آژانس: از دومین سایت اتمی ایران نمونه‌برداری شد | DW | 30.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از بازرسی دومین سایت ایرانی و نمونه‌برداری محیطی از آن خبر دادند. توافق بر سر این بازرسی در سفر رافائل گروسی به تهران حاصل شده بود. این سایت‌ها در حومه تهران و شهرضا قرار دارند.

ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گویند بازرسی از دومین سایت مورد نظر در ایران و برداشت نمونه‌های محیطی از آن انجام گرفته است. در بیانیه آژانس آمده که دسترسی‌های تکمیلی به این سایت در هفته جاری و به عنوان بخشی از توافق با تهران برای اجرای پادمان‌های تعیین شده صورت گرفت.

در توافق طرفین، نامی از این دو سایت برده نشده اما آژانس دو مکان در حومه تهران و اطراف شهرضا در اصفهان، را مشکوک به فعالیت‌های گزارش نشده می‌دانست.پنجم شهریور سال جاری و در خلال سفر دو روزه رافائل گروسی، مدیرکل آژانس به تهران اعلام شده بود که ایران به طور داوطلبانه و برای حل و فصل توام با حسن‌نیت موضوعات مشخص شده آژانس، به دو مکان مورد نظر امکان دسترسی می‌دهد تا"فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس برای حل و فصل این موضوعات تسهیل شود.

بازرسان آژانس، اوایل سپتامبر به بازدید یکی از این دو سایت رفته بودند و بازرسی از دومین سایت، طبق برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته است.گروسی در سفر دو روزه به تهران با علی‌اکبرصالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و روحانی ملاقات کرد. او پس از بازگشت، در مصاحبه‌ای گفت که آژانس سطح مورد نیاز از همکاری با ایران را کسب کرده و بازرسان می‌توانند به فعالیت خود در این کشور ادامه دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی به دومین محل تعیین شده در ایرانرویترز خبر داد: دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی به دومین محل تعیین شده در ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نمونه‌برداری محیطی از دومین محل در ایران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعلام حمایت ترکیه از آذربایجان در دفاع از حقوق مشروع خودوزیر دادگستری ترکیه گفت ما در هر فرصت و بستری، از حقوق مشروع آذربایجان در دفاع از خود که منطبق با قوانین بین‌المللی است٬ حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک تروریست تحت تعقیب پ.ک.ک در ترکیه از پای درآمد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جهانگیری: بسیاری از مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل‌حل استجلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر دوشنبه(۷ مهر) برگزار شد. ببند شما برو به ماشین بدنه طلاییه پسرت برس منظورش ما میخوریم شما مقاومت کنید چند سال همین رو میگین واقعا روتون میشه؟!!ما رو چی فرض کردین آخه؟!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش مقام‌های عراقی به انتقاد نماینده رهبر ایران از آیت‌الله سیستانیمقام‌های عالی رتبه عراقی رهنمودهای آیت الله سیستانی در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق را نقشه راهی دانستند که ضامن پایان دادن به بحران‌ها و حرکت به سمت انتخابات زودهنگام، سالم و آزاد در عراق است. رهنمود؟!؟!؟؟؟؟ زرشك
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

داعش از 'الاغ انتحاری' برای ترور یک مقام دولت نیجریه استفاده کرد - BBC News فارسیشبه‌نظامیان گروه مرتبط با داعش در شمال نیجریه با وصل کردن مواد منفجره به یک الاغ او را به سوی کاروان حامل فرماندار ایالت بورنو در شمال نیجریه فرستادند اما محافظان فرماندار با هدف قرار دادن این الاغ، او را پیش از رسیدن به کاروان فرماندار منفجر کردند. مسلمان که الاغ و غیر الاغ ندارد. الاغ طفلی الاق، چه حیوون مطیع و مهربونی ه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »