آکسفام: ثروت ۲ هزار نفر از مجموع دارایی ۶۰ درصد جمعیت جهان بیشتر است

20/01/2020 04:50:00 ب.ظ

افزایش #نابرابری در جهان؛ آکسفام می‌گوید ثروت ۲ هزار نفر از مجموع دارایی ۶۰ درصد جمعیت جهان بیشتر است این گزارش را بخوانید 🔽

نابرابری, فقر

افزایش نابرابری در جهان؛ آکسفام می‌گوید ثروت ۲ هزار نفر از مجموع دارایی ۶۰ درصد جمعیت جهان بیشتر است این گزارش را بخوانید 🔽

آمیتاب بهار، مدیر عامل آکسفام هند: «اقتصاد شکننده ما به قیمت فشار بر زنان و مردان عادی جیب میلیاردرها و شرکت‌های بزرگ را پر می کند برای همین تعجب‌آور نیست که مردم اکنون این سوال را می‌پرسند که آیا میلیادرها باید وجود داشته باشند؟»

آکسفام در گزارشی که در آستانه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس منتشر کرده است می‌گوید که ۲۱۵۳ میلیاردر در جهان ثروتی بیشتر از ۴.۶ میلیارد نفر (بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان) در اختیار دارند.رشد نابرابری جهانی آنچنان افزایش داشته که در یک دهه گذشته تعداد میلیاردرها دو برابر شده است.

آمیتاب بهار، مدیر عامل آکسفام هند که کنفدراسیون آکسفام را در اجلاس داووس نمایندگی می‌کند درباره این گزارش گفت: «شکاف بین ثروتمندان و فقرا بدون سیاست‌های آگاهانه ضد نابرابری غیرقابل برطرف شدن است و دولت‌های معدودی در جهان به این سیاست‌ها متعهدند».

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

پولادگر: حرف‌های کیمیا علیزاده دروغ است/ او نمی‌تواند متنی را که منتشر کرده بخواندپولادگر در واکنش به پیوستن کیمیا علیزاده به تیم ملی تکواندوی آلمان: * قانونا از آخرین حضور یک ورزشکار در ترکیب تیم ملی‌اش باید سه سال بگذرد تا بتواند برای کشور جدید بازی کند *حرف‌های کیمیا علیزاده دروغ است *باید جلوی ظلم ایستاد باید جلوی ظلم ایستاد! از زیان تو! جوک سال! Yet another athlete defection 🥋 Taekwondo exposed them to freedom 🤸🏻‍♀️ همه دروغ میگن، فقط جمهوری کثافت چسلامی راست میگه. گم میشید یا با اردنگی پرتتون می‌کنیم

در سیاست خارجی هم حرف اول و آخر را مردم می‌زنند/ تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم را به رسمیت می‌شناسیم اما دخالت خارجی‌ها را نمی‌پذیریموزیر امور خارجه گفت: سلاح حتما مهم است اما قدرت‌مان را وامدار مردم هستیم ولی آنچه در سیاست خارجی باز هم حرف اول و آخر را می‌زند مردم هستند. برای اینکه در دنیا و در دیپلماسی قوی باشیم نیاز به مردم داریم. JZarif تظاهرات مسالمت آمیز مردم؟! اصلاً شما اعتقادی دارین که مردم بخوان تظاهرات کنن جز به اذن خودتون و برای خودتون؟!! بقیه اش میشه اغتشاش و فتنه و ... کاش داستان دماغ پینوکیو واقعی بود!!!

گلایه نجیبانه‌ات را به گوش جان شنیدم/ در کنارتان ایستاده‌ام، نه فقط برای عبور از بحران سیل، که ان‌شاالله تا زمان رفع همه مشکلاترئیس‌جمهور در پاسخ به یک هموطن بلوچ، با تاکید بر اینکه 'ایران آّباد و سرفراز بی‌تردید و بی‌مسامحه، رنگین‌کمانی از همه اقوام و شهروندان است و جز با توسعه همه‌جانبه، متوازن و بدون تبعیض به دست نخواهد آمد' ، گفت: از مشکلات‌‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.

ثروتی که آسیا نباید آن را از دست بدهد/ آزادی، ورزشگاه 3 میلیونی لیگ قهرمانان + سند- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim ثروت ی که آسیا نباید آن را از دست بدهد/ آزادی، ورزشگاه ۳ میلیونی لیگ قهرمانان بررسی‌ها و آمار ارائه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان می‌دهد که ورزشگاه آزادی پرتماشاگرترین ورزشگاه رقابت‌های لیگ_قهرمانان_آسیا است دولت_پیر_و_ناامید

روایت یک قاچاق: «پاهایم درد می‌کرد، از قاچاق‌بر تا پلیس من را کتک زدند»

اتحادیه اروپا کمک‌های مالی به ترکیه را کاهش می‌دهدرسانه‌های آلمانی از کاهش ۷۵ درصدی کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به ترکیه در سال جاری میلادی خبر دادند.

Aa آکسفام در گزارشی که در آستانه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس منتشر کرده است می‌گوید که ۲۱۵۳ میلیاردر در جهان ثروتی بیشتر از ۴.به گزارش ایسنا، محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در مورد اتفاقات اخیر در ورزش کشور و عدم شرکت تیم‌های فوتبال باشگاهی  ایران در مسابقات آسیایی گفت:  فکر می‌کنم که برخوردی انقلابی صورت گرفت و ما همیشه اجازه دادیم حمله کنند و ما دفاع کردیم.به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف امروز در صحن علنی مجلس به سوال سیدجواد ساداتی نژاد درباره اقدامات وزارت خارجه درباره در حمایت‌های آمریکا از ناآرامی‌های دی ماه ۹۶ پاسخ داد.رئیس‌جمهور در پاسخ به یک هموطن بلوچ، با تاکید بر اینکه "ایران آّباد و سرفراز بی‌تردید و بی‌مسامحه، رنگین‌کمانی از همه اقوام و شهروندان است و جز با توسعه همه‌جانبه، متوازن و بدون تبعیض به دست نخواهد آمد" ، گفت: از مشکلات‌‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.

۶ میلیارد نفر (بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان) در اختیار دارند. رشد نابرابری جهانی آنچنان افزایش داشته که در یک دهه گذشته تعداد میلیاردرها دو برابر شده است. این تصمیمی به جا و درست بود و باید جلوی ظلم ایستاد. آمیتاب بهار، مدیر عامل آکسفام هند که کنفدراسیون آکسفام را در اجلاس داووس نمایندگی می‌کند درباره این گزارش گفت: «شکاف بین ثروتمندان و فقرا بدون سیاست‌های آگاهانه ضد نابرابری غیرقابل برطرف شدن است و دولت‌های معدودی در جهان به این سیاست‌ها متعهدند». آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت تصمیم گرفت با سوءاستفاده از مکانیزم‌های شورای امنیت موضوع ناآرامی‌های سال ۹۶ را به شورای امنیت ببرد. وی می افزاید: «اقتصاد شکننده ما به قیمت فشار بر زنان و مردان عادی جیب میلیاردرها و شرکت‌های بزرگ را پر می کند برای همین تعجب‌آور نیست که مردم اکنون این سوال را می‌پرسند که آیا میلیادرها باید وجود داشته باشند؟» بر اساس این گزارش اگر یک درصد ثروتمندترین افراد جهان در ده سال آینده تنها نیم درصد بیشتر مالیات بر ثروت بپردازند، می‌توان با آن سرمایه گذاری‌هایی لازم برای ایجاد ۱۱۷ میلیون شغل در بخش‌هایی مانند سالمندان، مراقبت از کودکان، آموزش و بهداشت ایجاد کرد. حق گرفتنی است. این گزارش نشان می‌دهد که دولت‌ها به طور قابل توجهی ثروتمندان را مشمول مالیات‌های اندک کرده‌اند و بنابراین قادر نیستند درآمدهایی به دست آورند که باید برای مقابله با فقر و نابرابری هزینه شود. برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اقدامات و برنامه‌های زیادی در جریان است اما از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم گَردِ محرومیتِ نشسته طی سالیان دراز را از چهره زیبای این استان بزداییم متاسف و شرمنده شما مردم دوست‌داشتنی هستم.

این گزارش می‌افزاید که دولت‌ها عامل ایجاد نابرابری هستند و آنها اکنون باید برای پایان دادن به نابرابری اقدام کنند و از شرکت‌ها و افراد ثروتمند مالیات بیشتری بگیرند. او در مورد عملکرد دوساله کمیته ملی المپیک گفت: خیلی از حلقه‌های مفقوده در حوزه کمیته ملی المپیک در دوره جدید به آنها توجه شده است و امیدوارم نتایج ثمربخشی برای ورزش کشور  داشته باشد. سلاح حتما مهم است اما قدرت‌مان را وامدار مردم هستیم ولی آنچه در سیاست خارجی باز هم حرف اول و آخر را می‌زند مردم هستند. زنان و دختران اقشار فقیر بازنده اصلی افزایش نابرابری جهانی گزارش آکسفام توجه ویژه ای به وضعیت زنان و دختران اقشار فقیر جامعه و تاثیر نابرابری بر آنها نشان داده است. این گزارش نشان می دهد که چگونه «اقتصاد‌های سکسیستی» جهان ما، بحران نابرابری را به ضرر زنان و دختران اقشار فقیر جامعه افزایش داده است. مطالبی که از سوی او عنوان شده و دیگران که این متن‌ها را با او منتشر کردند دروغ های زیادی دارد. زنان و دختران از جمله کسانی هستند که از سیستم اقتصادی امروز کمترین بهره را می برند. وزیر خارجه گفت: پیشنهاد کردیم بر اساس بند اول توافق الجزایر از او در لاهه شکایت شود و این را به شورای امنیت و سایر مراجع تحویل دادیم و مواضعی که باید از سوی جمهوری اسلامی داده شود ارائه کردیم و در مجامع بین‌المللی از سیاست جمهوری اسلامی دفاع کردیم و مداخلات آمریکا را به سفرا توضیح دادیم و مداخلات آمریکا را در رسانه‌ها توضیح دادیم و هرچند که تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم را به رسمیت می‌شناسیم اما دخالت خارجی‌ها را نمی‌پذیریم. آنها میلیاردها ساعت برای آشپزی، تمیز کردن خانه و مراقبت از کودکان و سالمندان صرف می کنند. وی افزود: برای اینکه تمام دنیا بدانند این موضوعات دروغ است نتایج تیم‌های ملی دخترانمان را با سایر کشورهای اسلامی که در جهان کسب کردند مقایسه کنید.

کار مراقبتی بدون حقوق زنان همچون «موتور مخفی‌» است که چرخ‌های اقتصاد، تجارت و اساسا جوامع ما را به حرکت در می آورد. این کار توسط زنانی انجام می شود که غالبا وقت کمی برای تحصیل دارند، از زندگی مناسبی برخوردار نیستند و وقت اندکی برای حرف زدن درباره چگونگی اداره جوامع‌شان دارند و به همین دلیل در پایین ترین وضعیت اقتصادی گیر می افتند. رسانه ها به همین بهانه به مقایسه تیم‌های ما با سایر کشورهای دنیا بپردازند. وزیر امور خارجه تصریح کرد: تفاوتی که مقام‌های آن‌ها داشته‌اند به نقل از یکی از مقامات دولت قبل آن‌ها می‌گویم که می‌گفت من و آقای بوش در مبارزه با شما هیچ تفاوتی با هم نداریم اما آقای بوش فکر می‌کند  می‌تواند و من می‌دانم که نمی‌توانیم. این گزارش نشان می دهد که ۲۲ نفر از ثروتمندترین مردان جهان ثروتی بیشتر از تمام زنان آفریقا دارند. زنان و دختران هر روز ۱۲.۵ میلیارد ساعت از وقتشان را به کارهای مراقبتی بدون حقوق اختصاص می دهند که دست کم می توانند معادل ۱۰. اینکه شما بتوانید مانع آمریکا شوید، خب آمریکا ۷۰ سال است که خطا می‌کند و خطای خود را تکرار می‌کند و این گناه ما نیست گناه کم فهمی طرف مقابل است و ما همه تلاش‌های سیاسی و حقوقی و بین‌المللی را به کار گرفتیم.

۸ تریلیون دلار در سال، یعنی بیش از سه برابر صنعت جهانی فن‌آوری در اقتصاد جهانی مشارکت دارند. در سرتاسر جهان ۴۲ درصد از زنان در سن کار نمی توانند شاغل شوند زیرا تمام مسئولیت‌های مراقبتی را در خانه بر عهده دارند در حالی که این میزان برای مردان در جهان تنها ۶ درصد است. هم‌رسانی این مطلب: . در مورد اخیر هم (حضور سفیر انگلیس در بین معترضان) با این روش برخورد شد و با توجه به تصمیم‌گیری‌ها برخورد قاطعی صورت گرفت که بتوانیم مانع شویم.