آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • نلی | DW | 24.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • نلی قطعه 'ترحم' با صدای نلی، خواننده قدیمی را در پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' بشنوید. نلی پس از انقلاب اسلامی کار هنری را ادامه نداد و در لندن به تحصیل در رشته دندانپزشکی مشغول شد.

شمسی اشتری با نام هنری نـلی متولد ۱۳۳۴ در تهران در میانه دهه ۱۳۵۰ به میدان موسیقی پاپ ایران گام نهاد.

همراهی نلی با سُلی در چند ترانه مورد توجه مردم قرار گرفت، به طوری‌که از آن زمان به بعد معمولا نام زوج"سلی و نلی" کنار هم به کار می‌رفت. تفاوت زیاد جثه ریزنقش نلی در برابر مردی درشت‌اندام چون سلیمان واثقی ترکیب جالب توجهی به وجود می‌آورد که احتمالا همین فاکتور یکی از عوامل محبوبیت این زوج بود. در پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" ترانه"ترحم" که علی کامرانی ترانه‌سرا و پرویز اتابکی آهنگساز آن است را برایتان انتخاب کرده‌ایم. تنظیم این کار نیر بر عهده ناصر چشم‌آذر بود و در سال ۱۳۵۶ منتشر شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خدا فریدون رو رحمت کنه ... چقدر خواننده رو‌ معرفی کرد ...

سلام لطفاً آدرس پادکستتون توی کست باکس رو برامون بذارید ممنون

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از نیمی از روند خروج آمریکا در افغانستان به اتمام رسیدستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که بیش از نیمی از روند خروج به اتمام رسیده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشتدر آمریکا: میزان مرگ و میر در خانه‌های سالمندان در همه‌گیری کرونا ۳۲ درصد افزایش داشت کارشناسان می‌گویند که این میزان مرگ و میر به مراتب بیشتر از حد معمول و بسیار غیرمنتظره بود بعد یک عده می گویند که باید واکسن آمریکایی🇺🇸(فایزر) بزنیم تا آمار مرگ و میر کرونا به صفر یا زیر صفر برسد!!😂 فایزر شیاف هم داره تو از شیافش استفاده کن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۵ سال پس از همه‌پرسی در بریتانیا نظر شهروندان اتحادیه اروپا درباره برکسیت چیست؟نتیجه نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که شهروندان چهار کشور عضو اتحادیه اروپا آماده‌اند تا در صورت موفقیت بریتانیا در دوران پسابرکسیت خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش سعید افکاری به انتشار ویدیویی از برادرانش در زندان شیراز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایتالیا نگران موج گسترده مهاجرت به اروپا پس از خروج ناتو از افغانستان استماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا در برابر نمایندگان پارلمان این کشور گفت که ورود پناهجویان افغان به قاره اروپا «مشکلی» است که «جدی و جدی‌تر می‌شود». میرید میرینید تو کشور ها بعد ابراز نگرانی میکنید که قراره مهاجرت کنن افعانستان را به خرابه تبدیل کردند و بیگناهان را کشتند حالا نگران اند که اش پخته خودشان را بخورند یکی از منفعت های غربی ها بدست میآورند مهاجرت است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسیناسیون کرونا در جهان؛ بیش از 2 میلیارد و 750 میلیون دوز تزریق شدتاکنون بیش از 2 میلیارد و 750 میلیون دوز واکسن ضد کووید-19 در سراسر جهان تزریق شده و ترکیه نهمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »