آژانس: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف برجام فراتر رفته است

08/06/1398 06:52:00 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف مقرر در برجام فراتر رفته است

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف مقرر در برجام فراتر رفته است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد میزان ذخایر و خلوص اورانیوم غنی شده ایران بار دیگر از حد مقرر در برجام فراتر رفته است.

آژانس که نهاد ناظر بر اجرای مفاد توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۵+۱ است، در ماه ژوئیه هم اعلام کرده بود که ایران خلوص اورانیوم خود را از ۳/۶۷ درصد فراتر برده و میزان ذخایر را نیز از حد مصوب ۲۰۲/۸ کیلوگرم افزایش داده است.

جمهوری اسلامی ایران در ماه مه (اردیبهشت) امسال و در سالگرد خروج یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا از برجام، با شکایت از انفعال طرف‌های دیگر طرف برجام و به ویژه آلمان، بریتانیا و فرانسه برای تضمین منافع ایران از این توافق بین‌المللی اعلام کرد تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهد.

براساس گزارش آژانس، ایران در حال حاضر ۲۴۱/۶ کیلوگرم غنی شده دارد و در حال غنی سازی اورانیوم با غنای ۴/۵ درصد است. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پیش بینی افزایش قیمت نفت با کاهش ذخایر نفت آمریکانگرانی‌های ناشی از کساد در رشد اقتصادی به علت جنگ تجاری بین آمریکا و چین و در نتیجه تاثیر آن بر روی تقاضای نفت، جلوی افزایش قیمت‌ها را گرفته است. با این حال خالی شدن ذخایر نفتی نشان از تعادل در بازار دارد.

موگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیمموگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن حمایت از برجام به عنوان ضمیمه‌ای بر یکی از قطع‌نامه‌های شورای امنیت، از احتمال مذاکره میان آمریکا و ایران استقبال کرد

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.

محرومیت ۴ ماهه بازیکن تیم ملی فوتبال ایرانسامان قدوس، بازیکن ایرانی-سوئدی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه آمیان فرانسه، با شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا از سوی فیفا ۴ ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده است.

امروز توپ در زمین ایران است/ نباید برای خودمان تابو بتراشیم/ دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا الزاما به معنای امتیاز دادن نیستیک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تلاش‌های ماکرون معطوف به نزدیک کردن دیدگاه‌های ایران و آمریکا و برون‌رفت از شرایط تنشی است که با خروج یکجانبه آمریکا از برجام و عدم کارآیی اینستکس به وجود آمده است. فرانسه در این چهارچوب در تلاش است تا در مرحله نخست ایران دست از اقدامات خود در کاهش تعهدات برجامی بردارد و در مقابل بخشی از تحریم‌های آمریکا متوقف شود که نمی‌دانیم در این موارد چقدر توانسته با آمریکا به توافق برسد.

توافق هسته‌ای با ایران «فاجعه» بودمعاون رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که برجام یک توافق فاجعه‌بار بوده است.