آژانس اتمی: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرد | DW | 08.03.2021

18/12/1399 11:01 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی از غنی‌سازی با سومین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در نطنز گزارش داده است. این اقدام ایران نقض توافقنامه هسته‌ای برجام تلقی می‌شود که ایران در سال ۲۰۱۵ با پنج قدرت جهانی منعقد کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از غنی‌سازی با سومین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در نطنز گزارش داده است. این اقدام ایران نقض توافقنامه هسته‌ای برجام تلقی می‌شود که ایران در سال ۲۰۱۵ با پنج قدرت جهانی منعقد کرده است. خبرگزاری رویترز که گزارش آژانس را رویت کرده نوشته است آژانس اتمی روز یکشنبه ۱۷ اسفند (۷ مارس) در گزارش خود تائید کرده که ایران تزریق UF6 طبیعی به سومین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرده است.

رویترز سه ماه پیش هم از شروع به نصب سانتریفیوژهای جدید از نوع پیشرفته IR-2M در سه آبشار ۱۷۴ تایی در بخش زیرزمینی تاسیسات نظنر گزارش داده بود.

سانتریفیوژهای پیشرفته در حالی نصب شده‌اند که تابستان امسال مرکز تحقیق و توسعه مربوط به سانتریفیوژهای جدید در نطنز آماج یک انفجار تخریبی قرار گرفت. در گزارش رویترز به این موضوع هم اشاره شده است که چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M هم نصب شده‌ اما هنوز UF6 طبیعی به آن‌ها تزریق نشده است. در پایان این گزارش همچنین آمده است که پنجمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در حال نصب بوده و نصب ششمین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M هنوز آغاز نشده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هوش ايراني وتعصب شيعه گري ! خامنه اي يك لات است ومي خواهد انتقام هزاران سال حكومت اهل تسنن را بگيرد Woooow بابا دیگه خفه شید ..مگر اروپا به کدام تعهد از توافق نامه عمل کرده که ایران و متحم به نقض برجام کردن ...چشم در برابر چشم ..دست در برابر دست

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تاکید بر احیای برجام: برای تانگو هم دو نفر نیاز استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه شنبه به نمایندگان پارلمان اروپا اعلام کرد که بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران همچنان ممکن است اما هر دو طرف باید آماده مذاکره باشند. این مطلب را به اون کسی که یک نفره ، معاهده بین المللی را ترک کرد هم اطلاع بدهید. چه تضمینی هست که گشت ارشاد یهو سر نرسه ؟ حالا ما ملت بیچاره اگه از تانگو حرف میزدیم ، متهم به فساد فی الارض میشدیم و به اتهام ترویج فحشا خدا می دونه الان کجا بودیم ! بله گروسی رقص تانگو دو نفر لازم داره پس لطف کن خود شما و بایدن با همدیگر تانگو برقصید تا ایران نگاه کن چون قرار نیست سر برجام ایران با کسی تانگو به رقصه شما اروپایی‌ها رقاص خوب هستید چون به ساز امریکا و اسرائیل خوب می‌رقصید

مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: توافق هسته‌ای قدیم با ایران مرده استمدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان این‌که توافق هسته‌ای قدیم با ایران مرده است، تاکید کرد که تنها راه پیشرفت امضای توافق جدیدی در این زمینه است. او گفت نقض‌های تعهدات هسته‌ای تهران توافق قدیم را ناممکن کرده است. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی: توافق جدید؟؟؟!!!هم نفهمید هم به نفهمی زدید خودتونو!

آژانس از اقدام ایران به غنی‌سازی با سانتریفیوژ پیشرفته در نطنز خبر دادآژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 15 در گزارشی به کشورهای عضو این آژانس گفته است که ایران با

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه ۱۸ اسفند (۸ مارس) به کشورهای عضو اطلاع داده است که ایران غنی‌سازی با سومین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M را در تاسیسات هسته‌ای نظنر را آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز که گزارش آژانس را رویت کرده نوشته است آژانس اتمی روز یکشنبه ۱۷ اسفند (۷ مارس) در گزارش خود تائید کرده که ایران تزریق UF6 طبیعی به سومین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرده است.رویترز سه ماه پیش هم از شروع به نصب سانتریفیوژهای جدید از نوع پیشرفته IR-2M در سه آبشار ۱۷۴ تایی در بخش زیرزمینی تاسیسات نظنر گزارش داده بود.

سانتریفیوژهای پیشرفته در حالی نصب شده‌اند که تابستان امسال مرکز تحقیق و توسعه مربوط به سانتریفیوژهای جدید در نطنز آماج یک انفجار تخریبی قرار گرفت.

در گزارش رویترز به این موضوع هم اشاره شده است که چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M هم نصب شده‌ اما هنوز UF6 طبیعی به آن‌ها تزریق نشده است. در پایان این گزارش همچنین آمده است که پنجمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در حال نصب بوده و نصب ششمین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M هنوز آغاز نشده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته توسط ایران را نقض توافقنامه برجام دانسته است. این اقدام ایران می‌تواند مذاکرات"دوباره" بر سر برجام و همچنین توافقنامه اخیر آژانس اتمی با ایران بر سر"بازرسی‌های سرزده" را به مخاطره بیاندازد.