آوارگی 27 هزار سوری دیگر در سه روز گذشته

19/01/2020 04:54:00 ب.ظ

طی سه روز گذشته 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه در منطقه ادلب آواره شدند. - خبرگزاری آناتولی

اسد, حلب

آوارگی 27 هزار سوری دیگر در سه روز گذشته بر اثر ادامه حملات رژیم اسد و همدستانش به غرب و جنوب حلب و همچنین منطقه کاهش تنش ادلب ، 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه نیز در سه روز گذشته به مناطق مرزی با ترکیه گریخته‌اند.

طی سه روز گذشته 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه در منطقه ادلب آواره شدند. - خبرگزاری آناتولی

19.01.2020ادلب/خبرگزاری آناتولیبر اثر ادامه حملات رژیم اسد و همدستانش به غرب و جنوب حلب و همچنین منطقه کاهش تنش ادلب، 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه نیز در سه روز گذشته به مناطق مرزی با ترکیه گریخته‌اند.حمد حلاج، مدیر گروه «هماهنگی برای اقدام در سوریه» در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت:

«با افرایش حملات حمایت هوایی روسیه به منطقه عاری از تنش ادلب موج مهاجرتی جدیدی آغاز شده است. طی سه روز گذشته 26 هزار و 779 آواره جدید به مناطق نزدیک مرز ترکیه آمدهاند».براساس داده های مرکز هماهنگی برای اقدام در سوریه، از نوامبر 2019 تاکنون، 382 هزار و 466 غیرنظامی از جنوب و جنوب شرق ادلب مهاجرت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

ویدئو؛ تظاهرات یک هزار آتش‌نشان فرانسوی در استراسبورگبرگزار کنندگان این تظاهرات تعداد معترضان را یک هزار نفر عنوان کرده و گفته‌اند که خشونت‌های اخیر که آتش‌نشانان هنگام انجام ماموریت با آن مواجه شده صبر و تحمل آنها را به سر آورده است.

کانادا به خانواده جان‌باختگان پرواز اوکراین 25 هزار دلار پرداخت می‌کندنخست‌وزیر کانادا از دولت ایران خواست به خانواده داغداران سانحه هواپیمایی اوکراینی غرامت پرداخت کند. درعوض مجلس و ج.ا خانواده قربانیان را زندانی.و۲۰۰میلیون یورو به تروریستهای کمک کرد. تمامی آنهایی که کانادا ازشون صحبت میکنه فکر کنم ایرانی هستند و حتی اگر تابعیت دوگانه داشته باشند طبق قوانین ایران تابعیت مضاعف قانونی نیست کاش ترودو سکان مدیریت ایران را هم بدست میگرفت ، اینقدر که ایشون دغدغه بازماندگان حادثه رو داشت ، رهبر ج.ا. حتی بهش فکر هم نکرد

ترودو: کانادا به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراین ۲۵ هزار دلار می‌پردازدجاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، اعلام کرد که کشورش به خانواده قربانیان کانادایی هواپیمای سرنگون‌شده اوکراین ۲۵ هزار دلار برای انجام کارهای لازم تشییع جنازه و سفر به ایران پرداخت می‌کند. دیه ی هر فرد در جمهوری اسلامی تقریبا ۲۰ هزار دلار و زنان نصف آن مبلغ آقای ترودو خواهشاً مسئولین_جمهوری_اسلامی را بیش از این شرمنده نکنید لطفاً بس کنید خوبی هم حدی دارد شورش را درآوردید😔😔😔 خدایا به داد ایران م برس احتمالا اگر شاه همچنان حکومت میکرد کانادا هم تو لیست وام گیرندگان از ایران بود و هواپیما حامل کانادایی هایی که برای کار و تحصیل اومده بودن ایران

محکومیت دو شهروند بهایی به ۲۷ سال حبس

جمهوری اسلامی گرفتار در مخمصه دروغ‌پردازی«همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود، در گفته‌های خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه نه نشانی از اعتراف به اشتباه در سیاست‌های خود و نه چشم‌اندازی از امکان درس‌گیری از اشتباه‌های نظام دیده می‌شد.» بیشتر بخوانید در یادداشتی از جواد کوروشی، روزنامه‌نگار: خامنه ای : فریب خوردگان نه غزه نه لبنان ایرانی نیستن و عامل دژمن... این ذات همه دیکتاتورهاست که مخالفان خود رو مردم نمی دانند و سرکوب و کشتار میکنند...خامنه ای عجیب شبیه به دیگر دیکتاتور هاست...عاقبت سقوط است شک نکنید... شما گه خوردیی گفتی اشتباه تنها اشتباه ما اعتماد به شیخ حسن و اعتماد اون احمق به جنتلمن های پشت میز مذاکره بود ک ایشالا تو انتخابات مجلس اون اشتباه رو جبران خواهیم کرد یک مثال: آمریکایی ها خودشون گفته اند که «ما القاعده و داعش رو به وجود آورده ایم» خب حالا شما مخاطب محترم این شبکه سعودی! خودتون قضاوت کنید که آمریکا باید به اشتباه بودن سیاست هاش اعتراف کنه یا ایرانی که با این دو گروه جنایتکار و وحشی مبارزه کرده و اونها رو نابود کرده و شهید داده؟

آژانس مرزی اتحادیه اروپا: ورود مهاجران از ترکیه به اروپا افزایش یافته استرئیس آژانس مرزی اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) گفت: «شمار مهاجرانی که از ترکیه وارد اروپا می‌شوند در سال گذشته میلادی به‌طرز چشمگیری افزایش یافته است.» تازه داره شرو ميشه ، لا به لاش بر بچ داعشي تون هم ميان خونه ، خوش باشين

طی سه روز گذشته 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه در منطقه ادلب آواره شدند.یکی از آخرین موارد این خشونت‌ها به جشن‌های سال نو میلادی در شهر استراسبورگ باز می‌گردد که در جریان آن پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا به سوی یک خودروی آتش‌نشانی سبب شد تا دو مامور آتش‌نشان به شدت مجروح شوند.به گزارش ایسنا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز جمعه از پرداخت 25 هزار دلار به 57 شهروند کانادا و 29  فرد مقیم دائم این کشور که در پرواز تهران- کی‌یف جان باختند خبر داد و از ایران خواست تا هرچه زودتر به خانواده داغ‌داران غرامت بپردازد.جنازه و سفر به ایران پرداخت می‌کند.

19.01..2020 ادلب/خبرگزاری آناتولی بر اثر ادامه حملات رژیم اسد و همدستانش به غرب و جنوب حلب و همچنین منطقه کاهش تنش ادلب، 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه نیز در سه روز گذشته به مناطق مرزی با ترکیه گریخته‌اند. ترودو در ادامه اظهار کرد: ما از ایران انتظار داریم تا به این خانواده‌ها غرامت بپردازد. حمد حلاج، مدیر گروه «هماهنگی برای اقدام در سوریه» در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «با افرایش حملات حمایت هوایی روسیه به منطقه عاری از تنش ادلب موج مهاجرتی جدیدی آغاز شده است. طی سه روز گذشته 26 هزار و 779 آواره جدید به مناطق نزدیک مرز ترکیه آمدهاند». این واقعه برای ما تراژدی ملی بود.

براساس داده های مرکز هماهنگی برای اقدام در سوریه، از نوامبر 2019 تاکنون، 382 هزار و 466 غیرنظامی از جنوب و جنوب شرق ادلب مهاجرت کرده‌اند. من نمی‌دانیم غرامت کاملی که ایران پرداخت می‌کند چقدر خواهد بود اما این پول مستقیم به حساب خانواده جانباختگان واریز خواهد شد. ❮ بر اثر ادامه حملات رژیم اسد و همدستانش به غرب و جنوب حلب و همچنین منطقه کاهش تنش ادلب، 27 هزار تن دیگر از شهروندان سوریه نیز در سه روز گذشته به مناطق مرزی با ترکیه گریخته‌اند. ( Ibrahim Derviş - خبرگزاری آناتولی ) دلب از آغاز جنگ و بحران در سوریه اصلی مخالفان رژیم اسد است. آنها کنترل مرکز ادلب را که جمعیت آن در پی آوارگی مردم، از 4 میلیون نفر فراتر رفته است، در مارس سال 2015 به دست گرفتند. به همین دلیل ادلب همواره مستمر مورد حملات شدید رژیم قرار می گیرد.» نخست‌وزیر کانادا پیشتر در گفت‌وگو با نشریه گلوبال نیوز گفته بود اگر افزایش تنش‌های اخیر در منطقه نبود، شهروندان کانادایی سوار بر هواپیمای اوکراینی حالا زنده و در خانه پیش خانواده‌هایشان بودند.

ترکیه، روسیه و ایران در نشست آستانه در می 2017 ادلب و مناطق اطراف آن را منطقه کاهش تنش اعلام کردند. در طول یک سال گذشته در حملاتی که عمدتا توسط جنگندهای روسی صورت گرفته، حدود یک میلیون نفر از مردم ادلب به مناطق نسبتا امن از جمله مرز سوریه با ترکیه پناه آورده‌اند. .