آیا ایران درباره میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده‌ خود اغراق می‌کند؟

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آیا ایران درباره میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده‌ خود اغراق می‌کند؟ العربيه_فارسى

هسته‌ای و نزدیک‌شدن آن کشور به مرز دستیابی به سلاح اتمی، به‌منظور افزایش فشار بر دولت جو بایدن برای بازگشت سریع‌تر به مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم‌ها پرداخته‌‌اند.

با این وجود، به گفته «فارین پالیسی»، بسیار از احتمال به دور است که ایران توانسته باشد در این مدت 108 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شدهٔ بیست‌درصدی ذخیره کند. بین 4 ژانویه، که غنی‌سازی 20 درصدی در تأسیسات زیرزمینی فردو آغاز شد، تا 22 مه، ایران باید هر ماه بین 14 تا 17 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده تولید کرده باشد تا بتواند به چنین میزان ذخیره‌ای برسد.

توانایی تولید چنین میزانی از اورانیوم غنی‌شده طی چنین مدت‌زمانی، بر مبنای اطلاعاتی که ایران در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گذاشته، بسیار بیشتر از تعداد سانتریفیوژهای ابتدایی تاسیسات نطنز است. سناریوهای دیگر برای چنین جهش عظیمی، همچون نصب ناگهانی تعداد زیادی سانتریفیوژ پیشرفته یا استفاده از تاسیسات اعلام‌نشده، نیز به همان اندازه نامحتمل به نظر می‌رسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

احتمالش زیاده...اینا تو کارت ملی موندن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران با مقامات فرانسه گفت‌وگو کردوزیر دفاع اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران با مقامات فرانسه گفت‌وگو کرد فرانسه یکی از سه کشور اروپایی درگیر در مذاکره غیرمستقیم بین تهران و واشنگتن برای احیای برجام است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا در صورت باکره نبودن زن می‌شود به اتهام فریب در ازدواج او را طلاق داد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌های گسترده به طرح مجلس برای شبکه‌های اجتماعی؛ آیا نمایندگان عقب‌نشینی می‌کنند؟پیش نویس طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» در حالی برای تصویب ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی قرار گرفته است که سؤال‌ها و نگرانی‌های کاربران و صاحب نظران سیاسی و رسانه ای همچنان پابرجاست. این ها نماینده مردم نیستند ؛دشمنان مردمند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چگونه برنامه هسته‌ای ایران با تصاویر و هوش مصنوعی ردیابی می‌شود؟بر اساس تجزیه و تحلیل‌های اخیر «مرکز امنیت و همکاری بین‌المللی»، ایران 18 تا 24 ماه تا تکمیل یک مرکز تولید سانتریفیوژ زیرزمینی در تاسیسات هسته‌ای نطنز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پایان کار فرزانه فصیحی در المپیک ۲۰۲۰/ دونده ایران پنجاهم شدپایان کار فرزانه_فصیحی در المپیک ۲۰۲۰ فرزانه فصیحی تنها زن دونده ایران در المپیک توکیو امروز، در گروه سوم مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر زنان با ثبت زمان ۱۱.۷۹ ثانیه در جایگاه هشتم گروه خود قرار گرفت و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند دمش گرم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موافقت مجلس ایران با اجرای آزمایشی طرح محدود کردن اینترنت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »