آژانس اتمی: افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به بیش از ۱۸ برابر حد مجاز | DW | 30.05.2022

09/03/1401 10:42:00 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید که ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده ایران به ''بیش از ۱۸ برابر حد مجاز'' در برجام افزایش یافته و حکومت ایران درباره سه سایت مشکوک هسته‌ای خود نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای نداده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید که ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده ایران به ''بیش از ۱۸ برابر حد مجاز'' در برجام افزایش یافته و حکومت ایران درباره سه سایت مشکوک هسته‌ای خود نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای نداده است. جواب آژانس درباره سه سایت مشکوک آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در گزارشی جداگانه تاکید کرده که سوال‌های پیشین این آژانس از جمهوری اسلامی درباره منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در سه سایت هسته‌ای اعلام نشده در مریوان، ورامین و تورقوزآباد همچنان...

جواب آژانس درباره سه سایت مشکوک آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در گزارشی جداگانه تاکید کرده که سوال‌های پیشین این آژانس از جمهوری اسلامی درباره منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در سه سایت هسته‌ای اعلام نشده در مریوان، ورامین و تورقوزآباد همچنان پابرجاست.

آژانس می‌افزاید که مقام‌های حکومت ایران از ''عمل خرابکارانه یک شخص ثالث'' به عنوان منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در این سه سایت هسته‌ای یاد می‌کنند، بدون اینکه هیچ سند و مدرکی در این زمینه ارائه دهند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها چند روز بعد از آن منتشر شده که رافائل گروسی، مدیرکل این آژانس اعلام کرد طی چند ماه گذشته آثار اورانیوم غنی‌شده در مکان‌هایی شناسایی شد‌ه‌اند که ایران هرگز آنها را به عنوان مکان‌هایی که در آن فعالیت هسته‌ای صورت می‌گیرد، اعلام نکرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

آژانس اتمی: ایران توضیحات معتبری درباره ذرات اورانیوم در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشده نداده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی مدعی شد که ایران همچنان به سئوالات در خصوص منشا ذرات اورانیوم یافت‌شده در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشده پاسخ نداده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۸ برابر حد مجاز رسیده استیک گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) که روز دوشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) منتشر شده است نشان می‌دهد ذخایر اورانیوم غنی‌شده در ایران اکنون به بیش از ۱۸ برابر حدی رسیده است که توافق هسته‌ای موسوم به برجام مجاز برشمرده بود. جزئیات بیشتر🔽 آژانس بین المللی انرژی اتمی،غرب و آمریکا صلاحیت اظهارنظر درمورد طرح انرژی اتمی ایران؛ ندارند.زیرا با 'جنایات' گوناگون، دیگر نمی توان 'آنان' را دارای 'صلاحیت اخلاقی' دانست!

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۸ برابر محدودیت‌ها در برجام رسیده استآژانس در گزارش روز دوشنبه خود تصریح کرد که ایران پاسخ‌های کمی به سوالات قدیمی این نهاد در مورد منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در سه سایت هسته‌ای اعلام نشده خود داده است.

وزارت نفت ایران می‌گوید وصول درآمدهای نفتی «۶۰ درصد» افزایش داشته استاظهارات یک مقام وزارت نفت ایران درباره جهش درآمدهای نفتی در حالی است که صادرات نفت ایران طی ماه گذشته به خاطر تخفیف چشمگیر نفتی روسیه به چین، بیش از یک چهارم افت کرده است. ابلهانند با حذف ارز ترجیحی و اینهمه گرانی و گرانفروشی ایرانیان را از غذا و معیشت روزانه محروم کردند بنام جراحی اقتصادی! فروش آذوقه ایرانیان به کشورهای منطقه و جهان، بنام بالا بردن درآمدی نفتی، چنین جاهلانه سخن میگویند و با فکرهای جاهلانه بازی میکنند.

ایران می‌گوید وصول درآمدهای نفتی در دو ماه اول امسال ۶۰ درصد افزایش داشته است🔺ایران می‌گوید وصول درآمدهای نفتی در دو ماه اول امسال ۶۰ درصد افزایش داشته است ▪️وزارت نفت مدعی شده‌است که وصول درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت در دو ماه نخست سال ۱۴۰۱ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته «۶۰ درصد» بیشتر بوده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

نشست سفیر ایران در وین با اعضای اتاق بازرگانی ایران و اتریشسفیر کشورمان در وین از نشست با رئیس و اعضای هیأت‌مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش خبر داد.