آکار: برای گسترش همه جانبه روابط با ازبکستان تلاش می‌کنیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر دفاع ترکیه در سفر رسمی به تاشکند، پایتخت ازبکستان تصریح کرد که تلاش‌ها برای گسترش همه جانبه مناسبات دو کشور ادامه دارد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در راس هیئتی به تاشکند، پایتخت ازبکستان سفر کرده و در پی مراسم استقبال رسمی و امضای سند همکاری مالی-نظامی بین دو کشور گفت: برای گسترش مناسبات در تمامی زمینه‌ها تلاش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در کنار روابط تجاری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، یقینا گسترش روابط نظامی در دستور کار بوده و در این زمینه اتفاقات مهمی روی داده است. آکار با اشاره به دوستی دولت و مردم دو کشور گفت: ترکیه و ازبکستان دارای تاریخ مشترک بوده و دو کشور برادر هستند. به رغم برخی پستی و بلندی‌ها دو کشور به روابط دوجانبه اهمیت می‌دهند. پس از سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به ازبکستان گسترش روابط دو کشور نیز شتاب گرفته است. دو کشور شریک راهبردی با تکیه بر مناسبات قدرتمند برادری هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تركيه مى تواند اتحاديه كشورهاى تورك را عملى كند، در مقابل اتحاديه كشورهاى عربى، يا حتى اتحاديه اروپا... شايد بلند پروازانه به نظر برسد ولى امكان پذير است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارسین تاتار: باید راه حل های جایگزین برای مسله قبرس ارائه شودرئیس جمهور جدید جمهوری تُرک قبرس شمالی اعلام کرد که باید آلترناتیوهای دیگری برای مساله قبرس ارائه شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه خواستار راهکار عادل و پایدار برای مسئله قبرس استراهکار عادلانه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاتار: پیشنهاد ترکیه آخرین فرصت برای حل مسئله قبرس استرئیس جمهوری ترک قبرس شمالی تصریح کرد که پیشنهاد ترکیه برای انجام یک مذاکرات پنج‌جانبه آخرین فرصت برای رفع مسئله قبرس است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ضرب‌الاجل اپوزیسیون برای استعفای لوکاشنکو امشب به پایان می‌رسد | DW | 25.10.2020بیش از ۱۰۰ هزار نفر در مینسک علیه لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس اعتراض کردند. پلیس و نیروهای امنیتی مرکز شهر را مسدود کردند. ضرب‌الاجل اپوزیسیون برای استعفای لوکاشنکو نیمه‌شب یکشنبه ۲۵ اکتبر به پایان می‌رسد. اینم نتایج مذاکره فشرده ترامپ با طالبان
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: نابودی 'زنبور قاتل' برای نجات زنبور عسل | DW | 25.10.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. این حشره بزرگ که درازای آن به پنج سانتیمتر می‌رسد، از تیره زنبوران و سرده زنبور سرخ است. آنها به سبب رفتارشان با زنبور عسل، به 'زنبورهای سرخ قاتل' شهرت یافته‌اند. تنها چند 'زنبور قاتل' برای نابودی یک کندوی زنبور عسل کافی است. آنها سر طعمه خود را از بدن‌اش جدا می‌کنند. ولی اگه این کارو ایران کرده بودن الان تیتر زده بودین 'قاتل زنبورهای سرخ' آقای فهمیده و دانا ، اولا سایت فارسی دی وی هستش ثانیا از ۱۰۰ درصد خبر هاش ۹۹ درصد در رابطه با ایرانه و خانم ترکاشوند درست می فرمایند و این شما هستین که تفکر نمی کنید،
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اگر فیلمی برای نمایش داشتم، در این وضعیت آن را اکران آنلاین نمی‌کردمعباس رافعی که تجربه قاچاق فیلم «بهت» را همزمان با اکران آنلاین آن در خردادماه 99 دارد، عنوان کرد که اگر الان فیلمی برای نمایش داشت، در این وضعیت آن را اکران آنلاین نمی‌کرد چون فیلم به سرعت قاچاق می‌شود، و به نظرش فیلم در کشوی خانه‌اش بماند بهتر از این است که این‌طور آن را حراج کند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »