آکار: تاکنون هیچ ناو روس و اوکراینی از تنگه استانبول عبور نکرده است

07/02/1401 10:32:00 ق.ظ

وزیر دفاع ملی ترکیه اظهار داشت که از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین هیچ ناوی از تنگه بسفر استانبول در محدوده مونترو عبور نکرده است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع ملی ترکیه اظهار داشت که از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین هیچ ناوی از تنگه بسفر استانبول در محدوده مونترو عبور نکرده است. - خبرگزاری آناتولی 27.04.

2022 رامشتاین/خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه پس از نشست گروه مشاوره دفاعی اوکراین به میزبانی ایالات متحده آمریکا در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان اظهار داشت: پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین، ترکیه به همه طرف‌ها اعلام کرد که هیچ کشتی جنگی نمی‌تواند از تنگه بسفر استانبول در محدوده مونترو عبور کند، تاکنون هیچ عبوری از تنگه بسفر صورت نگرفته است.

آکار با بیان اینکه وزرای دفاع چهل کشور در این نشست مشارکت کردند، گفت: با برخی از همتایان از جمله اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین گفت‌وگو و تبادل نظر کردیم. وی تاکید کرد: تحولات اوکراین را از نزدیک دنبال می کنیم، مشکلات زیادی وجود دارد و باید سعی کنیم از طریق گفتمان و دیپلماسی بر این مشکلات فائق آییم.

وزیر دفاع کشور در رابطه با مین‌های سرگردان در دریای سیاه ابراز داشت: رادارهای شناسایی بیشتری برای کنترل ورودی و خروجی‌های تنگه بسفر و جلوگیری از هرگونه اتفاقی تدارک دیده ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

پس از تولید انبوه واکسن ایرانی، دولت از خرید واکسن خارجی کرونا جلوگیری کردسرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تشریح اقدامات فوریتی دولت سیزدهم جهت خرید واکسن در بحبوحه کرونا و مرگ‌های چند صدتایی ناشی از آن در کشور، در عین حال تاکید کرد: پس از تولید حجم انبوه واکسن ایرانی، دولت از خرید واکسن خارجی جلوگیری کرد و از آن پس تمرکز بر استفاده از واکسن‌های ایرانی است.

بروز پدیده 'مهریه نقدی' از تبعات حمایت از بدهکاران مهریه استیک وکیل پایه یک دادگستری در واکنش به مصوبه‌های کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص مهریه گفت: افزایش میزان مهریه علت‌های متعددی دارد که محدودیت و تضییع حقوق زنان چاره کار نیست.

روسیه می‌گوید بیش از ۴۰۰ دیپلمات آن از ۲۸ کشور اخراج شده‌اندمعاون وزیر خارجه روسیه گفته است که بیشترین دیپلمات‌های اخراجی روسیه از کشورهای لهستان، آلمان، اسلواکی، کرواسی، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بوده‌ است.

کی‌یف از سازمان ملل خواست به روسیه برای تخلیه ماریوپل از غیرنظامیان فشار بیاوردوزیر خارجه اوکراین از دبیرکل سازمان خواست که روسیه را برای تخلیه شهر محاصره‌شده ماریوپل از غیرنظامیان تحت فشار بگذارد و آن را خواسته‌ای توصیف کرد که سازمان ملل می‌تواند محققش کند.

انتقاد سازمان حقوق بشری از خودداری «نظام‌مند» از ارائه مجوز به تجمعات در ایرانسازمان آرتیکل ۱۹ در گزارشی از «اجباری» کردن دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز در ایران و سرکوب تجمعاتی که حاکمیت آنها را «غیرقانونی» می‌خوانند، انتقاد کرده است. 🍆

پناه‌جویان کاله پس از طرح انتقال به رواندا: قاچاق‌چی یک قدم از قانون جلوتر استدر سفر به «کاله» و «دانکرک»، دو شهر اصلی در شمال فرانسه که نقطه حرکت پناه‌جویان به بریتانیا است، شرایط زندگی و روانی مردان مجردی را روایت می‌کنیم که یک جمله در صحبت‌هایشان یکسان است:ما مردان مجرد هم انسان هستیم، ما را هم ببینید. اطلاع_رسانی aidaghajar