آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های المپیک محروم کرد

09/12/2019 01:33:00 ب.ظ

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های المپیک محروم کرد جزئیات بیشتر🔽

دوپینگ, روسیه

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های المپیک محروم کرد جزئیات بیشتر🔽

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های المپیک محروم کرد. این شدیدترین مجازات یک کشور در تاریخ ورزش جهان است.

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های جهانی المپیک محروم کرد.این سنگین‌ترین مجازات یک کشور از سوی آژانس مبارزه با دوپینگ در تاریخ ورزش جهان است. سخنگوی کمیته اجرایی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، «وادا» روز دوشنبه ۱۸ آذر با اعلام این خبر گفت که این تصمیم به دلیل «دستکاری اطلاعات» داده شده به این آژانس برای آزمایش دوپینگ ورزشکاران المپیکی روسی گرفته شده است.

به این ترتیب هیچ یک از ورزشکاران روسی اجازه شرکت در رقابت‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را نخواهند داشت.سخنگوی وادا که مقر آن در لوزان سوئیس است، همچنین گفت که فهرست کامل تحریم‌های پیشنهاد شده علیه ورزش روسیه از سوی «کمیته بازبینی و انطباق»، به اتفاق آرا تمامی ۱۲ عضو کمیته اجرایی تأیید شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

یعنی چه چهار سال؟ بازیهای المپیک هر چهار سال یکبار است. یعنی یک دوره؟ در ورزش چنین حیلەگری و فریبکاری بکنند، وای بەحال سیاست و.... Thank you دلم خنک شد افیش فردا المپيك ضد نيوليبراليستي راه ميندازن با شركت روسيه، كريمه، ايران، كره شمالي و... يه تيمم از جليقه زردها ميگن بيان فقط به شرط كوچيك داره كه روسيه بايد قهرمان بشه

دولت مافیایی

تظاهرات صدها هزار نفری در هنگ‌کنگ با شعار 'مبارزه برای آزادی' | DW | 08.12.2019هنوز هم پس از گذشت شش ماه از آغاز جنبش اعتراضی در هنگ‌کنگ، تظاهرات خیابانی در این منطقه نیمه‌خودمختار آرام نگرفته است. امروز هم صدها هزار نفر در تظاهرات دمکراسی‌خواهانه در هنگ‌کنگ با شعار 'مبارزه برای آزادی' شرکت کردند.

پنج کشته و ۴۰ زخمی در انفجار بر اثر نشت گاز در شهر پرشف اسلواکی🎥انفجار بر اثر نشت گاز در پرشف اسلواکی ۵ کشته و ۴۰ زخمی برجای گذاشت این ویدئو را ببینید🔽 حتما ۲۰ تاشونم ایرانی بودن

آمار قربانیان آنفلوآنزا در ایران به ۸۱ نفر رسید؛ مرگ ۲۵ بیمار تنها در یک هفته🔺آمار قربانیان آنفلوآنزا در ایران به ۸۱ نفر رسید؛ مرگ ۲۵ بیمار تنها در یک هفته ⚡️در پی شیوع آنفلوانزا در ایران، مقامات وزارت بهداشت از رسیدن آمار قربانیان این بیماری از ابتدای مهرماه تا کنون به ۸۱ نفر خبر می دهند. خدا میدونه چه بلائی سرم آوردن آنفولانزا بهانه است

مرگ‌های «مشکوک» در عراق؛ یک معترض سرشناس در کربلا به قتل رسیدشبکه تلویزیونی عرب‌ زبان الغد ویدیوی مربوط به این صحنه را که از دوربین مداربسته در برابر منزل مقتول به دست آمده، منتشر کرده است.

تاکید ولی‌عهد سعودی بر آمادگی کشورش برای کمک در تحقیقات حادثه تیراندازی در فلوریداشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی بامداد دوشنبه 9 دسامبر 2019 در گوه تو قیافش بابا جلاد بیشرف

وضعیت قرمز در استقلال؛ استراماچونی ایران را ترک کرد و هواداران خشمگین در باشگاه را شکستندبه نوشته برخی رسانه‌های ایران، آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی استقلال که به دلیل پرداخت نامنظم حقوق‌اش، قراردادش را با این باشگاه فسخ کرده بود، صبح امروز تهران را به مقصد ترکیه ترک کرده است. عمر دانسی' مربی تیم استقلال هم صبح امروز می‌خواست از ایران خارج شود که 'با ممانعت مسئولین مواجه شد'. سوء مدیریت و بی کفایتی مدیران ورزش ایران به درک مشکل ما ترک او نیست بلکه IranMassacre است ای تو روح نداشتتون که حتی یک ارزن برامون آبرو نذاشتین. انقدر پست و حقیر هستین که حتی ارزش فحش دادن هم ندارین! حکومتی که توی روز روشن مردمش رو قلع و قمع می‌کنه دیگه انتظار بیش از این از مدیر‌های ورزشیش نمی‌شه‌ داشت.

Aa آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های جهانی المپیک محروم کرد.جهان تظاهرات صدها هزار نفری در هنگ‌کنگ با شعار"مبارزه برای آزادی" هنوز هم پس از گذشت شش ماه از آغاز جنبش اعتراضی در هنگ‌کنگ، تظاهرات خیابانی در این منطقه نیمه‌خودمختار آرام نگرفته است..نظرات بیشتر آذر ۱۵, ۱۳۹۸ داگ لمبرن، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان: رژیم ایران پولی را که باید برای مردم ایران استفاده شود، صرف آتش‌‌افروزی در منطقه می‌کند داگ لِمبُرن؛ عضو جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان دیدگاهش را پیرامون مقابله با دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ضرورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران در شورای امنیت سازمان ملل متحد، همراهی با اعتراضات مردمی در ایران و مقابله با برنامه اتمی نظامی ایران مطرح کرد .

این سنگین‌ترین مجازات یک کشور از سوی آژانس مبارزه با دوپینگ در تاریخ ورزش جهان است. سخنگوی کمیته اجرایی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، «وادا» روز دوشنبه ۱۸ آذر با اعلام این خبر گفت که این تصمیم به دلیل «دستکاری اطلاعات» داده شده به این آژانس برای آزمایش دوپینگ ورزشکاران المپیکی روسی گرفته شده است. صدها هزار نفر از مخالفان دولت هنگ‌کنگ امروز یکشنبه ۱۷ آذر (هشتم دسامبر) با شعارهایی چون"آزادی برای هنگ‌کنگ" و"برای آزادی می‌جنگم / از هنگ‌کنگ دفاع می‌کنم" به مرکز این دولت‌شهر آمدند و به تظاهرات پرداختند. به این ترتیب هیچ یک از ورزشکاران روسی اجازه شرکت در رقابت‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را نخواهند داشت. مطالب بیشتر از بدون شرح. سخنگوی وادا که مقر آن در لوزان سوئیس است، همچنین گفت که فهرست کامل تحریم‌های پیشنهاد شده علیه ورزش روسیه از سوی «کمیته بازبینی و انطباق»، به اتفاق آرا تمامی ۱۲ عضو کمیته اجرایی تأیید شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در میان تظاهرکنندگان، برخی نیز پرچم‌های آمریکا، تایوان و بریتانیا را در دست داشتند. کمیته «بازبینی و انطباق» به کمیته اجرایی آژانس پیشنهاد کرده بود که بازی تمامی ورزشکاران زیر پرچم روسیه به مدت چهار سال در المپیک و سایر رقابت‌های بین‌المللی ممنوع شود. آنها پولی را که به سختی به دست آمده و باید برای بهبود زندگی مردم ایران استفاده شود، صرف آتش‌‌افروزی، خشونت، و ویرانی در کشورهای دیگر می‌کنند و این وضعیت غم‌انگیزی است.

بر اساس تصمیم تازه آژانس، با وجود تصویب این پیشنهاد، ورزشکاران روسی در عین حال می‌توانند با پرچم خنثی در المپیک شرکت کنند. این بزرگترین تظاهرات اعتراضی هفته‌های گذشته در منطقه نیمه‌خودمختار هنگ‌کنگ محسوب می‌شود. قوانین آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ بسیار سختگیرانه است و تصمیمات کمیته اجرایی آن عطف بما سبق می‌شود، به این معنی که اگر ثابت بشود ورزشکاری در گذشته در رقابتی دوپینگ کرده، به جز مجازات در آینده، از افتخاری ورزشی که احتمالا در آن رقابت کسب کرده محروم شده و اگر برنده مدالی شده آن ودال از او پس گرفته می‌شود. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد. جبهه دمکراسی‌خواهان در انتخابات اواخر نوامبر گذشته ۱۷ شورا از مجموع ۱۸ شورای محلی هنگ‌کنگ را از آن خود کرده بود. هم‌رسانی این مطلب: .