آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار کیست و چه کرده است؟

01/02/2021 06:30:00 ب.ظ

آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار کیست و چه کرده است؟ این گزارش را بخوانید 🔽

آنگ سان سوچی, سیاست میانمار

آنگ سان سوچی ، رهبر حزب حاکم میانمار کیست و چه کرده است؟ این گزارش را بخوانید 🔽

خانم آنگ سان سوچی در ۲۰۱۹ به مقر دیوان بین المللی لاهه در هلند رفت تا در برابر اتهام «نسل‌کشی» در میانمار از عملکرد خود و دولتش دفاع کند. او پذیرفت که احتمالا جنایت جنگی روی داده، اما گفت که این سرکوب عملیاتی قانونی علیه «تروریست‌ها» بوده است.

آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراسی میانمار که پیش از کودتای نظامی در روز دوشنبه به دست نیروهای ارتش بازداشت شد، تا کنون زندگی سیاسی پر فراز و نشیبی داشته است.او تا پیش از بازداشت، «مشاور دولت» بود. این سمتی است که هم‌ارز با نخست وزیری است و بنابراین او دفاکتو یا عملا رئیس دولت میانمار محسوب می‌شود.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنیدآنگ سان سوچی کیست؟آنگ سان سوچی که اکنون ۷۵ سال دارد، کسی است که با پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۵ میانمار به قدرت رسید و نخستین دولت غیرنظامی در نیم قرن گذشته را در این کشور آسیایی بنا نهاد.او دختر آنگ سان، قهرمان استقلال میانمار است و وقتی دو ساله بود، پدرش را ترور کردند. وی بیشتر دوران جوانی خود را در خارج از کشور گذراند. در دانشگاه آکسفورد بریتانیا با یک استاد به نام مایکل آریس آشنا شد و با او ازدواج کرد. آنها دو پسر دارند که در آکسفورد اقامت گزیده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

۵نمره. may God never be the right of his oppressed servant. It does not forgive the oppressor. The seeker is slow but strict. The lowly man, who for nearly a decade over Myanmar's Muslims suffered the most atrocities and was eventually executed and burned, even Muslim children, and now himself imprisoned as a slave in his own army,

یه فاحشه