آژانس مرزی اتحادیه اروپا: ورود مهاجران از ترکیه به اروپا افزایش یافته است

17/01/2020 07:15:00 ب.ظ

آژانس مرزی اتحادیه اروپا: ورود مهاجران از ترکیه به اروپا افزایش یافته است بیشتر بخوانید🔽

بحران مهاجرت, اروپا

آژانس مرزی اتحادیه اروپا : ورود مهاجران از ترکیه به اروپا افزایش یافته است بیشتر بخوانید🔽

رئیس آژانس مرزی اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) گفت: «شمار مهاجرانی که از ترکیه وارد اروپا می‌شوند در سال گذشته میلادی به‌طرز چشمگیری افزایش یافته است.»

وی در جمع خبرنگاران افزود: «این موضوع، اغلب به‌دلیل وضعیت سوریه است اما در عین حال بی‌ثباتی در افغانستان و تغییر سیاست‌ها در قبال اتباع افغانستان از سوی مقام‌های ایرانی و پاکستانی نیز این شرایط را ایجاد کرده است.»وی در این زمینه تقصیری را متوجه گارد ساحلی ترکیه نکرد و گفت که این کشور «خوب کار می‌کند.»

افزایش پناهجویانی که خواهان ماندن در بلژیک هستند؛ افغان‌ها در رتبه اولاتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ موافقت کرد که مبلغ شش میلیارد یورو به ترکیه کمک کند تا خرج پناهجویان سوری کند و مانع رفتن آن‌ها به یونان شود. اما از تابستان گذشته، جزایر شرقی یونان با ازدحام شدید پناهجویان در اردوگاه‌های این کشور روبرو شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

تازه داره شرو ميشه ، لا به لاش بر بچ داعشي تون هم ميان خونه ، خوش باشين

سخنگوی اتحادیه اروپا: اتحادیه تصمیم‌گیرنده برجام نیست هماهنگ‌کننده استپیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز اعلام کرد که جوزپ بورل و اتحادیه اروپا ، برخلاف سه کشور اروپا یی امضاکننده برجام (آلمان و بریتانیا و فرانسه) یک هماهنگ کننده و نه یک دستگاه تصمیم گیرنده در موضوع توافق جامع هسته ای با ایران است. GhadakpourN Mr. BORREL said that. He's probably right 😉 هرگونه مذاکره با رژیمی که ' نمی فهمد' از نظر مردم دنیا و از نظر مردم ایران باطل است. اروپا همچنان می خواهد به حمایت از رژیم ملاها ادامه بدهد رژیمی که سالیان سال است استبداد مذهبی شیعی را بر مردم تحمیل کرده است

تاکید اتحادیه خبرگزاری‌های اروپا به آزادی فوری خبرنگاران «آناتولی» در قاهرهتاکید اتحادیه خبرگزاری‌های اروپا به آزادی فوری خبرنگاران «آناتولی» در قاهره

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به تحولات ادلب

گزارش دو آژانس آمریکایی: دومین دهه قرن بیستم گرمترین دهه کره زمین بوددمای زمین بطور متوسط در دهه ۲۰۱۰ میلادی ۱۴.۷ درجه سانتیگراد (۵۸ درجه فارنهایت) بوده است. این دما در مقایسه با دمای زمین در قرن بیستم، ۰.۸ درجه سانتیگراد (۱.۴ درجه فارنهایت) افزایش نشان می دهد. دانشمندان می گویند که سال جاری میلادی می تواند حتی گرم‌تر از گذشته باشد و رکورد جدیدی بر جای بگذارد. البته فکر کنم منظورتون قرن بیست و یکم باشه با این حساب، زمین خنک شده! سال ۱۹۲۰ تکنولوژی به اندازه حالا رشدی مداشت و گازهای کلخانه ای هم در این سطح نبود. با این آمار و ارقام کل پنبه گلوبال ورمینگ را زدید!

گزارش دو آژانس آمریکایی: دومین دهه قرن بیست و یکم گرمترین دهه کره زمین بوددمای زمین بطور متوسط در دهه ۲۰۱۰ میلادی ۱۴.۷ درجه سانتیگراد (۵۸ درجه فارنهایت) بوده است. این دما در مقایسه با دمای زمین در قرن بیست و یکم، ۰.۸ درجه سانتیگراد (۱.۴ درجه فارنهایت) افزایش نشان می دهد. دانشمندان می گویند که سال جاری میلادی می تواند حتی گرم‌تر از گذشته باشد و رکورد جدیدی بر جای بگذارد.

ظریف: اروپا بقایای برجام را به آمریکا فروخت | DW | 16.01.2020وزیر خارجه ایران اروپا را متهم کرد که با فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در توافق هسته‌ای، بقایای برجام را به ترامپ فروخته است. به گفته ظریف این اقدام برای اجتناب از تعرفه‌های جدید آمریکا بر خودروهای اروپا یی انجام گرفته است. ظریف یک ویترین سخنگو و دروغگو است. 🤣😂 JZarif as is you dont know is coming از بی خردی شماهاست

فابریس لگری، مدیر اجرایی فرونتکس در بروکسل گفت: «بیش از ۸۲ هزار مهاجر در سال ۲۰۱۹ تلاش کردند که غیرقانونی وارد خاک اروپا شوند که نسبت به سال قبل از آن ۴۶ درصد افزایش داشته است.بورل در پارلمان اروپا: بدون برجام ایران امروز یک قدرت هسته ای بود پیتراستانو در این بار گفت: «همانطور که می دانید امروز آقای بورل و محمد جواد ظریف صبح امروز در دهلی نو دیدار کردند.16.کمیسیون اتحادیه اروپا ادامه حملات رژیم بشار اسد و روسیه به منطقه کاهش تنش ادلب را نگران کننده خواند.

» وی در جمع خبرنگاران افزود: «این موضوع، اغلب به‌دلیل وضعیت سوریه است اما در عین حال بی‌ثباتی در افغانستان و تغییر سیاست‌ها در قبال اتباع افغانستان از سوی مقام‌های ایرانی و پاکستانی نیز این شرایط را ایجاد کرده است.» وی در این زمینه تقصیری را متوجه گارد ساحلی ترکیه نکرد و گفت که این کشور «خوب کار می‌کند. از همه مهم تر سخنان این دو طرف در برابر ابتکار عمل جدید اروپا بود.» افزایش پناهجویانی که خواهان ماندن در بلژیک هستند؛ افغان‌ها در رتبه اول اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ موافقت کرد که مبلغ شش میلیارد یورو به ترکیه کمک کند تا خرج پناهجویان سوری کند و مانع رفتن آن‌ها به یونان شود. اتحادیه خبرگزاری‌های اروپا بر لزوم آزادی فوری خبرنگاران آناتولی دفتر قاهره تاکید کرد. اما از تابستان گذشته، جزایر شرقی یونان با ازدحام شدید پناهجویان در اردوگاه‌های این کشور روبرو شده است. اما اگر بخواهیم دقیق تر درباره واکنش توییتی وزیر خارجه ایران صحبت کنیم باید بگویم که بار دیگر این موضوع به سه کشور عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و آلمان و فرانسه برمی گردد تا ما بخواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم. آژانس مرزی اتحادیه اروپا می‌گوید که در سال گذشته شمار ورودی‌ها به اروپا از زمان توافق اتحادیه اروپا با ترکیه بیشترین تعداد را شامل شده است. وی به اهمیت اجرای آتش‌بس سوریه در چارچوب روند آستانه اشاره کرده و گفت که باید به تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در ادلب سرعت بخشید.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است که کشور وی نمی‌تواند به تنهایی مسئولیت میزبانی از ۳.» پیتر استانو تاکید کرد که حفظ برجام برای اتحادیه اروپا اهمیت فراوانی دارد.۶ میلیون پناهنده سوری را متحمل شود. وی در گذشته تهدید کرده بود که درهای کشورش را باز می‌کند که مهاجران به اروپا بروند. طبق گزارش تحقیقی روزنامه واشنگتن پست رئیس جمهوری آمریکا رهبران سه کشور اروپایی امضاکننده برجام را تهدید کرده است که در صورت عدم مقابله با برنامه هسته ای ایران، تعرفه خودروهای اروپایی صادراتی به آمریکا را افزایش خواهد داد. او به‌دنبال اختصاص بودجه بیشتری به این موضوع است و به‌نظر می‌رسد که اروپایی‌ها احتمالا با آن موافقت کنند. آنکارا همچنین برای ایجاد منطقه‌ای امن در شمال سوریه به دنبال جذب کمک‌های مالی اتحادیه اروپا است تا افرادی را که از درگیری‌ها آن محدوده می‌گریزند اسکان دهد اما به‌نظر می‌رسد اروپایی‌ها در این موضوع تمایلی به مشارکت ندارند.» سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین درباره این که آیا محمد جواد ظریف برگزاری مذاکرات جدید که هفته هاست از سوی اتحادیه اروپا مطرح شده است را پذیرفته یا نه، گفت: « هنوز ما بصورت رسمی چیزی از سوی وازت خارجه ایران دریافت نکرده ایم اما همانطور که در هفته های گذشته بارها گفته ام اتحادیه اروپا حاضر است در هر مکانی که مقامات ایرانی ترجیح می دهند، در بروکسل و یا هر شهر و یا کشوری دیگر که مورد نظر مقامات ایرانی است، تشکیل جلسه بدهد تا درباره آخرین تحولات مربوط به توافق جامع هسته ای گفتگو کند.00 روز 9 ژانویه در ادلب آتش‌بس برقرار شده است.

هم‌رسانی این مطلب: .