آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در یک سایت اعلام نشده ایران ذرات اورانیوم پیدا شده است | DW | 11.11.2019

20/08/1398 10:29 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدیدی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد که در یک سایت اعلام نشده در ایران ذرات اورانیوم پیدا شده است. در این گزارش ازسرگیری غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات فردو نیز تایید شده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدیدی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد که در یک سایت اعلام نشده در ایران ذرات اورانیوم پیدا شده است. در این گزارش ازسرگیری غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات فردو نیز تایید شده است. به نوشته خبرگزاری فرانسه این گزارش آژانس تائید می‌کند که ادعاهای آمریکا و اسرائیل درباره"فعالیت‌های مخفی اتمی ایران" حقیقت داشته است.

اگرچه نامی از سایت ایرانی در گزارش آژانس برده نشده اما گمان می‌رود که"سایت اعلام نشده" همان سایت تورقوزآباد است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل سال پیش محل آن را افشا کرده بود.

نخست وزیر اسرائیل پنجم مهر (۲۷ سپتامبر) ۲۰۱۸ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد که او خبر دارد که ایران در کوچه ماهر محله تورقوزآباد تهران یک انبار سری اتمی دارد و او برای نخستین بار است که سر این انبار هسته‌ای ایران را فاش می‌کند.

نخست وزیر اسرائیل در آن زمان گفته بود که دولت ایران هفته گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو از این انبار برداشته و در شهر تهران پخش کرده است. نتانیاهو نقشه‌ای از این"انبار سری" را به شرکت کنندگان در مجمع عمومی نشان داد. headtopics.com

ههههههههه انبارهای تسلیحاتی دولت های غربی پر بمب و موشک اتمیه بعد آژانس تو ایران دنبال ذره های اورانیوم میگرده

تورقوز آباد هم هسته ای بود که بنده خدا آقای نتانیاهو را صدا و سیما مسخره میکرد .

ادامه مطلب:
dw_persian »

جزئیات 'دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در ایران' اعلام شدبیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، امروز در نشست خبری جزییات میدان جدید نفتی را برای خبرنگاران تشریح کرده و نام این میدان نفتی را 'نام آوران' خوانده و آن را 'دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در ایران' دانست و گفت که 'مقدار برداشت از میدان جدید تابع تکنولوژی و فناوری است'. بدا به حال مردم ایران و منطقه که باز قراره نمایندگان خدا بر روی زمین سرنوشت ساز بشن نه خود مردم این کشف را تبریک میگوییم به حزب الله فلسطین شیخ زکزاکی حشدالشعبی سپاه قدس مستقر در سوریه بشار اسد و کلیه کسانی که از لندن و تورنتو تا بغداد و صنعا جیره دریافت میکنند از جیب ملت ایران کاشک پیدا نمی شد ...بلای جون ایرانی ها شده ..نفت ..خون ...فقر ...بی کاری...فساد ...تبعیض...

بازداشت ده‌ها نفر در پی اعلام رای دیوان عالی هند در پرونده مسجد بابریمسلمانان ۱۴ درصد جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری هند را تشکیل می‌دهند.

جمهوری اسلامی ایران به رعایت حقوق بشر در رسیدگی‌های قضایی بسیار جدی استتهران- ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه در نشست یو. پی. آر. با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در رعایت حقوق بشر در رسیدگی های قضایی بسیار جدی است، گفت: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای برای کلیه قضات مخصوصاً قضات دادگاه‌های اطفال و نوجوانان با همکاری یونیسف برگزار شده است.

کشف دومین مخزن نفتی بزرگ در ایراندومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در کشور، معرفی شد. نام مخزن جدید نام‌آوران است و ٥٣ میلیارد بشکه ذخیره نفت درجا دارد.

موافقت مجلس با استعفای «جلالی» از نمایندگی/جلالی سفیر ایران در روسیه می‌شودجلالی سفیر ایران در روسیه می‌شود جلالی، نماینده تهران: *استوارنامه من به عنوان سفیر ایران در مسکو شهریور صادر شده بود *در تلاش بودم حضورم در مسکو را تا پایان نمایندگی مجلس، عقب بیندازم که فوت دختر آقای سفیر این امر را تسریع کرد تخم روس و اینگیلیس همینان ینی؟ حالا معلوم نشد دختر سفیر چرا خودکشی کرد ؟ نمیخواستن برن، یه دفعه ای شده!

چرخ تولید در ایران چگونه به گل نشسته است