آوار بیکاری و کرونا بر سر کارگران/ از کارگران ساختمانی حمایت نمی‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

روزگارِ کارگران ساختمانی در دورانِ رکود ساخت‌وساز؛ آوار بیکاری و کرونا بر سر کارگران/ از کارگران ساختمانی حمایت نمی‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، با فرارسیدن فصل پاییز، دوران سرمای فصل زمستان و همزمان با فراگیر شدن بحران کرونا در کشور، به نظر می‌رسد کارگران فصلی، اعم از کارگران ساختمانی، روزمزد و کشاورزی، منابع درآمدی خود را از دست خواهند داد. از سوی دیگر به دلیل تبعات اقتصادی کرونا، تورم فراگیر و بیکاری فزاینده در فصل‌های گرم سال یعنی در تابستان و بهار، میزان درآمد این بخش از کارگران کشور از ابتدای سال جاری با کمبود و نزول شدیدی مواجه شده است.

علاوه بر شکنندگی سلامت، معیشت و دستمزد این کارگران، موضوع بیمه آن‌ها نیز وضعیت خوبی ندارد. از چند سال پیش که بحث بیمه کارگران ساختمانی در برنامه وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی مورد بحث قرار گرفت، این کارگران امیدوار بودند که وضعیت بیمه آنها برای بخش درمان و مستمری بازنشستگی بهبود یابد اما خودشان می‌گویند وضعیت بیمه‌شان در معرض خطر قرار گرفته است. در خصوص وضعیت بیمه کارگران ساختمانی در حال حاضر به ایلنا می‌گوید: «متاسفانه وضعیت بیمه کارگران ساختمانی اوضاع مناسبی ندارد.

با این اوصاف به نظر می‌رسد وضعیت کارگران ساختمانی با چهار معیار سلامت، معیشت، بیمه و دستمزد در دوره کرونا در شرایط مناسبی نیست و با تداوم وضعیت نامناسب اقتصادی و موج تورم فزاینده، هر روز بر سیل مشکلات این کارگران افزوده می‌شود. در شرایط حال حاضر کارگران ساختمانی مطالبات بدیهی و اولیه‌ای دارند که به نظر می‌رسد رسیدگی به آنها ضرورت و اولویت دارد.

در پس‌زمینه رکود بخش ساختمانی در شش ماه گذشته، به نظر می‌رسد خواسته‌های کارگران به طور مشخص این است که هرچه سریعتر حمایت خاص و جامع برای این کارگران در دستور کار قرار گیرد، وضعیت معیشت و دستمزد آنها تقویت شود و تسهیلات و لوازم بهداشتی و درمانی برای حفظ جان‌شان به طور رایگان در اختیار آنها قرار بگیرد. اگرچه دولت موضوع بیمه کارگران ساختمانی را در دستور کار قرار داده اما این بیمه در یکی دوسال اخیر محدودتر و شرایط برخورداری از آن سخت‌ و سخت‌تر شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دومین سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان تسلیم کرونا شد؛ ۴۵ هزار نفر بیکار می‌شوندکرونا پرده‌های نمایش دومین مجموعه بزرگ سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان را از سه روز دیگر پایین می‌کشد؛ رخدادی که ۴۵ هزار نفر را در بریتانیا و آمریکا به کام بیکاری می‌فرستد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اظهارات مداخله‌جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایراناظهارات مداخله‌جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران: آمریکا نگران وخیم‌تر شدن وضعیت کووید-۱۹ در ایران است و ما همان‌طور که در ماه فوریه هم گفتیم، پیشنهاد کمک‌مان را تکرار می‌کنیم! ادمین خوشم اومد با زیرکی سخنان آنها را به گوش مردم میرسونی 😂😂 اون کلمه ی مداخله جویانه هم فرمالیته است میبخشیمت . 👍👍 کارهای شما در منطقه مداخله جویانه ست , اینا که میخوان کمک کنند چه اشکال داره ؟! پیمان_نوین پس برنامه پیشنهادی ایران برای صلح آذربایجان و ارمنستان نیز مداخله جویانه ست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از یک میلیون و 225 هزار نفر گذشتطرک خر همان قوم یاجوج و ماجوج در قرآن کریم است،یعنی شهرت حماقت و سفاهت و خونخواری طرکهای خر هزاران سال پیش تا آنسوی بیابانهای عربستان رفته بود😂وطبق آیات قرآن کریم هرنوع کمک به قوم یاجوج وماجوج اکیدا حرام است😂فتبارک الله احسن الخالقین🦓😂طرک خر =یاجوج وماجوج درقرآن کریم👹👹👹😂
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی استرئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه گرانفروشی و گرانی دو مقوله جدا از هم است، تصریح کرد: بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی به منظور جلوگیری از اجحاف در حقوق مصرف کنندگان است. خفه شو عوضی نظام_دزدان تنها جواب خودتی ادامه: من هم مشغول کلفت کردن گردنم هستم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ مذاکره بر سر کمک‌های مرتبط با کرونا را قطع کرد | DW | 07.10.2020ترامپ گفت‌وگو بر سر لایحه یاری به آسیب‌دیدگان بر اثر پاندمی کرونا را قطع کرد و آن را به 'پس از پیروزی در انتخابات' محول ساخت. به گفته ترامپ گفت‌وگو بر سر مشوق‌های اقتصادی که با حزب دموکرات جریان دارد، نافرجام بوده است. لاشیخونه،، پرزیدنت از دهنت افتاده!! اربابهای الکلی آلمانی تون کم دستمالیتون میکنن که.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی برای دورکاری کارمندان و محدودیت سفر از مبدا تهرانمعاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در پایتخت با اشاره به تاثیر مستقیم دورکاری کارمندان در کاهش ترددها و کنترل و مهار کرونا، از اتخاذ تصمیم و ارایه پیشنهاد اعمال دورکاری کارمندان و محدودیت سفر از مبداء تهران به سایر شهرها و استان‌های کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »