آیا رئیس‌جمهور شدن رئیسی خطر جنگ اتمی در خاورمیانه را افزایش می‌هد؟

04/04/1400 05:34:00 ب.ظ

آیا رئیس‌جمهور شدن رئیسی خطر جنگ اتمی در خاورمیانه را افزایش می‌هد؟ العربيه_فارسى

دکتر اریک مَندِل، مدیر اندیشکده «شبکه اطلاعات سیاسی خاورمیانه»، یکی از پیامدهای رئیس‌جمهور شدن ابراهیم رئیسی، روحانی تندروی نزدیک به آیت‌الله خامنه‌ای، اریک مندل در مقاله‌ای در روزنامه اسرائیلی « » یادآوری می‌کند که تقسیم‌ بندی سیاستمداران ایرانی به...

اریک مندل در مقاله‌ای در روزنامه اسرائیلی « » یادآوری می‌کند که تقسیم‌ بندی سیاستمداران ایرانی به دوگانهٔ «تندرو» و «میانه‌رو» توسط مقامات و رسانه‌های آمریکایی، بیشتر از اینکه یک طبقه‌بندی دقیق باشد، امری گمراه‌کننده است، چرا که از نظر وی مقامات رژیمی همچون جهموری اسلامی همه تندرو هستند.

Advertisement با این وجود، به گفته نویسنده مقاله، آنچه باعث می‌شود رئیس‌جمهور شدن رئیسی اهمیتی ویژه پیدا کند این است که او نه تنها به خامنه‌ای نزدیک است، بلکه با سپاه پاسداران هم روابط صمیمانه‌ای دارد، و مورد علاقه مجلس خبرگان نیز هست، که وظیفه‌اش انتخاب رهبر بعدی ایران است.

مدیر اندیشکده «شبکه اطلاعات سیاسی خاورمیانه» می‌گوید که برخلاف روسای جمهور قبلی ایران، رئیسی مواضعی را بیان می‌کند که بیشترین همسویی را با نظرات خامنه‌ای درباره سیاست‌های داخلی و خارجی دارد. در مقابل، به نظر می‌رسد که خامنه‌ای نیز علاقه آشکاری به حصول اطمینان از موفقیت رئیسی به عنوان رئیس جمهور دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خیر

نیویورک تایمز: رئیس‌جمهور شدن رئیسی نشانه تشدید بحران ایران با غرب استروزنامه «نیویورک تایمز» در مقاله‌ای رئیس‌جمهور شدن ابراهیم رئیسی را نشانه تشدید بحران ایران با غرب دانسته و نوشته كه احتمال رهبری رئیسی پس از درگذشت

آیت‌الله شدن یک شبه رئیسی و انتظار برای القاب بعدیEhsanMehrabi7 مگه خامنه ای روزی که رهبرش کردن حجةالاسلام نبود ؟؟؟ مگه عمامه باباش سفید نبود ؟؟

کشته شدن دو روزنامه‌نگار در حادثه تصادف اتوبوس؛ مهشاد کریمی و ریحانه یاسینیخدا به خانواده هاشون صبر بده. خیلی غم انگیزه.

دایی در واکنش به شکسته شدن رکوردش: کریس، تو بهترینیآقای گل فوتبال جهان با نسبت به شکسته شدن رکوردش توسط مهاجم پرتغالی واکنش نشان داد. پاکش کرد .

کشور برای شتاب‌گیری، به ۱۰ سال دوری از دعواها و یکدست شدن قوا نیاز دارد/ انتخاب مردم هوشمندانه بودکاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: کشور برای اینکه از جا بلند شود حداقل ده سالی باید دعواها را کنار بگذارد؛ به همین دلیل به نظر من مردم با هوشمندی این را انتخاب کردند. حداقل سه دوره که نوبت بعدرئیسی ایشان باشد(بزک نمیربهارمیاد)

جان باختن دست‌کم سه تن و مفقود شدن ۹۹ نفر در پی حادثه ریزش ساختمان مسکونی در فلوریدابه گفته مقام‌های محلی هنوز تعداد دقیق افرادی که در این حادثه مفقود شده‌اند یا زیر آوار هستند مشخص نیست. همچنین بررسی‌ها برای یافتن علت وقوع این واقعه ادامه دارد. خدا رحمتشون کنه حالا اگه این اتفاق ایران رخ داده بود ، سیاسیش میکردین و می‌شد بخاطر جمهوری اسلامی 😁حتی اگه ساختمون نگهداری سگها هم توی ایران ریخته بود و ۱۰ تا سگ کشته شده بودن بازم سرتیتر خبرای اون ور آب بود و اینجاس که می فهمیم ایرانی حتی سگش هم شرف داره به ...😂😂