آیا کارفرما می‌تواند من را به دلیل استفاده از ساعت حق شیر نوزاد اخراج کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 11 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارفرما می‌گوید یا کار را رها کن یا بگو به بچه‌ات شیرخشک بدهند. من می‌خواستم حق و حقوق خود را در این مورد بدانم و این که آیا کارفرما می‌تواند من را به دلیل استفاده از ساعت حق_شیر اخراج کند؟ کارگران سوال_جواب_حقوقی

خانمی هستم که در یک کارگاه بافندگی جوراب مشغول به کار هستم. هفت ماه قبل بچه‌دار شدم و دو ماه هم مرخصی گرفتم. بعد از برگشت به کار هم دو سه ماه هر روز سه بار می‌رفتم خانه و به بچه‌ام شیر می‌دادم. چون خانه ما نزدیک کارگاه است. اما بعد کارفرما قبول نکرد و می‌گوید این طور که نمی‌شود مرتب کار را رها کنی. من بچه را به مادرم می‌سپارم. کارفرما می‌گوید یا کار را رها کن یا بگو به بچه‌ات شیر خشک بدهند.

با توجه به این ماده، کارفرما نمی‌تواند مانع شیردادن شما به بچه شود و به هیچ وجه به این عنوان نمی‌تواند شما را اخراج کند. اگر اخراج کرد، به راحتی می‌توانید از طریق شکایت در اداره کار، حکم به بازگشت به کار بگیرید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا مطابق قانون کارفرما باید هزینه ایاب و ذهاب کارگر را پرداخت کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا ورزش بیش از حد مغز را خسته می‌کند؟ | DW | 28.09.2019ورزش مفرط برای انسان سودمند نیست و می‌تواند به مغز فشار آورد و کارآیی آن را به ویژه در تصمیم‌گیری کاهش دهد. این نتیجه تحقیق جدیدی است که مجله تخصصی 'زیست‌شناسی امروز' آن را منتشر کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کودکان اروپایی داعش؛ آیا کودکان برای جنایات والدینشان مجازات شوند؟خانواده‌‌های این افراد خواستار آن هستند که عدالت در حق بزرگسالان به اجرا درآيد و بختی دوباره به کودکان داده شود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا ایران بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۷ را داشته است؟در سخنرانی چهارشنبه سوم مهر ماه حسن روحانی در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یک پاراگراف به تحولات اقتصاد کلان ایران اختصاص یافت. رییس جمهوری اسلامی به مخاطبین خود گفت که کشورش «به رغم همه سنگ اندازی های دولت آمریکا، به حرکت در مسیر رشد و سازندگی اقتصاد و جامعه » ادامه داده است. در اثبات موجه بودن این خوشبینی، حسن روحانی به ویژه بر آخرین تحولات نرخ رشد اقتصادی ایران تاکید کرد و در همان حال از کاهش مستمر نرخ تورم و مثبت شدن تراز تجاری کشور نیز سخن گفت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هدف بن‌سلمان از پذیرش قتل خاشقجی، تطهیر چهره بود/ ابهام این است که آیا مسئولیت پذیرفته یا دستور حذف را صادر کرده استکارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ولیعهد سعودی قصد دارد به دنیا بگوید که مسئولیت خطای زیردستانش را قبول می‌کند ولی هیچگاه دستور قتل را تایید نکرده است و این معنای مانور رسانه‌ایِ انحرافی دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا شما از فشار خون رنج می‌برید؟ ... شیر بنوشیدتعدادی از پزشکان قلب و عروق برخی خوراکی‌ها را که وارد رژیم غذایی شده‌اند شناسایی کرده‌اند که در حفظ
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »