آژانس: صرف‌نظر از سرنوشت برجام، ایران باید به تعهدات خود پایبند بماند

16/12/1400 10:46:00 ب.ظ

آژانس: صرف‌نظر از سرنوشت برجام، ایران باید به تعهدات خود پایبند بماند العربيه_فارسى

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت، روند همکاری ایران با آژانس به سرنوشت مذاکرات هسته‌ای وین بستگی ندارد. این دو موضوع بصورت موازی پیش گروسی که دوشنبه 7 مارس پس از جلسه شورای حکام در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می‌کرد، درباره این‌که ایران...

گروسی که دوشنبه 7 مارس پس از جلسه شورای حکام در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می‌کرد، درباره این‌که ایران در زمینه مسائل حفاظت هسته‌ای و درستی آن چه باید اعلام کند، تاکید کرد که تهران تعهداتی دارد که به برجام یا هر گونه توافق دیگری با هر کشور دیگری بستگی ندارد و باید به این تعهدات پایبند بماند و در غیر این صورت شرایطی متفاوت و شاید خیلی پیچیده‌تر پیش خواهد آمد.

Advertisement او با اشاره به این که «وقتی توافقی صورت بگیرد، کاری که آژانس باید انجام دهد بسیار زیاد خواهد شد»، افزود: «ما باید بازه زمانی که ایران از تعهدات خود در چارچوب برجام سر باز زد تا به امروز را بررسی کنیم که چه اتفاقاتی افتاده است. لازم است بسیاری از مسائل فنی که تحت نظارت آژانس به راستی‌‌آزمایی نیاز داشت و اکنون از آن بی‌اطلاع هستیم را حل کنیم.»

گروسی همچنین یادآور شد که همکاری ایران و آژانس در گذشته در ظرفیت بسیار محدودی انجام می‌شد و بر اساس تعهدات داوطلبانه آن کشور بود. به همین جهت بسیار شکننده بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اولیانوف: ایران و آژانس به دستاوردی بزرگ دست یافتندنماینده روسیه در مذاکرات وین سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران را موفقیت‌آمیز ارزیابی و توافق دو طرف برای حل‌وفصل موضوعات مربوط به توافق‌نامه پادمانی را یک دستاورد بزرگ توصیف کرد. تصاویر ناخوشایند اسیر روس در کنار هم دسته های کشته شده اش منظورش روسیه بود. چوب لای چرخ گذاشته بیناموس نوکرهای روس دوباره بدبختمون کردند دفعه چندم درتاریخ است

توافق ایران و آژانس؛ آیا اختلاف‌ها در بهار ۱۴۰۱ به پایان می‌رسند؟

بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایرانمعاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

آژانس انرژی اتمی: روسیه کنترل نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا در اوکراین را به دست گرفتهکی‌یف به آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای اطلاع داده که مدیریت نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا از هفته گذشته در دست نیروهای روسیه است و از دستورهای نیروهای مسلح روسیه پیروی می‌کند.

سرنوشت «قیمت دارو» با حذف ارز ترجیحیسرنوشت «قیمت دارو» با حذف ارز ترجیحی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: ارز دارو و تجهیزات پزشکی باقی می‌ماند و مجلس بحث اصلاح قیمت در دارو و کالاهای اساسی را منوط کرد به اینکه از طریق کالابرگ یا مکانیزم‌های دیگر جبران شود روزبروز به تعداد چپاولگران و انگلزاده هاشون اضافه میشه و بنابراین روشهای بیشتری برای غارت جیب مردم اتخاذ میکنند! کدوم مجالس همه برا خوردن نماینده شدن

استقبال از پیشرفت و تقویت همکاری‌ها و تعاملات مثبت ایران و آژانس/ خروج یکی از مکان‌های ادعایی از لیست موضوعات باقی‌مانده پادمانیسرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین تاکید کرد: گزارش جدید مدیرکل آژانس، در بردارنده برخی از تحولات مثبت و استقبال از پیشرفت و تقویت همکاری‌ها میان ایران و آژانس در حل مسائل باقی‌مانده پادمانی است.