آیا زبان انگلیسی پس از برکسیت همچنان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند؟

12/10/1399 08:51 ب.ظ

آیا زبان انگلیسی پس از برکسیت همچنان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند؟ جزئیات بیشتر🔽

اما اتحادیه اروپا در پاسخ به یورونیوز قاطعانه این خبر را تکذیب کرد و آن را شایعه دانست. یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز گفت که انگلیسی، زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ یک نماینده شناخته شده پارلمان اروپا گفته بود «اگر بریتانیا را نداشته باشیم، انگلیسی هم نداریم.»

این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ یک نماینده شناخته شده پارلمان اروپا گفته بود «اگر بریتانیا را نداشته باشیم، انگلیسی هم نداریم.» نخستین روز اتحادیه اروپا بدون بریتانیا؛ تردیدها، سردرگمی، بیم و امید زبان انگلیسی از سال ۱۹۷۳ به عنوان زبان رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد. این در حالی بود که اگر چه بریتانیا به عنوان تنها کشور عضو اتحادیه اروپا، زبان رسمی‌اش انگلیسی بود اما دیگر کشورهای عضو نیز از انگلیسی استفاده می‌کردند. البته زبان‌های متفاوت برای زبان رسمی اتحادیه اروپا نامزد شده بود.با این حال وب سایت رسمی اتحادیه اروپا تأکید کرده است که زبان انگلیسی حتی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یکی از زبان‌های رسمی ایرلند و مالت است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دلیلی نداره باقی بمونه؛ مگه فرانسوی و آلمانی چه‌شونه!؟

آیا زیان انگلیسی پس از برکسیت همچنان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند؟برخی خبرها در فضای مجازی حکایت از آن داشت که اتحادیه اروپا استفاده از زبان انگلیسی را پس از رسمی شدن برکسیت در روز جمعه اول ژانویه ۲۰۲۱ کنار خواهد گذاشت و آن را به زبان کاری تنزل خواهد داد. بهتر که نباشه چون دلیلی نداره انگلیسی زبان رسمی پ بین المللی باشه این تصمیم واقعا احمقانه است تمام 🤐👎🏿

آیا فرزندآوری زنان ایرانی کمتر از زنان انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی است؟

آیا برای یادگرفتن زبان عبری یهودیان در ایران محدودیت قانونی وجود دارد؟

آیا مدرک دانشگاهی یک اقلیت دینی پس از سال‌ها می‌تواند از اعتبار ساقط شود؟

آیا پرواز پس از واکسیناسیون کامل، ایمن است؟ کارشناسان آمریکایی پاسخ می‌دهند🔺آیا پرواز پس از واکسیناسیون کامل، ایمن است؟ کارشناسان آمریکایی پاسخ می‌دهند مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده آمریکا به‌تازگی دستورالعمل‌های سفرهای داخلی و خارجی خود را برای افرادی که واکسینه شده‌اند تغییر داده و از محدودیت‌های مربوط کاسته است.

اما اتحادیه اروپا در پاسخ به یورونیوز قاطعانه این خبر را تکذیب کرد و آن را شایعه دانست. یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز گفت که انگلیسی، زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ یک نماینده شناخته شده پارلمان اروپا گفته بود «اگر بریتانیا را نداشته باشیم، انگلیسی هم نداریم.»

نخستین روز اتحادیه اروپا بدون بریتانیا؛ تردیدها، سردرگمی، بیم و امید

زبان انگلیسی از سال ۱۹۷۳ به عنوان زبان رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد. این در حالی بود که اگر چه بریتانیا به عنوان تنها کشور عضو اتحادیه اروپا، زبان رسمی‌اش انگلیسی بود اما دیگر کشورهای عضو نیز از انگلیسی استفاده می‌کردند. البته زبان‌های متفاوت برای زبان رسمی اتحادیه اروپا نامزد شده بود.با این حال وب سایت رسمی اتحادیه اروپا تأکید کرده است که زبان انگلیسی حتی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یکی از زبان‌های رسمی ایرلند و مالت است.

کمیسیون اروپا پس از همه پرسی بریتانیا در ژوئن ۲۰۱۶ در بیانیه‌ای تأکید کرده بود که هرگونه تغییر در نظام زبان نهادهای اتحادیه اروپا منوط به رأی موافق شورای اروپایی است.