستاره خط هجومی باشگاه چلسی، پس از عذرخواهی از هواداران و با اجازه توماس توخل، سرمربی این تیم، به تمرینات «آبی‌های لندن» بازگشت.پس از تنش‌ها‌ی Muhammad Qasim has been communicated in his divine dreams, events of the future for the last 30 years. Many of these events he has seen are coming true now, and have been accurate as per his dream. Why is he seeing these dreams? Is he Al-Mahdi?
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا: ممنوعیت استفاده از هشتگ‌های حمایت از پرواز پی‌‌اس‌۷۵۲ برداشته شد▪️اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای هشتگ‌های حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز PS752، ضمن عذرخواهی اذعان کرد که این محدودیت «به اشتباه» بوده و از برداشته شدن آن خبر داد من_هم_شمعی_روشن_خواهم_کرد IWillLightACandelToo ps752justice از شما سپاسگزارم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا به تازگی بسیاری از افراد واکسینه شده به کووید۱۹ مبتلا می‌شوند؟دو دُز واکسن «فایزر» یا «مدرنا» به همراه یک دوز واکسن «جانسون‌ اند جانسون» ایمنی بیشتری در برابر علائم شدید بیماری کووید ناشی از اومیکرون ایجاد می‌کنند. چون چندتا الاغ اطرافشون واکسن نزدند به اینها انتقال می‌دهند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسیدمیزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسید میزان صادرات صنایع خودروسازی ترکیه در سال 2021 به کشورهای اروپایی با افزایش 11 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 18 میلیارد و 966 میلیون دلار رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گروه همکاری هواپیمای اوکراینی: مذاکره با ایران بی‌فایده است، از طرق بین‌المللی پیگیری می‌کنیمدر آستانه دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین، گروه کشورهای درگیر رسما اعلام کردند که از مذاکره با ایران دست شسته و این پرونده را از طرق بین‌المللی پیگیری خواهد کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

گروه همکاری هواپیمای اوکراینی: پرونده را از طریق بین‌المللی پیگیری می‌کنیم | DW | 06.01.2022گروه همکاری هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی با پایان ضرب‌الاجل تعیین‌شده برای جمهوری اسلامی مذاکره با ایران برای دریافت غرامت به خانواده قربانیان را 'بی‌حاصل' خواند و گفت، به قوانین بین‌‌المللی متوسل خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »