آژانس پناهندگان سازمان ملل: شمار مهاجران افغانستان به پاکستان و ایران «کم» است

12/06/1400 05:42:00 ب.ظ

◾️آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (یو‌ان‌اچ‌سی‌آر) در گزارشی اعلام کرد، از زمان در درست گرفتن حکومت از سوی طالبان در افغانستان در ۲۴ مرداد، موج گسترده مهاجران دیده نشده و تعداد متقاضیان پناهجویی در مرزهای پاکستان و ایران «کم» است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (یو‌ان‌اچ‌سی‌آر) در گزارشی اعلام کرد، از زمان در درست گرفتن حکومت از سوی طالبان در افغانستان در ۲۴ مرداد، موج گسترده مهاجران دیده نشده و تعداد متقاضیان پناهجویی در مرزهای پاکستان و ایران «کم» است.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۱۲ شهریور در گزارشی به نقل از سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در اسلام‌آباد اعلام کرد، شمار کسانی که افغانستان را ترک می‌کنند، «همچنان اندک است.» آژانس پناهندگان پیشتر گزارش کرده بود، احتمال دارد تا ۵۰۰ هزار تن از شهروندان افغانستان تا پایان سال جاری آن کشور را ترک کنند.

نیروهای ایالات متحده آمریکا و ائتلاف در عملیاتی بسیار گسترده حدود ۱۲۵ هزار تن را از افغانستان خارج کردند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

چون مردم اشکارا از پاکستان و ایران می ترسند. اینان جدی ترین حامیان طالبان در منطقه اند و افراد در خطری که به ایران رسیدند به طالبان تحویل داده شده اند.

نارضایتی از مدیریت بحران کرونا در ژاپن؛ نخست‌وزیر از قدرت کنار می‌رودمنتقدان دولت ژاپن بر این باور هستند که واکنش مقامات این کشور به شیوع بیماری «کووید ۱۹» کُند و نامتناسب بود. برگزاری مسابقات المپیک توکیو با وجود مخالفت افکار عمومی نیز بر ارزیابی رای‌دهندگان از عملکرد دولت تاثیر منفی گذاشته است.

بیش از ۱۰۰ اثر باستانی به جا مانده از تمدن‌های بین‌النهرین در نروژ توقیف شدپلیس نروژ این آثار باستانی را در جریان تفتیش منزل یک مجموعه‌دار در جنوب شرقی این کشور کشف کرد. مقامات عراق پیش از این درخواست استرداد این اشیاء باستانی را به وزارت فرهنگ نروژ ارائه کرده بودند. لاشیای دزد اینا ر میگیرن موزه میکنن پول از خود احمق ما در بیارن شاشیدم تو اسکاندیناوی

سازمان ملل نسبت به تشدید بحران گرسنگی در افغانستان هشدار دادريیس بخش کمک‌های انساندوستانه سازمان ملل در افغانستان می‌گوید که ذخیره مواد غذایی در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی تمام می شود و بسیاری از افغانها نمی‌دانند روزانه می‌توانند یک وعده غذایی داشته باشند یا نه.

پنتاگون: ستاد فرماندهی اروپایی ایالات متحده پذیرای ۱۵۵ پرواز خروج از افغانستان بوده است♦ پنتاگون: ستاد فرماندهی اروپایی ایالات متحده پذیرای ۱۵۵ پرواز خروج از افغانستان بوده است ◾ ستاد فرماندهی اروپایی ایالات متحده آمریکا به امور مربوط به ۳۸ هزار نفر از کسانی که از أفغانستان خارج شده‌اند، رسیدگی کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

ممکن است پاییز دوباره مقررات محدودکننده کرونایی در آلمان اجرا شوند | DW | 03.09.2021آمار واکسیناسیون در آلمان به کندی بالا می‌رود. وزیر بهداشت از 'پاندمی واکسینه‌نشده‌ها' خبر داده و گفته با این آمار نمی‌توان وارد پاییز شد. ویروس‌شناس برجسته آلمانی امکان وضع دوباره محدودیت در پاییز را منتفی ندانسته است.