آژانس تایید کرد: رافائل گروسی به تهران می‌رود

20/06/1400 05:17 ب.ظ

🔺آژانس تایید کرد: رافائل گروسی به تهران می‌رود دو تن از این سه دیپلمات گفته بودند که آقای گروسی اوایل صبح یکشنبه وارد تهران خواهد شد و با محمد اسلامی، رئیس جدید سازمان انرژی اتمی ایران، دیدار خواهد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دو تن از این سه دیپلمات گفته بودند که آقای گروسی اوایل صبح یکشنبه وارد تهران خواهد شد و با محمد اسلامی، رئیس جدید سازمان انرژی اتمی ایران، دیدار خواهد کرد.

ساعاتی بعد کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائمی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، با انتشار توییتی گفت: «رافائل گروسی امروز بعد از ظهر [شنبه] به تهران سفر خواهد کرد. او فردا [یکشنبه] با معاون رئیس جمهوری و [همچنین] رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار خواهد کرد. [سپس] دو طرف بیانیه‌ای مشترک صادر خواهند کرد.»

will travel to Tehran this afternoon. He will meet Vice-President and head of the AEOI tomorrow. The two sides will issue a joint Statement.September 11, 2021 آژانس چند روز پیش به اطلاع اعضای خود رسانده بود که هیچ پیشرفتی در ارتباط با دو مساله محوری - یعنی ارائه توضیحی از طرف ایران نسبت به بقایای یافت‌شده اورانیوم در چندین سایت قدیمی و اعلام‌نشده، و لزوم دستیابی فوری آژانس به تجهیزات نظارتی به منظور تداوم نظارت بر آن بخش‌ها از برنامه اتمی ایران که در قرارداد هسته‌ای سال ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» گنجانده شده - صورت نگرفته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

گروسی خائنه که با اخوند ها مماشات میکنه گروسی رو باید کشت گروسی هم برای حقوق عقب افتاده خود به ایران می‌آید بعد مثل موگرینی عکس سلفی میگیرد همه چیز امن‌و‌ امان است گفتن صبح اول وقت بیا ببوس 🤭

رویترز: گروسی فردا به تهران سفر می‌کندرویترز: گروسی فردا به تهران سفر می‌کند خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه به تهران سفر خواهد کرد. چرا به پاکستان اسرائیل و هند در اون زمان سفر نداشتند ؟

آمریکا پیشرفته‌ترین سامانه دفاع موشکی خود را از عربستان خارج کرد«تصمیم‌گیرندگان [سلطنت‌های عرب] به روشنی این احساس را دارند که ایالات متحده مثل قدیم تعهدی به منطقه ندارد. سعودی‌ها اوباما، ترامپ و حالا بایدن را می‌بینند که تصمیم‌هایی گرفته‌اند که از دید ‌آن‌ها نوعی حس به حال خود رها شدن مداوم است.» پول مفت گیرشون نیومد برداشتن بردن لولو سر خرمن ممکنه با عربستان توافق کنه پس دیگه موشک نمیخواهند روی آمریکای چپ ها وگلوبال ها نباید حساب کرد آمریکا دیگه نیازی به منطقه نداره. هیچی جز هزینه نداره. حتی اروپا رو هم داره رها میکنه.

آمریکا دارایی‌های افغانستان را مانند ایران مسدود کردپس از سقوط دولت قانونی افغانستان به دست طالبان در اوت 2021، ایالات متحده حدود ده میلیارد دلار دارایی‌های این کشور که در بانک‌ها و دیگر موسسات مالی آمریکا آمریکا بهترین کار رو کرد تا طالبان وحشی با پول ها هر کاری نکنند

رئیس سازمان زندان‌های ایران سپیده قلیان را در پی اظهارات اخیرش تهدید کردمحمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان‌های ایران، با انتشار یک ویدئو از سپیده قلیان، در توییتی گفت که پس از بررسی صحت یا کذب ادعاهای اخیر قلیان، با متخلفین

پلیس اسرائیل ۴ فلسطینی فراری از زندان جلبوع را بازداشت کرداین افراد با حفر تونلی از سلول، خود را به خارج از محوطه زندان رسانده و از محل گریخته بودند. مقام‌های امنیتی اسرائیل می‌گویند تلاش برای بازداشت دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد. و خبرگزاری غزه هم با FaceApp چهره آنها را شاد و خندان نشان داد...! اینهمه زجر کشیدید تونل حفر کردید آخرش نتیجه چه شد!!!!! ایتها فقط برای فرار برنامه‌ریزی کرده بودند به بعد از فرار فکر نکرده بودند

ایران بار دیگر به منطقه‌ای در اربیل عراق حمله کردایران صبح امروز بار دیگر به ناحیه سیدکان در اربیل عراق حمله توپخانه‌ای ترتیب داد. - خبرگزاری آناتولی

صبح شنبه ۲۰ شهریور، در گزارشی اختصاصی به نقل از سه منبع دیپلماتیک از سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس، به تهران در ساعات آینده خبر داده بود.

دو تن از این سه دیپلمات گفته بودند که آقای گروسی اوایل صبح یکشنبه وارد تهران خواهد شد و با محمد اسلامی، رئیس جدید سازمان انرژی اتمی ایران، دیدار خواهد کرد.

ساعاتی بعد کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائمی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، با انتشار توییتی گفت: «رافائل گروسی امروز بعد از ظهر [شنبه] به تهران سفر خواهد کرد. او فردا [یکشنبه] با معاون رئیس جمهوری و [همچنین] رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار خواهد کرد. [سپس] دو طرف بیانیه‌ای مشترک صادر خواهند کرد.»

will travel to Tehran this afternoon. He will meet Vice-President and head of the AEOI tomorrow. The two sides will issue a joint Statement.September 11, 2021

آژانس چند روز پیش به اطلاع اعضای خود رسانده بود که هیچ پیشرفتی در ارتباط با دو مساله محوری - یعنی ارائه توضیحی از طرف ایران نسبت به بقایای یافت‌شده اورانیوم در چندین سایت قدیمی و اعلام‌نشده، و لزوم دستیابی فوری آژانس به تجهیزات نظارتی به منظور تداوم نظارت بر آن بخش‌ها از برنامه اتمی ایران که در قرارداد هسته‌ای سال ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» گنجانده شده - صورت نگرفته است.

مذاکرات جداگانه و غیرمستقیم میان ایالات متحده و ایران در ارتباط با بازگشت دو طرف به «برجام» از ماه ژوئن متوقف شده است. واشنگتن و متحدین اروپایی‌اش از تهران می‌خواهند هرچه سریع‌تر به مذاکرات بازگردد.

قدرت‌های غربی در نشست آتی اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره صدور قطع‌نامه‌ای جهت انتقاد از ایران و افزایش فشار بر این کشور به دلیل عدم همکاری تهران با آژانس تصمیم‌گیری خواهند کرد.

جمعه ١٩ شهریور، بریتانیا، فرانسه و آلمان طی نشستی با مشارکت ایالات متحده در پاریس به بحث و تبادل‌نظر درباره نوع واکنش خود در نشست آتی شورای حکام آژانس و همچنین بررسی گزینه‌های خود در صورت ادامه ایران به خودداری از بازگشت به مذاکرات پرداختند. رویترز به نقل از دیپلمات‌های مطلع می‌گوید ایالات متحده و متحدین اروپایی‌اش هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.