آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات سایبری به سازمان‌های دولتی دانستند

17/10/1399 09:49 ق.ظ

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات گسترده سایبری به سازمان‌های فدرال ایالات متحده اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات گسترده سایبری به سازمان‌های فدرال ایالات متحده اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی پیامدهای حمله سایبری موسوم به «سولار وایندز» به بسیاری از سازمان‌های های فدرال آمریکا از جمله برخی وزارتخانه‌های این کشور در ماه گذشته، همچنان ادامه دارد.

در این راستا اداره تحقیقات فدرال (FBI)، سازمان اطلاعات ملی (DNI)، آژانس امنیت ملی (NSA) و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های آمریکا(CISA) با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که روسیه پشت این حملات است.

در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی یک کارگروه مشترک پس از حملات سایبری مذکور آمده است: در نتیجه مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که تهدیدی که به نظر می رسد مرکز آن در روسیه باشد، پشت حملات سایبری اخیر است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

استقبال روسیه از توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمیسخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه از مذاکرات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 'استقبال' کرد و نسبت به اینکه این مسئله باعث 'ارتقای کلی راه‌حل سیاسی پیرامون ایران و برنامه هسته‌ای آن شود' ابراز امیدواری کرد

تلاش آمریکا برای انتقاد از ایران در جلسه آتی شورای حکام آژانس اتمیتلاش آمریکا برای انتقاد از ایران در جلسه آتی شورای حکام آژانس اتمی بلومبرگ در گزارشی نوشت که آمریکا به دنبال جلب حمایت کشورها برای انتقاد از ایران بر سر تشدید برنامه هسته‌ای‌اش در جلسه آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. مرگ بر خامنه ای مرگ بر اسلام محمدی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: اگر ایران بازرسان آژانس را اخراج کند باید محکوم شودسخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که اگر ایران بازرسان آژانس بین‌المللی را اخراج کند، پادمان آژانس قدم نو رسیده مبارک چقدر لاغر شدی یه سرویس اساسی نیاز داری

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

هشدار ظریف به اروپا و آمریکا همزمان با جلسه شورای حکام آژانس و احتمال صدور قطعنامه علیه ایران - BBC News فارسیمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در آستانه اجلاس شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است 'پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام باعث به هم ریختگی شرایط کنونی می‌شود'. همزمان سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن تکرار مخالفت این کشور با نشست غیررسمی با آمریکا گفته 'این شرم برای دولت بایدن است که کارزار انتخاباتی با عمل آن متفاوت است. حرف‌های خوبی زده شده است و ما هم آنها را شنیده‌ایم ولی تا عمل مشاهده نکنیم، سیاست خود را با براساس حرف تنظیم نمی‌کنیم'. هشدار تو ماله کش اعظم و توجیه گر اعدام‌ها و کشتار و شکنجه جوانان ایران زمین به پشیزی نمی ارزد لعنت به تو و اون رهبر الدنگ و تریاکی تو خامنه ای ضحاک زمانه.

وزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی پیش از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، گفت‌وگو می‌کنندوزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی پیش از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، گفت‌وگو می‌کنند وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد وزیران خارجه فرانسه، بریتانیا، آلمان، و آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ بهمن در مورد ایران گفت‌وگو می‌کنند گور پدر هر ۴ تاشون ‼️😪 ما ملت ایران خودمون باس خدمت این آخوندهای پوفیوز قاتل برسیم‼️ نزدیک است آن روز ...خیلی نزدیک است🤨 وقت تلف میکنن،چین رو دریابن از همین حالا کیسه های دلار رو آماده کردن بفرستند برای حکومت داعشی و تروریستی جمهوری اسلامی.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا روسیه را مسئول حملات گسترده سایبری به سازمان‌های فدرال ایالات متحده اعلام کردند.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

پیامدهای حمله سایبری موسوم به «سولار وایندز» به بسیاری از سازمان‌های های فدرال آمریکا از جمله برخی وزارتخانه‌های این کشور در ماه گذشته، همچنان ادامه دارد.

در این راستا اداره تحقیقات فدرال (FBI)، سازمان اطلاعات ملی (DNI)، آژانس امنیت ملی (NSA) و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های آمریکا(CISA) با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که روسیه پشت این حملات است.

در این اطلاعیه با اشاره به راه اندازی یک کارگروه مشترک پس از حملات سایبری مذکور آمده است: در نتیجه مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که تهدیدی که به نظر می رسد مرکز آن در روسیه باشد، پشت حملات سایبری اخیر است.

براساس این گزارش سازمان‌های مذکور همچنین بر تداوم روند تحقیقات درباره حملات سایبری تاکید کرده‌اند.