آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • زاون اوهانیان | DW | 17.09.2020

27/06/1399 04:11:00 ب.ظ

در پادکست این هفته آواهای_کم‌شنیده از دیروز تا امروز از زاون اوهانیان، آهنگساز، نوازنده ویولن و صدابردار ارمنی‌تبار اهل ایران گفته‌ایم. او برای خوانندگانی همچون عارف، ویگن، گوگوش و ... آهنگسازی کرده بود.

در پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' از زاون اوهانیان، آهنگساز، نوازنده ویولن و صدابردار ارمنی‌تبار اهل ایران گفته‌ایم. او برای خوانندگانی همچون عارف، ویگن، گوگوش و ... آهنگسازی کرده بود. https://p.dw.com/p/3icCO در دهه ۱۳۵۰ آهنگسازان به ویژه هنرمندان سبک پاپ برخی اوقات میان در میان متن ترانه‌های آهنگ‌هایشان یک تکنوازی می‌گنجاندند و اینطور ترانه را جذابتر و دل نشینتر می‌کردند.

از تکنوازان بنام این ترانه‌ها زاون اوهانیان زاده ۱۳۰۴ بود که جاز و ویولن را خوش می‌نواخت.

او در چندین ترانه با صدای ویگن، گوگوش، رامش و عارف علاوه بر کار آهنگسازی، تک نوازی کرده و آهنگ‌های بسیاری برای فیلم‌های دهه ۱۳۵۰ ساخته و صدابردار نامداری نیز بوده است. زاون پس از انقلاب به آلمان رفت و سال‌ها در شهر کلن زندگی و کار کرد و سرانجام به لس آنجلس مهاجرت کرد.

زاون اوهانیان فارسی و آذری را مانند زبان مادری می‌دانست و"ساری گلین" این ترانه سه زبانه را که در پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" برایتان انتخاب کرده‌ایم را در سال ۱۳۵۴ در یک مجموعه کار ضبط کرد. headtopics.com

مثل همیشه برای ارتباط با این برنامه و رساندن نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود از طریق ایمیل ava.persian@dw.com یا شماره تلفن ۰۰۴۹۲۲۸۴۲۹۴۸۳۶ با ما تماس بگیرید. در پادکست‌های هفتگی ترانه‌ها و آهنگ‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کمتر شنیده‌اید. اگر"دیروزی" هستید با آواهای امروزی و اگر"امروزی" هستید با آواهای دیروزی بیشتر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

یافته‌های جدید دانشمندان از وجود سیاره‌هایی از جنس الماسمطالعات جدید دانشمندان خبر از وجود سیاره‌هایی می‌دهد که از جنس الماس خالص ساخته شده‌اند بیشتر بخوانید🔽

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.

حذف تصویر مهناز افشار از پوسترهای فیلم سینمایی گیلدا

بررسی اقتصاد ایران در ماه‌های باقیمانده از دولت حسن روحانی - BBC News فارسیوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران می‌گوید در صورت ادامه محدودیت های سفرهای بین شهری، سرمایه‌گذاری‌های گردشگری نابود می‌شود و این ضررها برگشت ناپذیر است.

فرانسه به خارجی‌های فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا تابعیت زودتر از موعد اعطا می‌کندمقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های شهروندی كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.

آیا حکم زندان برای شرکت در تجمعات موجب اخراج از دانشگاه می‌شود؟