آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:‌ ایران شمار سانتریفیوژهای غنی‌سازی ۶۰ درصدی را کم کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:‌ ایران شمار سانتریفیوژهای غنی‌سازی ۶۰ درصدی را کم کرده است درگزارش رویترز که روز پنجشنبه دوم اردیبهشت منتشر شده آمده است که «آژانس روز ۲۱ آوریل تایید کرد ایران وضعیت چیدمان در چرخه غنی‌سازی ۶۰ درصدی» در نطنز را تغییر داده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد به سندی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافته است که نشان می‌دهد ایران شمار سانتریفیوژهای مورد استفاده برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم را کم کرده است.

در گزارش رویترز که روز پنجشنبه دوم اردیبهشت منتشر شده آمده است که «آژانس روز ۲۱ آوریل تایید کرد ایران وضعیت چیدمان در چرخه غنی‌سازی ۶۰ درصدی» در نطنز را تغییر داده است. این گزارش می‌گوید در تاسیسات غنی‌سازی نطنز، ایران از یک آبشار سانتریفیوژهای آی‌آر-۶ برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی استفاده می‌کند. ولی در مورد دلیل این تغییر چیدمان و این که چند سانتریفیوژ در هر آبشار فعال است، جزئیات بیشتری منتشر نکرده است.اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قالب توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. در این راستا و در هفته‌های گذشته در وین، مذاکراتی میان اعضای برجام و بدون مذاکره مسقتیم ایران و آمریکا، برای بازگشت ایالات متحده به برجام انجام شده است.

سناتور مارشا بلک‌برن، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تنسی، یک طرح قانونی را طراحی و پیشنهاد کرده است که بر اساس آن، جلوی احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام و انتقال پول نقد در صورت رسیدن به توافق به ایران گرفته خواهد شد. سناتور بلک‌برن در گفت‌‌وگویی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که ایالات متحده نمی‌تواند با ایران به توافقی صادقانه برسد؛ چرا که رژیم ایران متعصب و ضد آمریکا است.آقای سالیوان درباره جزئیات مذاکرات غیر مستقیم با ایران گفت که این مذاکرات دو بخش دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اسرائیل کم‌شون کرد 😀نه ایران

یه تخم مرغ زیر خایه هاشون بشکنید به این میگن تعهد

سریع بدوید و باهاش قرارداد و زهرمار داد و هر کوفت و بیداد امضاء کنید تا بجای غنی سازی؟؟؟ فشار حداکثری روی ملت بیچاره را بیشتر کنند و چند صباحی بیشتر جنایت و رذالت کنند و شما هم دلتان خوش باشد که یکی از جنایتکارترین و پست ترین حکومتهای؟ دیکتاتوری و اِشغالگر با شما مذاکره کرد؟!؟!؟!

از موقع ترور قاسم سلیمانی فاتحه شما خوندس

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش جدید آژانس: ایران سانتریفیوژهای پیشرفته بیشتری را در نطنز کار گذاشته است🔺گزارش جدید آژانس: ایران سانتریفیوژهای پیشرفته بیشتری را در نطنز کار گذاشته است رویترز می نویسد گزارش آژانس نشان می دهد که ایران بیش از گذشته تعهدات خود در توافق هسته ای برجام را، هم‌زمان با مذاکرات مربوط به احیای آن، نقض می کند خااااک تو سرت رابرت مالی. مالنده آخوندا با کیسه های دلار. بازم براشون درآمد میلیارد دلاری تامین کن تا لذت ببرند،
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عراقچی: ممکن است ایران همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کندمعاون سیاسی وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین، گفت احتمال تمدید مهلت همکاری هسته‌ای تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی بر سر بازرسی ها از تاسیسات هسته‌ای ایران وجود دارد. تا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر تهدیدی کنی و عملی نکنی باختی. اگر ۳ ماه تموم شد و گفتید ما فیلم هارو نگه می داریم و هروقت دوست شدیم‌ بهتون نشون میدیم بدونید ک شکست بزرگی‌ در انتظاره. سر سه ماه باید فیلم دوربین ها آتش زده بشه. این که شد فرسایشی مگه رهبر نگفت فرسایشی نشه مذاکرات
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آژانس دارویی اروپا ارزیابی اثربخشی و ایمنی واکسن چینی سینوواک را آغاز کردآژانس دارویی اروپا(EMA) با انتشار اطلاعیه‌ای توضیح داد که این ارزیابی بر پایه نتایج اولیه مطالعات آزمایشگاهی و مطالعات بالینی واکسن سینوواک است؛ نتایجی که نشان می‌دهد که این واکسن باعث تولید پادتن(آنتی‌بادی) علیه ویروس کرونا می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آژانس نصب سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز را تایید کردآژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی تایید کرد که ایران سانتریفیوژهای پیشرفته بیشتری را در سایت غنی سازی اورانیوم نطنز نصب کرده است. داش تو خواب نداری؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کارزار علیه وام بین‌المللی در کنیا؛ بدهکاری و فساد دولت را به دامن چین انداختکاربران کنیایی با ارسال مداوم شعار «وام دادن به ما را متوقف کنید» در بخش نظرات، نشست زنده فیس‌بوکی کریستالینا گئورگیوا، رییس صندوق بین‌المللی پول را ناتمام گذاشتند بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »