آوای خاک؛ سفری درونی در جست‌وجوی خویش | DW | 20.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«آوای خاک» مجموعه داستانی‌ست از رضا بهزادی که راویان این داستان‌ها سفری درونی را در خویش آغاز می‌کنند تا چیستی و کیستی خود را در جامعه‌ای دریابند که درگیر فقر و انقلاب و آوارگی بوده است.

داستان روایت نویسنده است از یک موقعیت. چنین موقعیتی شاید هیچگاه تجربه نشده باشد. شاید هم گوشه‌هایی از آن تجربه نویسنده باشد و یا آن‌چه که از دیگران شنیده است. نویسنده با افزودن چیزهایی از خود، از آن‌چه در خیال داشته و دارد، به آن پروبال می‌دهد تا واقعیتی دیگر خلق کند. پس می‌توان گفت داستان همانا نوشتن موقعیتی از زندگی‌ست که نویسنده خلق کرده است. به بیان دیگر نگاه نویسنده است به موقعیتی که آفریده شده.

نویسنده می‌نویسد تا خود و گذشته خویش، از آن‌چه در ذهن داشته و دارد، را بازکاود. در بازکاوی‌هاست که خود را می‌یابد، چیزهایی را در خود و در دیگران کشف می‌کند که آگاه بدان نبود. احتمال‌ها را می‌بیند، بودوباش و نبودها را. در جولان بی‌پایان عین و ذهن اگر به نتیجه‌ای هم نرسد، حداقل این‌که پرسش‌هایی را طرح کرده است. همین پرسش‌هاست که برای خوانندگان نیز پرسش می‌شوند و چرخه فکر به کار می‌افتد تا جهان را از دریچه‌هایی دیگر ببینیم و یا حداقل این‌که امکان دیدن جهان از دریچه‌هایی دیگر به ذهن راه می‌یابد.

این انسان زخم‌خورده به هر گوشه از زندگی که نزدیک شود، دردهای التیام‌نایافته از درون او سر برمی‌کشند. رهایی از گذشته تا زمانی که توان بازخوانی آن نداشته باشی، ناممکن است. نویسنده هم که باشی، بی‌آن‌که خود اراده کنی، گذشته به داستان‌هایت راه می‌یابند. نویسنده تبعیدی اگر در گریز از کشور موفق بوده باشد، در گریز از گذشته یک شکست‌خورده دایمی‌ست. آنگاه موفق خواهد شد که این واقعیت را به شکلی بپذیرد و با آن کنار آید و آن را رام خویش گرداند.

در داستان‌های بهزادی همین آدم‌ها هستند که در بحران‌های حاکم، در انقلاب شرکت می‌کنند، کشته می‌شوند، به زندان گرفتار می‌آیند و سال‌ها در حبس می‌مانند، بی‌آن‌که گاه حتی فعالیتی علیه رژیم داشته باشند . و یا تنها به این بهانه که پدری انگلیسی داشته‌اند، محکوم به اخراج از کشور می‌شوند . و یا غرق در اعتقادات،‌ امام حسین و منجی بزرگ را بر درس و مشق ترجیح می‌دهند .

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه مواضعشان در غرب فرات را تقویت کردنددیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران مستقر در غرب رودخانه فرات از بیم حملات ناشناس به تقویت مواضع خود اقدام کردند.این نهاد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا پایان دادن به همه‌گیری کرونا را در صدر اولویت‌های خود می‌داندجو بایدن، نخستین روزهای کار خود را با هدف غلبه بر دوران تیره همه‌گیری کرونا آغاز کرد. خودتان تولید وآغاز کرده اید واگر خودتان هم بتوانید به این دسیسه پایان دهید که احتمال کمی دارد🤣 تازه هنر نکرده اید 👺🤣👺 بایدن مایه ننگ آمریکا و مردم آن میباشد حزب دموکرات آمریکا در بُن بست میباشد و حامی اَسلام‌گراهای ضد اسرائیل و حامی فرقه کَذاب شیعه و روزی عواقب سیاست های خود را در آینده خواهد دید. حزب دموکرات آمریکا رَفیق آیت الله ها. این حزب نقش بسیار مهم و مُخرب در توطئه ۵۷ در ایران را بازی نَمود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت ورود امیکرون را تایید کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران جان 50 نفر دیگر را گرفتطی شبانه‌‌روز گذشته هزار و 968 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 50 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا؛ اسرائیل چندین کشور اروپایی را در لیست قرمز گذاشت | DW | 19.12.2021دولت اسرائیل به دلیل گسترش سویه اومیکرون چندین کشور اروپایی را در لیست قرمز قرار داد و سفر شهروندان به این کشورها را ممنوع اعلام کرد. بریتانیا، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، ایرلند، نروژ، فنلاند، سوئد جزو کشورهای قرمز هستند. گذارد یا داد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طالبان به‌رغم انتقادهای بین‌المللی بار دیگر جسد فردی را در ملاءعام به دار آویختگروه طالبان به رغم انتقاد سازمان عفو بین‌الملل و سازمان ملل متحد بار دیگر در ولایت (استان) بغلان جسد فرد متهم به دزدی را که توسط این گروه کشته شده‌‌ بود، بدید قطری ها ببینن و خجالت بکشن که به این وحشیان جانی جا دادن ایران طالبان این اقدامات را برای تقویت خامنه‌ای_جنایتکار انجام میدهد. این البته ضدملی بودن طالبان را نشان میدهد که علیه مردم خود ،‌ازداعش وحشیانه تر عمل میکند. تف بر بنیادگرایی تحت نام دین قلابی ... این صحنه ها ساختگی ومسخره است وفقط خامنه ای را نعشه میکند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »