آنچه باید درباره ۴ تیم حاضر در مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ بدانید

14/04/1400 10:24:00 ب.ظ

آنچه باید درباره ۴ تیم حاضر در مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ بدانید جزئیات بیشتر🔽

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۰ در شهر لندن، از سه‌شنبه شب با دیدار تیم‌های قدرتمند ایتالیا و اسپانیا آغاز خواهد شد. انگلستان و دانمارک برگزار کننده دومین دیدار این مرحله در روز چهارشنبه خواهند بود. در نخستین بازی از این مرحله، از ساعت ۲۳:۳۰ سه‌شنبه شب به وقت تهران، دو تیم ایتالیا و اسپانیا به مصاف خواهند رفت و روز چهارشنبه هم با مصاف دو تیم انگلستان و دانمارک دومین تیم فینالیست یورو ۲۰۲۰ مشخص خواهد شد.

پرافتخارترین تیم‌های تاریخ مسابقات جام ملت‌های اروپا، اسپانیا و فرانسه هستند که هر دو توانسته‌اند برای ۳ بار جام قهرمانی را بالای سر ببرند. بعد از این دو کشور، اتحاد جماهیر سابق شوروی (روسیه کنونی)، چکسلواکی، ایتالیا، هلند، دانمارک، یونان و پرتغال هم یک بار طعم شیرین قهرمانی را چشیده‌اند. در نتیجه در جمع حاضر تنها تیمی که قهرمان نشده است انگلستان است.

اسپانیای انریکه در پی تکرار افتخارات خوشحالی بازیکنان اسپانیا، پس از پیروزی بر سوئيس در ضربات پنالتی و صعود به مرحله نیمه‌نهایی تیم لوییس انریکه هرچند شروع ناامید‌کننده‌ای در این تورنمنت داشته و در مقابل سوئد و لهستان با تساوی متوقف شد، اما در دو بازی اخیر خود در مقابل کرواسی و همچنین اسلواکی توانسته ۱۰ گل وارد دروازه حریفان نماید. انریکه با کنار گذاشتن بعضی از بازیکنان باتجربه مانند سرخیو راموس خط دفاعی خود را آسیب‌پذیر کرده اما در عین حامیان او معتقدند این تغییرات می‌تواند نسل جدیدی از فوتبالیست‌های اسپانیایی را آماده حضور در رقابت‌های بین‌المللی نماید.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>