آنکتاد: ایران پارسال کمتر از ۱.۵ میلیارد دلار جذب سرمایه مستقیم خارجی داشت

24/03/1401 01:38 ق.ظ

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل در گزارش خود از وضعیت سرمایه‌گذاری‌های جهانی نوشته که ایران در سال ۲۰۲۱ تنها یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون دلار جذب سرمایه مستقیم خارجی داشته است.

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل در گزارش خود از وضعیت سرمایه‌گذاری‌های جهانی نوشته که ایران در سال ۲۰۲۱ تنها یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون دلار جذب سرمایه مستقیم خارجی داشته است. خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ که در مقابل مجلس تحصن کردند. تحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبه‌رو و برادر او بازداشت شد.

آرش صادقی، فعال مدنی و زندانی سیاسی پیشین در توییتی گفته است که خانواده آقای باقری در «اعتراض به بی‌توجهی مسولین به وضعیت حادِ وحید در اعتصاب» روز یک‌شنبه، ۲۲ خرداد در مقابل ساختمان مجلس تحصن کرده بودند.

وحید باقری از معترضان آبان ۹۸ است که از سوی دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به ۶ سال زندان محکوم شد. پنج سال از این حکم قابل اجرا است. غلامحسین محسنی اژه‌ای سال گذشته در دیدار با خانواده وحید باقری که از صداوسیمای جمهوری اسلامی هم پخش شد، دستور آزادی مشروط او و دیگر بازداشتی‌های آبان ۹۸ را صادر کرده بود. با این حال آقای باقری و بقیه زندانیان آبان همچنان در زندان به سر می‌برند. headtopics.com

واسه‌ تهیه تریاک و مواد مخدر البته ، کدوم ننه مرده ایی میاد ایران سرمایه گذاری کنه ؟ اصلا سرمایه گذاری روی چی ؟ غیر از مواد مخدر فقط روی اختلاسگرا میشه شرط بندی کرد وگرنه روی اسب مرده که کسی شرط و سرمایه نمیزاره .

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

سازمان حقوق بشر ایران از اجرای «چهار حکم اعدام» در ایران طی هفته جاری خبر دادسازمان حقوق بشر ایران روز دوشنبه ۲۳ خرداد از اجرای «چهار حکم اعدام» در شهرهای جیرفت، زاهدان و زنجان خبر داد. بر اساس این گزارش، حکم یک زندانی بلوچ به ‌نام محمد هیجوان، ۴۰...

درآمد «۹۸ میلیارد دلاری» روسیه از صادرات سوخت‌ در ۱۰۰ روز اول تهاجم به اوکراینگزارش جدید مرکز مطالعات انرژی و هوای پاک، مستقر در فنلاند، نشان می‌دهد که ۶۱ درصد از این درآمد ناشی از صادرات سوخت به اتحادیه اروپا بوده است.

تل‌آویو از خنثی‌کردن برنامه ایران برای حمله به اهداف اسرائیلی در ترکیه خبر دادرسانه‌های اسرائیلی تاکید کردند که نیروهای امنیتی اسرائیل در تلاش‎ند تا حملات تلافی‌جویانه ایران در ترکیه را خنثی کنند.به گزارش «کانال 13» اسرائیل، تل‌آویو

آژانس از ایران خواست «همین الان» به میز مذاکرات در وین باز گرددرافائل گروسی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان تایید کرد که ایران ۲۷ دوربین نظارتی آژانس در تاسیسات هسته‌ای تهران، نطنز و اصفهان را از کار انداخته است.

اعتراض‌های اقتصادی در ایران؛ اعتصاب برخی از کسبه تهران برای دومین روز ادامه یافتبنا به گزارش‌های دریافتی از کازرون در استان فارس صاحبان مغازه‌های بازار این شهر روز دوشنبه با تعطیلی محل کسب خود دست به اعتصاب زدند.

یک قطار باری در ایران از ریل خارج شدسرپرست فرمانداری سرخس ایران از خروج قطار باری از ریل خبر داد و اعلام کرد که در پی آن تردد قطارهای مسافربری لغو شده است. - خبرگزاری آناتولی در حکومت جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی ارباب رعیتی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران چیزی بنام'زندگی'وجود ندارد سراسر با علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی غارت و نابودی ایرانیانست. باید با برسمیت شناختن هویت و مدنیت و علوم طبیعی ایرانیان به این بساط جاهلیت فرقه فارسیسم پایان داده.

بازداشت برادر وحید باقری از زندانیان آبان پس از تحصن خانواده‌اش در مقابل مجلس

خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ که در مقابل مجلس تحصن کردند.

تحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبه‌رو و برادر او بازداشت شد.

آرش صادقی، فعال مدنی و زندانی سیاسی پیشین در توییتی گفته است که خانواده آقای باقری در «اعتراض به بی‌توجهی مسولین به وضعیت حادِ وحید در اعتصاب» روز یک‌شنبه، ۲۲ خرداد در مقابل ساختمان مجلس تحصن کرده بودند.

وحید باقری از معترضان آبان ۹۸ است که از سوی دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به ۶ سال زندان محکوم شد. پنج سال از این حکم قابل اجرا است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سال گذشته در دیدار با خانواده وحید باقری که از صداوسیمای جمهوری اسلامی هم پخش شد، دستور آزادی مشروط او و دیگر بازداشتی‌های آبان ۹۸ را صادر کرده بود. با این حال آقای باقری و بقیه زندانیان آبان همچنان در زندان به سر می‌برند.

آقای باقری از روز ۱۸ اردیبهشت در اعتراض به تداوم بازداشت خود اعتصاب غذا کرده و گفته است که، برادر این زندانی سیاسی در گفت‌وگو با رادیو فردا ضمن اشاره به وخامت حال او در پی اعتصاب غذا، مسئولیت جان بردارش را قوه قضاییه اعلام کرده بود.

در عکس‌هایی که از تحصن خانواده این زندانی سیاسی منتشر شده است، پلاکاردهایی حاوی پیام‌هایی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود. از جمله فرزندان او پلاکاردهایی را به دست دارند که روی آن نوشته شده است: «سلام فرمانده منم یک دهه نودی که پدرم در زندان جا مانده» و «سلام فرمانده پدرمو ببخش که کرایه خانه ما عقب مانده است.»

در پلاکارد مادر وحید باقری نیز آمده است: «سلام فرمانده منم یک زن بی‌پناه مانده که نان‌آورم ۳ ساله تو زندان مانده»

بر اساس گزارش‌ها رسول صادقی، بردار وحید صادقی در جریان این تحصن بازداشت شده است.