آیا همسر برادر مرحومم می‌تواند مهریه‌اش را از وارثان او دریافت کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

آخرین همسر برادرم پس از فوت او مهریه‌اش را به اجرا گذاشته و وراث دیگر نگرانند که چه‌طور قرار است مهریه پرداخت شود. آیا او به‌جز مهریه ارث هم می‌برد؟ سوال_جواب_حقوقی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

برادر من حدود شش ماه پیش فوت کرد. از خانم اولش که از هم جدا شده بودند، دو دختر داشت و یک پسر که پسرش و یکی از دخترانش ازدواج کرده‌اند. از خانم دومش هم دو پسر داشت که دانش‌آموز هستند. خانم دومش هم متاسفانه حدود یک سال پیش به رحمت خدا رفت. برادرم شش ماه پس از فوت خانم دومش، دوباره ازدواج کرد. حدود ۱۵ روز از ازدواج‌شان می‌گذشت که در یک سفر تصادف کردند و خودش فوت کرد اما خانمش زخمی شد.

در ضمن، آن پسر از ازدواج اولش هم گویا شکایت کرده است و حساب‌های بانک برادرم مسدود شده‌اند. اموالی که به نام خانم است، به هر حال متعلق به خودش است و می‌تواند هر تصرفی که بخواهد، بکند. اگر توافق نکنید، می‌تواند دستور فروش خانه را بگیرد. در این حال، خانه توسط دادگاه فروخته و سهم هر کس داده می‌شود. ضمن این‌که ایشان از اموال دیگر برادرتان یک هشتم به ارث می‌برد. شما در سوال‌تان مشخص نکردید که سه دانگِ دیگر خانه به نام چه کسی است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا سرماخوردگی از ابتلای شما به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند؟مطالعات درباره ویروس کرونا همچنان ادامه دارد. این ویروس رفتار پیچیده‌ای از خود نشان می‌دهد و به همین خاطر دانشمندان تاکنون نتوانسته‌اند آن را به‌ درستی مورد بررسی قرار دهند. محققان اعلام کرده‌اند که هنوز شواهدی دال بر مصونیت ابتلا به کرونا از طریق سرماخوردگی در دست نیست.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آیا شکست آمریکا در شورای امنیت، برد ایران است؟ - BBC News فارسیاعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به طرح قطع‌نامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی ندادند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آیا پایان اسلام‌گرایی در ترکیه نزدیک است؟ - BBC News فارسیتبدیل موزه ایاصوفیه استانبول به عبادتگاه مسلمانان از نظر عده‌ای آخرین میخ بر تابوت سکولاریسم در ترکیه است. نظرسنجی‌ها و تغییرات اجتماعی نشان از کاهش احساسات مذهبی در ترکیه دارد، جایی که به نظر می‌رسد ملی‌گرایی به نیرویی قدرتمندتر تبدیل شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آیا اعتبار حکم حکومتی آیت‌الله خامنه‌ای به صادق لاریجانی پایان یافته؟ - BBC News فارسیدوره اعتبار حکم حکومتی آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران برای برگزاری دادگاه متهمان پرونده های اقتصادی بدون امکان تجدیدنظر خواهی، پایان یافته و از این پس از تشکیل این محاکم بدون رعایت کامل تشریفات آیین دادرسی و نادیده گرفتن حق اعتراض به حکم از محکومان، نه تنها خلاف قانون اساسی که بر اساس همان حکم حکومتی هم نامعتبر خواهد بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از معترضان بلاروس که می‌گویند شکنجه شده‌اندالکساندر لوکاشنکو ۶۵ ساله که از او به عنوان «آخرین دیکتاتور اروپا» نام برده می شود از ۲۶ سال پیش تا به امروز قدرت را در بلاروس در اختیار دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تنش در مرز کانادا و آمریکا؛ 'آمریکایی‌ها به خانه‌تان برگردید' - BBC News فارسیهمچنان که همه‌گیری بیماری کرونا ایالات متحده را در می‌نوردد، کانادایی‌ها بیش از پیش نسبت به انتقال بیماری از طریق بازدیدکنندگان و مسافران از آن سوی مرز حساس می‌شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »