آنکارا: یونان سالانه ده‌ها هزار پناهجو را روانه ترکیه می‌کند

05/12/1399 02:55:00 ب.ظ

معاون وزیر امورخارجه ترکیه اعلام کرد که طی 3 سال اخیر 80 هزار پناهجو توسط یونان به مرزهای کشور رانده شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

معاون وزیر امورخارجه ترکیه اعلام کرد که طی 3 سال اخیر 80 هزار پناهجو توسط یونان به مرزهای کشور رانده شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 23.02.

2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی یاووز سلیم کران، معاون وزیر امور خارجه ترکیه در نشست «قاچاق انسان و حقوق پناهجویان» در چارچوب روند همکاری کشورهای جنوب شرقی اروپا به ریاست دوره‌ای کشور توسط «آکادمی دادگستری ترکیه» برگزار شد، گفت: «برخی کشورها تردیدی در زمینه نقض اصول اساسی مقررات بین‌المللی ندارند. در این چارچوب همچنین به اصل «عدم راندن» پناهجویان نیز توجه نمی‌شود. در سه سال اخیر یونان بیش از 80 هزار پناهجو را به سمت مرزهای کشورمان رانده است».

معاون وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: «تمامی تصاویر و اسناد مربوط به این اقدامات را در اختیار نهادهای بین‌المللی و اتحادیه اروپا گذاشته و به این روند ادامه خواهیم داد. همه موظف به رعایت قوانین بین‌المللی و اعلامیه‌های حقوق بشر هستیم».

وی ادامه داد: «ترکیه همواره در خصوص پناهجویان سوریه و کشورهای دیگر در هر زمینه تلاش کرده است. کشورمان طبق توافق 18 مارس اروپا از ورود بیش از 2 میلیون پناهجوی غیرقانونی از طریق کشورهای بالکان به اروپا ممانعت و با رویکرد انسانی با این مسئله برخورد کرده است». headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>