آکار: تفاهم کلی برای ایجاد مرکز عملیات در استانبول برای خروج غلات از اوکراین وجود دارد

02/04/1401 09:47 ب.ظ

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد در مورد راه‌اندازی مرکز عملیات در استانبول برای تخلیه کشتی‌های غلات از بنادر اوکراین تفاهم کلی وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد در مورد راه‌اندازی مرکز عملیات در استانبول برای تخلیه کشتی‌های غلات از بنادر اوکراین تفاهم کلی وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی 23.06.

2022 مجلس ملت کبیر ترکیه/ خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در پاسخ به سوالات خبرنگاران در صحن مجلس در خصوص راه‌اندازی «کریدور غلات» برای تخلیه کشتی های غلات از بنادر اوکراین گفت: در مورد ایجاد یک مرکز عملیات در استانبول تفاهم کلی وجود دارد.

وی افزود: روند مذاکره با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در چارچوب مطالعات دیپلماتیک و دستورالعمل‌های رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور برای حل بحران غذایی ادامه دارد. آکار ضمن اشاره به تداوم مذاکرات با اوکراین، روسیه و سازمان ملل، تصریح کرد: در مورد نحوه حصول اطمینان از حمل و نقل ایمن کشتی‌های غلات در بنادر اوکراین رایزنی شد. پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه حاصل شده، اجماع عمومی در مورد ایجاد یک مرکز عملیات در استانبول مطرح است.

وی با بیان اینکه در این مذاکرات انتظارات از ترکیه و سازمان ملل و اقدامات روسیه و اوکراین مورد بررسی قرار گرفت، گفت: دوستان‌مان با خرسندی جلسه را ترک کردند و به نشانه حسن نیت اطلاع دادند که کشتی آزوف کنکورد ترکیه می‌تواند بندر ماریوپل را ترک کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تداوم حوادث هوایی در ایران؛ «ترکیدن لاستیک» در مشهد، فرود اضطراری در مهرآباددر ادامه حوادث پروازی در ایران، هواپیمای پرواز تهران به جیرفت صبح روز پنج‌شنبه به دلیل نقص فنی به زمین نشست و هواپیمای پرواز مشهد به یزد روز چهارشنبه مجبور به فرود اضطراری شد.

دستور برای پیگیری خواسته‌های بازنشستگان/ تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم تداوم یابدرئیس‌جمهور گفت: تک رقمی و در برخی روزها صفر شدن آمار قربانیان و نیز میزان بسیار پایین ابتلا به کرونا در کشور را که امکان بازگشایی صنوف و ایجاد شور و نشاط در کشور را فراهم کرده است، ‌ثمره همراهی مردم و خصوصا تلاش‌ها و اقدامات جامعه پزشکی و پرستاری دانست و از این تلاش‌ها قدردانی کرد. بهتراخوندا بروندبه حوزه مردم هم دینشان را درمنزل نگهبانی کنند وازاین قشر مفتخورخلع ید کنند

برنامه‌ریزی برای ازسرگیری مذاکرات/ دعوت ایران از آمریکا/استقبال از مذاکره برای حل بحران اوکراینامیرعبداللهیان: *قطار مذاکرات هسته‌ای برای لغو تحریم‌ها به ایستگاه‌های سخت و نزدیک به نقطه پایان خود رسیده است *امیدواریم در آینده نزدیک مذاکرات احیای برجام از سر گرفته شود *بار دیگر آمریکا را به واقع‌بینی برای رسیدن به مرحله نهایی مذاکرات دعوت می‌کنیم خاک عالم برسرتون نواکیرروس فکر کنم مذکرات رو از دست اون باقری عنتر گرفتن دادن دست این یکی عنتر. دیگه حرفی نمیزنه، یا اینکه باقری دیگه یه کاری کرده که مطمئنه هیچکی نمیتونه درستش کنه.

استقبال اردوغان از ولیعهد سعودی در ترکیه؛ تلاش برای ترمیم روابط پس از قتل خاشقجیاین دیدار در حالی انجام می‌شود که سال آینده انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برگزار خواهد شد و آقای اردوغان درصدد است از مسیر بهبود روابط با کشورهای قدرتمند منطقه، راه حلی برای اقتصاد بحران زده کشورش بیابد. گور‌‌ بابای خاشقچی دلار های نفتی سعودی را بچسبید! وقتی قصابِ، 'اَره' به دست، سعودی! در آغوش 'متوهم': نوعثمانی!'توهم'، دوستی وعشق 'جار'! میزنند🤔😂🤣...طنزِ، مضحکِ،'شیطانکها'☠🤮!🤣😂

بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال ۲۰۲۲ | DW | 23.06.2022موسسه Economist Inelligence Unit' (EIU)' بار دیگر ۱۷۲ کلان‌شهر جهان را با معیارهایی چون بهداشت، فرهنگ، ساختارهای زیربنایی، محیط زیست و آموزش زیر ذره‌بین برده است. بهترین شهرهای جهان برای زندگی در این گزارش تصویری: چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری پناهندگی

توافق کردیم تلاش‌های مشترک برای تسریع در اجرای کامل توافق‌های‌مان را تشدید کنیموزیر خارجه کشورمان گفت که در دیدارش با وزیر خارجه روسیه توافق کرده‌اند تلاش‌های مشترک برای تسریع در اجرای کامل توافق‌های‌مان را تشدید کنند. توافق بر سر حراج منابع و منافع ملت ایران؟