آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • زاون اوهانیان | DW | 17.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

در پادکست این هفته آواهای_کم‌شنیده از دیروز تا امروز از زاون اوهانیان، آهنگساز، نوازنده ویولن و صدابردار ارمنی‌تبار اهل ایران گفته‌ایم. او برای خوانندگانی همچون عارف، ویگن، گوگوش و ... آهنگسازی کرده بود.

در دهه ۱۳۵۰ آهنگسازان به ویژه هنرمندان سبک پاپ برخی اوقات میان در میان متن ترانه‌های آهنگ‌هایشان یک تکنوازی می‌گنجاندند و اینطور ترانه را جذابتر و دل نشینتر می‌کردند. از تکنوازان بنام این ترانه‌ها زاون اوهانیان زاده ۱۳۰۴ بود که جاز و ویولن را خوش می‌نواخت.

او در چندین ترانه با صدای ویگن، گوگوش، رامش و عارف علاوه بر کار آهنگسازی، تک نوازی کرده و آهنگ‌های بسیاری برای فیلم‌های دهه ۱۳۵۰ ساخته و صدابردار نامداری نیز بوده است.زاون اوهانیان فارسی و آذری را مانند زبان مادری می‌دانست و"ساری گلین" این ترانه سه زبانه را که در پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" برایتان انتخاب کرده‌ایم را در سال ۱۳۵۴ در یک مجموعه کار ضبط کرد.

مثل همیشه برای ارتباط با این برنامه و رساندن نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود از طریق ایمیل ava.persian@dw.com یا شماره تلفن ۰۰۴۹۲۲۸۴۲۹۴۸۳۶ با ما تماس بگیرید. در پادکست‌های هفتگی ترانه‌ها و آهنگ‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کمتر شنیده‌اید. اگر"دیروزی" هستید با آواهای امروزی و اگر"امروزی" هستید با آواهای دیروزی بیشتر آشنا می‌شوید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یافته‌های جدید دانشمندان از وجود سیاره‌هایی از جنس الماسمطالعات جدید دانشمندان خبر از وجود سیاره‌هایی می‌دهد که از جنس الماس خالص ساخته شده‌اند بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حذف تصویر مهناز افشار از پوسترهای فیلم سینمایی گیلدا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بررسی اقتصاد ایران در ماه‌های باقیمانده از دولت حسن روحانی - BBC News فارسیوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران می‌گوید در صورت ادامه محدودیت های سفرهای بین شهری، سرمایه‌گذاری‌های گردشگری نابود می‌شود و این ضررها برگشت ناپذیر است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه به خارجی‌های فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا تابعیت زودتر از موعد اعطا می‌کندمقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های شهروندی كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا حکم زندان برای شرکت در تجمعات موجب اخراج از دانشگاه می‌شود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »