آژانس درباره تمدید مهلت نظارت اتمی خواستار پاسخگویی ایران شد

04/04/1400 10:28:00 ب.ظ

آژانس درباره تمدید مهلت نظارت اتمی خواستار پاسخگویی ایران شد العربيه_فارسى

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ طی بیانیه‌ای از دولت ایران خواست درباره تمدید مهلت نظارت بر فعالیت‌های بنا به این گزارش، ایران درباره این تمدید این توافق که به منظور اطمینان یافتن از اهداف «صلح‌آمیز» برنامه هسته‌ای خود صورت گرفته و اکنون منقضی شده، پاسخی ارائه نداده است.

ساعاتی پس از آنکه واشینگتن هشدار داد که عدم تمدید فرایند نظارتی آژانس، تاثیرات منفی روی تلاش برای احیاء توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» خواهد گذاشت، آژانس نیز اعلام کرد که دولت ایران تا به این لحظه به هیات نظارت هسته‌ای سازمان ملل درباره تمدید قرار با آژانس پاسخی نداده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی بیانیه‌ای که شامل خلاصه گزارش اخیر رافائل گروسی، دبیر کل آژانس، خطاب به شورای حکام 35 کشوره بود، تاکید کرد که «ایران باید هرچه زودتر در این زمینه پاسخگو شود.» در گزارش آژانس آمده است که گروسی هفته گذشته به ایران نامه نوشت «تا موضع ایران در مورد امکان ادامه جمع‌آوری، ثبت و نگهداری داده‌ها [در باب برنامه اتمی] را بسنجد.» به گفته منابع آگاه، ایران هنوز به درخواست گروسی پاسخی نداده یا نشان نداده است كه آیا قصد دارد ترتیبات فعلی را حفظ كند.

بلینکن و لودریان در پاریس پیشتر، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته بود که اگر تهران حاضر نشود قرار نظارتی با آژانس را تمدید کند، این به «دغدغه‌ای جدی» برای مذاکرات احیاء برجام تبدیل خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

عدم همکاری ایران با آژانس تهدیدی برای کسب توافق هسته‌ای است | DW | 25.06.2021مهلت توافق یک‌ماهه همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایان رسیده است. هنوز ایران این مهلت را تمدید نکرده است. موضوعی که به باور دیپلمات‌های غربی می‌تواند بر موفقیت مذاکرات احیای برجام سایه بیافکند.

افتتاح نخستین آژانس توریسم فضایی جهان؛ چطور می‌توان بلیط رزرو کرد؟ایستگاه فضایی خصوصی «آرورا» که با اهداف تجاری ساخته شده است، می خواهد بعنوان اولین هتل لوکس فضایی پذیرای مهمانان فضایی شود با اتاق هایی که رو به یک میلیون ستاره باز می شوند.

وزیر خارجه آمریکا: عدم توافق ایران با آژانس یک «نگرانی جدی» خواهد بودوزیر خارجه آمریکا: عدم توافق ایران با آژانس یک «نگرانی جدی» خواهد بود آنتونی بلینکن در این کنفرانس خبری همچنین ضمن تاکید بر این موضوع که هنوز «اختلافات جدی با ایران» وجود دارد، ابراز امیدواری کرد در دور آتی گفت‌وگوها این موارد حل شوند عزیزان از فراخوان ملی جهت پیوستن صنوف و کارمندان و همه اقشار جامعه به اعتصابات_سراسری حمایت و آن را اطلاع رسانی نمایید.الان وظیفه هر ایرانی اطلاع رسانی و گسترش و پیوستن به اعتصابات_سراسری است.مسیر کاملا روشن است. نه_به_جمهوری_اسلامى تف به روتون بیاد که چشم به روی همه ی جنایات رژیم بستین و فقط دنبال توافقی هستین تا هم پول به دست رژیم بیفته هم عمرش را طولانی تر کنید. تمام دموکراسی خواهان مثل خودتون هستند همه حراف و بی عمل از بس گفتن نگرانیم و باید به توافق برسیم ،براشون یابو برداشته که ما هم کسی هستیم و مهمیم که طاقچه بالا گذاشتن براشون. فقط امیدوارم شما بعنوان رسانه این بفهمانید به آمریکا که از اول حلیم تو دیگ نیفتن و حداقل به ملت ایران خیانت نکنند . چون کمک و کاری که نمیکنند برای ما ایرانیان

تقاضای«ادامه کار آژانس» در ایران، بی‌پاسخ مانده استبنا به گزارش رسانه‌های غربی از جمله «بلومبرگ» و «رویترز»، ایران هنوز پاسخ آژانس بین‌المللی برای تمدید «توافق نظارت موقت» بازرسان از سایت‌های اتمی خود را

شکاف در اروپا به خاطر طرح پیشنهادی مرکل و مکرون درباره روسیه | DW | 24.06.2021طرح آلمان و فرانسه درباره روابط با روسیه میان سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با مخالفت‌های جدی روبرو شده است. روابط مسکو با اتحادیه اروپا از سال‌ها پیش بسیار سرد شده و مرکل و مکرون خواهان بهبود آن شده‌اند.

واشینگتن: هیچ توافق موقتی با تهران درباره رفع تحریم‌ها نشده استیک مسئول ارشد وزارت امور خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با «العربیه»، تاکید کرد که هیچ توافق موقتی با تهران درباره رفع تحریم‌ها صورت نگرفته است.این مقام ارشد،