آژانس بین‌المللی تغییرات هوا: خرس‌های قطبی بدلیل آب شدن کوه‌های یخ در خطر انقراض اند

07/07/1398 08:10:00 ب.ظ

آژانس تغییرات هوایی بین المللی، نسبت به خطر انقراض خرس‌های قطبی در قطب شمال و جنوب به دلیل آب شدن

آژانس تغییرات هوایی بین المللی، نسبت به خطر انقراض خرس‌های قطبی در قطب شمال و جنوب به دلیل آب شدن بر اساس گزارش گاردین، طی هفته جاری، کوه‌های یخ در قطب‌ها ببشتر از حدی که کارشناسان تصور می‌کردند در حال کاهش هستند.‌ یکی از کارشناسان این حوزه به گاردین گفت: «خبر نگران کننده، تعداد خرس‌های قطبی است که در خطر هستند.

مقدار یخ‌ها با میزان 1/6 مایل مربع به کمترین مقدار خود در سال جاری رسیدند. بدیهی است که این روند بر جمعیت خرس‌های قطبی شمال آلاسکا که در بلندی‌ها زندگی و شکار می‌کنند، تاثیر بسیار بدی گذاشته است.

آماری تکان دهنده از یک گروه تحقیقاتی در سال 2015 نشان داد که جمعیت این جانوران در دریای بوفورت طی یک دهه اخیر 40 درصد کاهش یافته است و به نظر می‌رسد این کاهش ادامه یافته است. استیون آمستراپ، عضو گروه بین المللی محافظت خرس‌های قطبی، توضیح داد: «یخ های بهار امسال خیلی وضعیت بدی داشتند. چون نازک و زبر بودند».

او افزود: «جهانی شدن گرمای زمین، از جمله موج گرمای آلاسکا تا کاهش بیش از 60 میلیارد تن یخ از گرینلند تنها طی پنج روز، موج گرمای تابستانی را در پی داشت که از فاجعه بارترین حوادث ثبت شده است». علت تلف شدن خرس‌های قطبی، نیافتن غذا اعلام شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

شفق قطبی در آسمان منطقه لاپلند در شمال فنلاندشفق های قطبی در طول شب در عرض های جغرافیایی قطبی به چشم می خورند.

راهپیمایی دانش‌آموزان در لوزان سوئیس در اعتراض به تغییرات آب و هواییآنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم انتقادی از جمله اینکه «سیاره ما در معرض خطر است، باید آن را نجات دهیم» نسبت به وضعیت بحرانی کره زمین و کم‌توجهی سیاستمداران به آن اعتراض کردند. این همه کشور رم امروز ۲۲۰ هزار نفر بودند لوزان رو باید تو تابستان گزارش می دادید که نشست جنبش FridaysForFuture بود

دانش‌آموز نیوزیلندی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی تجمع کردندبراساس گزارش‌های موجود حدود ۱۷۰ هزار نفر در سراسر کشور در راهپیمایی امروز شرکت کردند.

چین در اولین فرصت به معاهده بین‌المللی تجارت تسلیحات می‌پیونددوزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور در تلاش است «هرچه سریع‌تر» به این معاهده بین‌المللی بپیوندد که نشان دهندۀ عزم چین برای چندجانبه‌گرایی در روابط بین‌المللی است.

صدها نوع درخت اروپایی در معرض خطر انقراض قرار دارندطبق آخرین ارزیابی ها بیش از ۴۰۰ گونه درخت بومی اروپا در معرض خطر انقرار قرار دارند. حدود نیمی از این درختان با خطر ناپدید شدن از صحنه طبیعت روبرو هستند.

راهپیمایی مدافعان مبارزه با تغییرات آب و هوایی از هند تا کاناداتظاهرات در کشورهای مختلف جهان به دعوت گرتا تونبرگ، کنشگر نوجوان سوئدی برگزار می شود.