آژانس: ذخایر اورانیوم ۶۰درصدی ایران دو برابر شده است | DW | 03.03.2022

12/12/1400 11:24:00 ب.ظ

در آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده که طی سه ماهه گذشته ذخیره اورانیوم ایران با غلظت ۶۰درصد دو برابر شده و به بیش از ۳۳ کیلوگرم رسیده است. برای ساخت یک بمب اتمی به ۲۵ کیلوگرم اورانیوم با غلظت ۹۰درصد نیاز است.

در آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده که طی سه ماهه گذشته ذخیره اورانیوم ایران با غلظت ۶۰درصد دو برابر شده و به بیش از ۳۳ کیلوگرم رسیده است. برای ساخت یک بمب اتمی به ۲۵ کیلوگرم اورانیوم با غلظت ۹۰درصد نیاز است. به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید به گزارش خبرگزاری رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش اخیر خود در باره برنامه هسته‌ای ایران را روز پنجشنبه ۳ مارس (۱۲ اسفند) منتشر کرد.

در این گزارش ضمن اعلام این خبر افزوده شده که ایران حجم اورانیوم با غلظت ۶۰درصدی خود را در طول سه‌ماهه گذشته دو برابر کرده و ۳۳،۲ کیلوگرم رسانده است.

برای ساخت یک بمب اتمی به ۲۵ کیلوگرم اورانیوم با غلظت ۹۰درصد نیاز است. آژانس در گزارش خود می‌افزاید به دلیل محدودیت‌هایی که مقامات ایران برای بازرسی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد کرده‌اند، قادر نیست میزان دقیق حجم ذخایر اورانیوم این کشور را مشخص کند.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است شنبه هفته آینده به ایران سفر کند. به نوشته نور نیوز: «اگرچه هنوز در خصوص جزییات سفر گروسی به تهران خبری منتشر نشده لیکن انتظار می‌رود این سفر با ابتکار مدیرکل آژانس برای دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی مطرح میان ایران و آژانس مرتبط باشد». headtopics.com

بابا غنی سازی ۶۰ درصد ول کن به چسب به اوکراین

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

لاوروف: جنگ جهانی سوم اتمی و فاجعه‌بار است/ برای دور دوم مذاکرات با کی‌یف آماده‌ایملاوروف: جنگ جهانی سوم اتمی و فاجعه‌بار است بایدن می‌داند هیچ جایگزینی برای تحریم‌ها به‌ جز جنگ جهانی وجود ندارد اجازه نخواهیم داد اوکراین سلاح هسته‌ای داشته باشد روسیه دوستان زیادی دارد و نمی‌توان آن را منزوی کرد اوکراین به دستور آمریکا وقت کشی می‌کند منظورش از دوستان یکیش مستعمره روس ایران است خوب بسلامتی معلوم شده چرا برجام بی برجام داریم فنا میشم واسه روسیه ،بفرمایید از این واضحتر

آژانس: ایران طی سه ماه گذشته ذخایر اورانیوم ۶۰ درصدی خود را دو برابر کرده استآژانس گفته است با توجه به محدودیت‌های اعمال شده توسط جمهوری اسلامی در زمینه فعالیت و نظارت این نهاد بین‌المللی در ایران، تعیین رقم دقیق ذخایر اورانیوم کشور ممکن نیست.

بررسی اختلافاتی که مذاکرات وین را با بن‌بست مواجه کرده استیک کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل و هسته‌ای دلایل آنچه طرف غربی بن‌بست در مذاکرات وین می‌نامد را تشریح کرد.

دور زدن طرح «صیانت» با اینترنت ماهواره‌ای استارلینک امکان‌پذیر است؟یک کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای عنوان کرد که پروژه‌ای مثل استارلینک در کشور تحریمی مانند ایران خدمت‌رسانی نمی‌کند و از طرف دیگر، این شرکت‌ها پایبند به قوانین و مقررات دولت‌ها هستند و بدون دریافت مجوز، سرویسی ارائه نمی‌دهند.

محمد بن سلمان: بهتر است اختلافات با تهران را حل کنیممحمد بن سلمان: *بهتر است اختلافات با تهران را حل کنیم *نه ما توان رهایی از ایران داریم ‌و نه ایران توان رهایی از ما دارد *در ۴ ماه گذشته گفت وگوهایی با ایران انجام داده‌ایم *باید راه هایی پیدا کنیم که توان همزیستی داشته باشیم باریکلا... داری عاقل میشی... نگران نباش بعد از اختلافات هستن كسانيكه دوباره از سفارت شما برن بالا و روابط و حسنه تر كنن!!!! یعنی هنوز نمیدونه بقایتان در دشمنی با کشورهای منطقه و بحران‌زایی است!

ستایش نسرین ستوده از مقاومت در اوکراین: این جنگ نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری استنسرین ستوده، فعال حقوق بشر، با انتشار نامه‌ای از زندان آن‌چه را که در اوکراین می‌گذرد، «نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری» دانست. رهبر واقعی کشور شمایی خانم ستوده نه این آخوندک بیسواد ایران فروش نوکر پوتین حالا خدا کنه با این جنگ پسته گرون نشه و ایشان دچار سو تغذیه نشوند. ما نگرانی چون ایشان از ذخایر دموکراسی هستند. 😂😂😂 رستاخیز_ملی_با_پهلوی بله درسته نبرد با دیکتاتوری غرب که با تحمیل انقلاب رنگی دموکراسی پوشالی در اوکراین ایجاد نمود .