آنچه هنر درباره تغییرات آب و هوایی برای گفتن دارد | DW | 21.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طوفان‌ها، خشکسالی‌ها و سیل‌هایی که پیامدهای تغییرات اقلیمی هستند هر جمعه هزاران دانش‌آموز را به خیابان‌ها می‌کشانند. و در این میان هنرمندان چه می‌کنند؟ باربارا دومبروفسکی، هنرمند عکاس، با تصاویرش زخم‌ها را نشان می‌دهد.

یخچالی تک‌افتاده در گرینلند شرقی. بر روی آن عکس‌هایی از ساکنان بومی جنگل آمازون که بیشترشان لبخند بر لب دارند. تصویری که به نظر هم ساختگی و هم غمگین‌کننده است. این عکس متعلق به مجموعه عکس‌هایی است که باربارا دومبروفسکی در نمایشگاه"یخ گرمسیری" در هامبورگ به نمایش گذاشت. این عکاس هنرمند عکس عده‌ای را در منطقه‌ای با وضعیت آب و هوایی حاد می‌گیرد و در کنار عکسی از منطقه حادی دیگر می‌نشاند. بنابراین"یخ گرمسیری" مردم را در دو منطقه اقلیمی کاملا متضاد نشان می‌دهد.

به عقیده دومبروفسکی،"هنر باید انسان‌ها را به گفت‌وگو تشویق کند و این هم در مورد ساکنان جنگل بارانی آمازون صدق می‌کند و هم در مورد مردمان دیگر". گذاشتن تصویر ساکنان جنگل بارانی در کنار منظره‌ای برفی، اگرچه در نظر اول گیج‌کننده است، اما از خلال آن می‌توان داستان تغییرات آب و هوایی را فهمید. و این باعث پیوند میان مردم مناطق مختلف دنیا، از جمله در شمال و جنوب می‌شود.

دومبروفسکی می‌گوید: «ما باید تغییرات آب و هوایی را بیشتر و با قدرت بیشتری نشان دهیم. هنر تنها زیبا بودن یا نشان دادن زیبایی نیست.»اما هنر چه کاری را می‌تواند انجام دهد که علم نمی‌تواند؟ دومبروفسکی می‌گوید: «در رابطه با حفاظت از وضعیت آب و هوای جهان همیشه احساس می‌کنم که لنگ‌لنگان از علم دنباله‌روی می‌کنم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیسی مچ مفسدان اقتصادی را خوب گرفته است/ گول شعارهای انتخاباتی را نخورید/ دانش‌آموزان امانت آموزگاران هستندموحدی‌کرمانی در نماز جمعه این هفته تهران: رئیسی مچ مفسدان اقتصادی را خوب گرفته است/ گول شعارهای انتخاباتی را نخورید/ دانش‌آموزان امانت آموزگاران هستند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ائتلاف مخالفان سوری، چین و روسیه را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تحلیل حملات عربستان در رسانه‌های آمریکا؛ چرا رادارها پهپادها را ندیدند؟با فروکش کردن هیجان و اضطراب همراه با خبرهای فوری مربوط به حملات روز شنبه به تاسیسات شرکت نفت آرامکو عربستان، رسانه‌های آمریکا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بیش‌تر در پی عمق دادن به زوایای این واقعه رفتند و تحلیل‌گران استخوان درشت‌تری چون دیپلمات‌های کهنه‌کار را پشت میکروفون‌ها آوردند. حدود پنج سال با تمام قوا ال سعود رو تجهیز کردید بر علیه یمن این حمله اگر کار ایران یا کمک ایران باشه هم تازه یک یک مساوی میشیم بدجور ابهت وغرورتون بهم ریخت یادتون باشه بدترین راه واسه درهم شکستن ایرانی فشار وجنگ هست درتعجبم که ۸ سال تجربه کردید و نیاموختید اشتباه زدید پرسیدن نداره چون آمریکاییها فقط پول وهابی های سعودی را می بینند به این میگن سوال یک تریلیون دلاری! یعنی: تا زمانیکه آمریکا جواب این سوال را پیدا نکرده، بهتره همین امروز همه ناوها و کاسه‌کوزه‌هاشو از خلیج فارس برداره و قبل از اینکه بلای مشابه آرامکو بسرش بیاد، جان خودشو و سربازاشو از این محلکه نجات بده
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توییتر حساب کاربری سعود القحطانی را بست | DW | 20.09.2019توییتر روز جمعه حساب کاربری سعود القحطانی، مشاور پیشین دربار پادشاهی سعودی را تعلیق کرد. بسته شدن حساب کاربری القحطانی در توییتر نزدیک به یک سال پس از اخراج او به ظن نقش داشتن در قتل جمال خاشقچی صورت گرفته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مقام‌های پنتاگون گزینه‌های پاسخ به ایران را به ترامپ ارائه می‌کنندبه گزارش آسوشیتدبرس در جلسه روز جمعه امنیت ملی در کاخ سفید، مقامات پنتاگون گزینه های متعددی برای پاسخ به ایران از جمله لیستی از اهداف بالقوه‌ جهت حملات هوایی را به رئیس جمهوری ارائه می کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: قصد تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی علیه ایران را داریم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »