آیا ماموران اطلاعات می‌توانند از شرکت معلمان در اعتراضات جلوگیری کنند؟

28/10/1400 07:35 ب.ظ

⚖️ آیا ماموران اطلاعات می‌توانند از شرکت معلمان در اعتراضات جلوگیری کنند؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ایمیل به infoiranwire.com ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

یکی از معلمانی هستم که چند روز پیش اداره اطلاعات من را خواست و تذکر داد که نباید در تجمعات شرکت کنم. یک برگه هم به من دادند که تعهد بدهم و من هم امضا نکردم اما شفاهی گفتم که شرکت نخواهم کرد. می‌خواهم در این مورد یک مطلبی در کانال تلگرامی معلمان شهرستان‌مان بنویسم. می‌خواستم بدانم آیا این رفتارهای ماموران اطلاعاتی قانونی هستند؟خدمت‌تان عرض شود که بر اساس اصلقانون اساسی ایران»، شرکت در تجمعات مسالمت‌آمیز، آزاد و حق هر شهروندی است. بر این اساس، هیچ مقامی نمی‌تواند شخصی را از اعمال حق خویش باز دارد. حتی در برخی شرایط، سلب حقوق مصرح در قانون اساسی از شهروندان جرم‌انگاری شده است.

از طرف دیگر، ماموران وزارت اطلاعات هیچ وظیفه و اختیاری برای این که کسی را از انجام کاری منع کنند، ندارند؛ به عبارتی، اولا ماموران اداره اطلاعات ضابط دادگستری به صورت عام نیستند و اگر هم خود را ضابط بدانند، از آن جا که هیچ جرمی در میان نیست و این تجمعات شفاف و قانونی هستند، حق چنین رفتاری با شما را نداشته‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

کرونا در ایران؛ آیا آنفلوآنزا و اومیکرون، اَبَر ویروس می‌سازند؟

فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام و خسارت گسترده در جزایر تونگایک روز پس از فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام جنوبی و صدور هشدار وقوع سونامی برای چند کشور از جمله تونگا، فیجی و نیوزیلند، گزارش‌ها در روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه حاکی... زن تو گاییدم آدمین 😂🍆

درخواست استفاده از تجربه چین در شبکه ملی اطلاعات و محدودیت اینترنت در ایرانیک نماینده مجلس گفته است چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصربه‌فرد و خاصی دست یافته و ایران باید از تجربه این کشور برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کند.

شرایط ناپایدار کرونا در تهران / رشد ۱۵ درصدی مراجعات سرپایی کووید در استانفرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران: *شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است *در تهران بخش زیادی از مراجعین به بخش‌های خصوصی و مطب‌ها مراجعه می‌کنند *در مجموع شرایط عمومی مطلوب اما شکننده است *تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر بود

امیرعبداللهیان: در وین وقت‌کشی نمی‌کنیم/ چین نقش معقولی در مذاکرات وین داشته استوزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیرش به چین، در گفت‌وگویی به سوالاتی درباره روابط دوجانبه تهران-پکن و نقش چین در مذاکرات وین پاسخ داد.