آژیر خطر پس از ۳۰ سال در سراسر آلمان به صدا در آمد

20/06/1399 08:53:00 ب.ظ

برای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند.

برای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند. همزمان برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با قطع برنامه‌های خود پیامی دولتی را پخش کردند و بر روی تمامی موبایل‌ها نیز پیام هشداری واحد ارسال شد. این رزمایش شهری ۲۰ دقیقه طول کشید و پس از آن بار دیگر وضعیت عادی اعلام شد.

سوئد دفترچه آمادگی در برابر شرایط جنگی منتشر کرد بنابر اعلام اداره امداد و حفاظت بلایای آلمان، این رزمایش با هدف تست سیستم‌های هشدار و آماده‌سازی مردم برای موقعیت‌های اضطراری سازماندهی شده بود تا به وقت فجایع طبیعی یا حوادث هسته‌ای افراد بدانند چه کاری باید انجام دهند.

کریستوف اونگر، رئیس این سازمان گفت: «هشدار یکی از مهم‌ترین اجزای نظام حفاظت شهری است. در موقعیت‌های خطرناک مردم عمدتا به آنچه از قبل می‌دانند و یاد گرفته‌اند تکیه می‌کنند و این دقیقا همان دانشی است که ما سعی می‌کنیم توسعه‌اش بدهیم.» headtopics.com

نتایج اولیه از رزمایش شهری نشان می‌دهد شمار قابل توجهی از مردم به دلیل ترافیک همزمان خطوط تلفنی پیام هشدار را از طریق موبایل‌هایشان دیر دریافت کرده‌اند. همچنین شماری از تابلوهای تبلیغاتی نیز با وجود پایان زمان رزمایش، به پخش هشدار ادامه دادند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد/پذیرش بیش از ۱۳ هزار دانشجو در سال ۹۹اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج بیش از ۴۱ هزار داوطلب دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امشب خبر داد و گفت: بیش از ۱۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری امسال در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد.

روحانی بعد از خروج از پاستور در درون نظام خواهد ماندسید افضل موسوی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:روحانی بعد از خروج از پاستور در درون نظام خواهد ماند/روحانی و همفکرانش پس از پایان کار دولت، سیاست‌ورزیشان را ادامه خواهند داد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

همسر نازنین زاغری از دولت بریتانیا خواست در برابر اتهام‌های تازه از او حمایت کندریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف از دولت بریتانیا خواست تا از این شهروند ایرانی بریتانیایی در برابر اتهامات تازه در ایران حمایت کند جزئیات بیشتر🔽

رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند🔺رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند ⚡️ خوان گوایدو، رهبر مخالفان در ونزوئلا، از رهبران نظامی آن کشور خواسته است که از تحریم انتخابات پارلمانی ۶ دسامبر ونزوئلا حمایت کنند.

بحران کرونا؛ در آلمان عشرتکده‌ها دوباره باز می‌شوند | DW | 09.09.2020ارائه خدمات جنسی از رشته‌هایی بود که کرونا آن را تعطیل کرد و به کسب و کار هزاران نفر آسیب زد. این مراکز به زودی در هفت ایالت آلمان دوباره شروع به کار می‌کنند؛ البته با رعایت مقررات کرونایی.

ثبت نخستین مورد تب خوکی آفریقایی در آلماناین ویروس که در اغلب موارد حیوانات آلوده را به خونریزی‌های کشنده و مرگبار مبتلا می‌کند پیش‌تر تا نزدیکی‌های مرز آلمان آمده و بارها در لهستان در لاشه گرازهای جان باخته شناسایی شده بود.