آیا فروش کاغذی می‌تواند نفت بیشتری را روانه بازارهای بین‌الملل کند؟

08/07/1398 09:43:00 ق.ظ

یک تحلیلگر بازار سرمایه در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: آیا فروش کاغذی می‌تواند نفت بیشتری را روانه بازارهای بین‌الملل کند؟

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: صرفا فروش اوراق می‌تواند راهکار خوبی برای تامین مالی پروژه‌ها باشد و البته مستلزم این است که بخش نفت و گاز و پتروشیمی از این نقدینگی حاصل شده بهترین بهره را ببرد. وی افزود: نکته دیگر اینکه ما فعلا در یک بحران تحریم نفتی به سر می‌بریم بنابراین اگر حتی در داخل کشور خریدار نفت پیدا شود قطعا برای فروش با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد اما مزیتی که عرضه نفت در بورس دارد جذب نقدینگی است.

این تحلیلگر بازار سرمایه خاطرنشان کرد: فروش نفت از سوی بخش خصوصی زمانی می‌تواند اجرایی شود که زیرساخت‌ها فراهم باشد و بخش خصوصی آموزش دیده باشد که چگونه با طرف خارجی قراردادهای مناسب منعقد کند بخش خصوصی ما هیچگاه در بحث قراردادهای نفتی مهارت و آموزش لازم را نداشته بنابراین بعید است در شرایط تحریم هم به خوبی عمل کند.

وی با بیان اینکه انتشار اوراق می‌تواند به فروش نفت کمک کنند،‌ افزود: فروش آتی و خرید اوراق در شرایط کنونی می‌توان به نفت کمک کند اما باید در نظر داشت ریسک بخش خصوصی برای ورود به بازار و صادرات نفت خام بسیار بالا است، زیرا با توجه به تحریم ممکن است این شرکت‌ها تا مدت‌ها در بلک لیست قرار بگیرند، بنابراین در این شرایط حتما شرکت‌هایی می‌توانند ورود کنند که از بنیه مالی بالایی برخوردار باشند. headtopics.com

سعیدیان تاکید کرد: فروش بیشتر نفت مستلزم این است که با بازرهای جهانی تعامل داشته باشیم و تحریم‌ها شامل حال ما نشوند بنابراین هر قدر نقدینگی جمع کنیم نمی‌تواند فروش نفت را افزایش دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

یک اثر هنری دوره عثمانی 44 میلیون لیر به فروش رفت

آیا کارفرما می‌تواند من را به دلیل استفاده از ساعت حق شیر نوزاد اخراج کند؟

تاکید جانسون بر عدم استعفاء: برای اجرای برکسیت در موعد مقرر می‌مانمنخست‌وزیر بریتانیا که ممکن است طی روزهای آینده با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس عوام روبرو شود تاکید کرد که تنها دولت محافظه‌کار او می‌تواند در موعد مقرر برکسیت را اجرا کند.

آیا مطابق قانون کارفرما باید هزینه ایاب و ذهاب کارگر را پرداخت کند؟

آیا ایران بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۷ را داشته است؟در سخنرانی چهارشنبه سوم مهر ماه حسن روحانی در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یک پاراگراف به تحولات اقتصاد کلان ایران اختصاص یافت. رییس جمهوری اسلامی به مخاطبین خود گفت که کشورش «به رغم همه سنگ اندازی های دولت آمریکا، به حرکت در مسیر رشد و سازندگی اقتصاد و جامعه » ادامه داده است. در اثبات موجه بودن این خوشبینی، حسن روحانی به ویژه بر آخرین تحولات نرخ رشد اقتصادی ایران تاکید کرد و در همان حال از کاهش مستمر نرخ تورم و مثبت شدن تراز تجاری کشور نیز سخن گفت.

حمدوک: ما از واشنگتن می‌خواهیم سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کندعبدالله حمدوک نخست وزیر سودان، روز شنبه 28 سپتامبر از واشنگتن خواست تا سودان را از لیست کشورهای