آیا زدن دو ماسک صورت روی هم بهتر از تنها یک ماسک است؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

19/08/1399 08:30 ب.ظ

آیا زدن دو ماسک صورت روی هم بهتر از تنها یک ماسک است؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند پژوهش‌های جدیدی که بر روی ماسک‌های معمولی و پارچه‌ای انجام شده است، نشان می‌دهد که دو لایه ماسک پارچه‌ای عملکرد بهتری از تنها یک لایه ماسک دارد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page با افزایش شمار افرادی که این روزها برای کاهش شیوع ویروس کرونا از ماسک صورت استفاده می‌کنند، شاید متوجه شده باشید که برخی دو ماسک روی هم می‌زنند. ولی آیا استفاده از دو ماسک بهتر از یکی است؟ بستگی دارد.

Print this page با افزایش شمار افرادی که این روزها برای کاهش شیوع ویروس کرونا از ماسک صورت استفاده می‌کنند، شاید متوجه شده باشید که برخی دو ماسک روی هم می‌زنند. ولی آیا استفاده از دو ماسک بهتر از یکی است؟

بستگی دارد. به گزارش تارنمای خبرهای بهداشتی و پزشکی «وب ام‌دی»، اگر شما موفق به تهیه ماسک «ان۹۵» یا ماسک‌های جراحی واقعی شدید (نه آنهایی که شبیه ماسک جراحی هستند و از فروشگاه‌ها می خرید)، تنها یک ماسک کافی است. این ماسک‌های مخصوص مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی و از بافت مخصوص و خیلی فشرده ساخته شده‌اند که جلوی نفوذ ذرات ریز ویروس را می‌گیرند، در نتیجه نیازی به استفاده از دو لایه ماسک روی هم نیست.

ولی اگر از ماسک‌های پارچه‌ای ابتدایی استفاده می‌‌کنید، پوشیدن دو ماسک روی هم ممکن است جلوی عبور ذرات ریز ویروس را هنگام بازدم بیشتر بگیرد و همین طور شما را از استنشاق ویروس در هوای اطراف بهتر محافظت کند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مردن بعضی وقت ها از همه چیز بهتر است. نه دو ماسک و نه یک ماسک بلکه هیچ ماسک 😂😂😂 این هم خبره؟ 🤔 پس سه تا بزنیم چطوره؟ پژوهش بفرمایید لطفن! 😏

آیا ماسک زدن تا سال 2022 ادامه خواهد یافت؟درحالی‌که ماسک زدن با ادامه شیوع ویروس کرونا به برجسته‌ترین ویژگی اکثر مردم جهان در سال جاری تبدیل اینجوری که امار واکسیناسیونه زدن ماسک حداقل تا 2023 ادامه داره

فائوچی: زدن دو ماسک روی هم برای جلوگیری از شیوع کرونا خوب استاز زمان مراسم تحلیف جو بایدن، زدن دو ماسک در ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرده است. فائوچی: سه تا بزنید عالی میشه نفس نکشید بهتر است

آیا زدن واکسن کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهندآیا زدن واکسن_کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهند به گزارش تارنمای خبرهای بهداشتی و پزشکی «وب ام‌دی»، ممکن است پاسخ‌ این سؤالات برای خیلی از افراد مبهم باشد و آنها را دچار سردرگمی کند

ترفندی ساده برای آنکه شیشه عینک هنگام ماسک زدن بخار نکندچند راه‌کار خوب تا کنون پیشنهاد شده که برخی از آنها نظیر تنظیم صحیح ماسک، شستشوی شیشه عینک با صابون و یا حتی استفاده از اسپری‌های ضد غبار بسیار مورد آزمایش قرار گرفته است. قابل توجه دوستانی که مشکل بخار بر روی عینک خود دارند در زمانی که از ماسک استفاده میکنند شما گوه می خورید با هفت پشتتان! SharareDavoodi

پژوهش جدید: ماسک زدن مصونیت کرونایی چندانی نمی‌آورد اما همچنان بزنید«ماسک ان۹۵ از ماسک جراحی، ماسک جراحی از ماسک پارچه‌ای و ماسک پارچه‌ای از ماسک نزدن بهتر است.» پس چرا زمانی که ترامپ همین رو میگفت همین رسانه تخریب میکرد ادعای درست ایشان را؟ کارتل_خبری_چپ از ابتدای کرونا ماسک در سوید اصلا توصیه نشد...... یعنی ما حدود یکساله سرکاریم و فقط خودمان را به طناب بستیم !؟

Share via Email

Print this page

با افزایش شمار افرادی که این روزها برای کاهش شیوع ویروس کرونا از ماسک صورت استفاده می‌کنند، شاید متوجه شده باشید که برخی دو ماسک روی هم می‌زنند.

ولی آیا استفاده از دو ماسک بهتر از یکی است؟

بستگی دارد.

به گزارش تارنمای خبرهای بهداشتی و پزشکی «وب ام‌دی»، اگر شما موفق به تهیه ماسک «ان۹۵» یا ماسک‌های جراحی واقعی شدید (نه آنهایی که شبیه ماسک جراحی هستند و از فروشگاه‌ها می خرید)، تنها یک ماسک کافی است. این ماسک‌های مخصوص مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی و از بافت مخصوص و خیلی فشرده ساخته شده‌اند که جلوی نفوذ ذرات ریز ویروس را می‌گیرند، در نتیجه نیازی به استفاده از دو لایه ماسک روی هم نیست.

ولی اگر از ماسک‌های پارچه‌ای ابتدایی استفاده می‌‌کنید، پوشیدن دو ماسک روی هم ممکن است جلوی عبور ذرات ریز ویروس را هنگام بازدم بیشتر بگیرد و همین طور شما را از استنشاق ویروس در هوای اطراف بهتر محافظت کند.

پژوهش‌های جدیدی که بر روی ماسک‌های معمولی و پارچه‌ای انجام شده است، نشان می‌دهد که دو لایه ماسک پارچه‌ای عملکرد بهتری از تنها یک لایه ماسک دارد.

پس آیا استفاده از دو ماسک روی هم شما را در مقابل ویروس کرونا بیشتر محافظت می‌کند؟ شواهد علمی در این باره هنوز در دست نیست؛ ولی در عیم حال استفاده از دو لایه ماسک به ویژه اگر در شرایطی هستید که ممکن است بیشتر در خطر باشید - برای مثال زندگی با فردی که به کووید۱۹ مبتلا است - ضرری ندارد.

هر چند با تمام این‌ها، حتی اگر دو ماسک پوشیده‌اید نگذارید حس کاذب ایمن بودن به شما دست دهد و فکر کنید که نیازی به رعایت دیگر اقدامات احتیاطی ندارید. هنوز لازم است که فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت کنید و دستان خود را مرتب بشویید.

همچنین، مهم نیست که ماسک شما چند لایه دارد، مطمئن شوید که اندازه صورت‌تان است و بدون شکاف از کنارها و بالا و پایین روی صورتتان قرار گرفته است. شکاف اطراف ماسک می تواند موجب خارج شدن میکروب ها هنگام بازدم از زیر ماسک و همینطور ورود آنها به دهان و بینی خودتان هنگام نفس کشیدن باشد.

در آخر، به یاد داشته باشید که بهترین ماسک در واقع ماسکی است که از آن همیشه و بطور مداوم استفاده کنید. اگر پوشیدن دو ماسک روی هم برایتان راحت نیست و شما را وسوسه می کند که آن را زیر چانه بزنید، از این کار خودداری کنید، و همان یک لایه ماسک معمول خود را به صورت بزنید.

پوشیدن