آنچه در مورد حزب کمونیست چین نمی‌دانید؟

11/04/1400 03:56 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: آنچه در مورد حزب_کمونیست_چین نمی‌دانید؟ اول جولای یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین بود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

حزب کمونیست چین در حالی روز اول جولای یکصدمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت که تلاش می‌کند برخی از واقعیت‌ها را در مورد خود مخفی نگه داشته و تمایلی به رسانه‌ای شدن آن ندارد. به نوشته این خبرگزاری در حال حاضر تمامی مدیریت کشور چین در قبضه این حزب قرار دارد، به نحوی که حتی بسیاری از ساختمان‌های دولتی چین در آن واحد ساختمان حزب هم محسوب می‌شوند و بسیاری از کارمندان در عین آن که کارمندان رسمی دولتی هستند، اعضای دائم حزب...

به نوشته این خبرگزاری در حال حاضر تمامی مدیریت کشور چین در قبضه این حزب قرار دارد، به نحوی که حتی بسیاری از ساختمان‌های دولتی چین در آن واحد ساختمان حزب هم محسوب می‌شوند و بسیاری از کارمندان در عین آن که کارمندان رسمی دولتی هستند، اعضای دائم حزب کمونیست چین هم به شمار می‌روند.

نادانسته‌‌هایی از حزب کمونیست چین را در ادامه می‌خوانید: حزب کمونیست چین در اول جولای 1921 تاسیس نشده است بر خلاف روایت رسمی، حزب کمونیست چین در اول جولای 1921 تاسیس نشده است بلکه روز 23 همان ماه با برگزاری اولین کنگره آن، که با حضور 13 نفر از اعضا و به شکلی کاملا مخفیانه برگزار شد، اعلام موجودیت کرد.

با این حال بدون آن که تاریخ دقیق این رخداد مشخص شود، مائو تسه‌ تونگ موسس جمهوری خلق چین 20 سال بعد از آن روز اول جولای را به عنوان سالگرد تاسیس حزب اعلام کرد. دسترسی به مشخصات اعضای حزب کمونیست چین امکان‌پذیر نیست headtopics.com

حزب دارای 92 میلیون عضو است که دسترسی به مشخصات آنها امکان‌پذیر نیست.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

ثبت 1940 مورد ابتلای جدید کرونا در افغانستانطی شبانه‌روز گذشته 1940 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده و 86 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

شیوع چندبرابری کرونا در سیستان و بلوچستان و هرمزگان؛ تیم واکنش سریع در زاهدانبا ادامه وضعیت حاد شیوع کرونا در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان، شماری از مسئولان محلی و استانی وضعیت را «فوق بحرانی» خواندند و یک مقام وزارت بهداشت هم از اعزام تیم «واکنش سریع» این وزارت به زاهدان خبر داد

گزارشگران بدون مرز: ابراهیم رئیسی در اعدام صدها روزنامه نگار در ایران دست داشته استگزارشگران بدون مرز: ابراهیم رئیسی در اعدام صدها روزنامه نگار در ایران دست داشته است سازمان گزارشگران بدون مرز روز پنجشنبه ۱۰ تیر از درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تحقیقات مستقل در مورد نقش ابراهیم رئیسی در اعدام های سال ۱۳۶۷حمایت کرد بشما مفسد ها چه اعدام 'صدها روزنامه نگار'؟! ممکن است اسامی این 'صدها روزنامه نگار' را اعلام کنند؟ ما از آقای رئیسی بزرگ ممنونیم نظرات امثال شماها همیشه نقشه راه ملته ک هرچی گفتید برعکسش انجام بدیم الحق که خداوند دشمنان ما را احمق آفرید😄

فن در لاین: تبعات اقتصادی کرونا در اتحادیه اروپا تا ۱۸ ماه دیگر کاملا تمام می‌شودسال گذشته، اقتصاد اتحادیه اروپا ۶.۱ درصد افت داشت، سقوط چشمگیری که در تاریخ اتحادیه بی‌پیشینه بوده است.

در صورت صلاحدید در خصوص ریاست قوه قضائیه به نحو صلاحدید اتخاذ تصمیم فرماییدرییس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی اجازه خواست تا در زمان باقیمانده تا آغاز به کار دولت جدید، در تمهید مقدمات استقرار دولت سیزدهم متمرکز شود. به عرض تان برسانم : بزرگترین بحران ایران دو مورد است حال تا گوش ندید همه توی این باتلاق فرو می ریم رژیم ایران ایرانی ها : اول : چین روسیه انگلیس ایران رو اشغال ودر استعمار خودشان قرار دادند و دارند به کمک رژیم ایران ایران را به محو تاریخ می رسانند دوم بحران ایران : ناامنی ها بی آبی ها خشکسالی هاست تا ۵ سال دیگه ایران به قهقرا می رود و ایرانی نیست تا حکومت در ایران کنید بعد هم چین ووو جهان تمام دارایی هاتون را در ایران و جهان دارید می گیرد و همه نابود می شویم همین بس تمام

از شراب تا پنیر در بازار روز فرانسوی؛ زندگی پساقرنطینه‌ای در زادگاه ناپلئون«در یک قسمت، شراب‌های اشتهاآور مثل شراب مورد و شراب شاه‌بلوط دارم. شراب رسیده یا بالغ کُرس هم که مشهور است. در قسمت نوشیدنی‌های گوارنده (دیجستیو)، نوشیدنی با طعم مورد، مال همین جاست که ما آن را بعد از غذا می‌نوشیم. با طعم بالنگ هم داریم.»

خبرگزاری فرانسه ادعا کرد: باید حزب کمونیست چین را بزرگترین جمعیت سری جهان توصیف کرد.

به نوشته این خبرگزاری در حال حاضر تمامی مدیریت کشور چین در قبضه این حزب قرار دارد، به نحوی که حتی بسیاری از ساختمان‌های دولتی چین در آن واحد ساختمان حزب هم محسوب می‌شوند و بسیاری از کارمندان در عین آن که کارمندان رسمی دولتی هستند، اعضای دائم حزب کمونیست چین هم به شمار می‌روند.

نادانسته‌‌هایی از حزب کمونیست چین را در ادامه می‌خوانید:

حزب کمونیست چین در اول جولای 1921 تاسیس نشده است

بر خلاف روایت رسمی، حزب کمونیست چین در اول جولای 1921 تاسیس نشده است بلکه روز 23 همان ماه با برگزاری اولین کنگره آن، که با حضور 13 نفر از اعضا و به شکلی کاملا مخفیانه برگزار شد، اعلام موجودیت کرد.

با این حال بدون آن که تاریخ دقیق این رخداد مشخص شود، مائو تسه‌ تونگ موسس جمهوری خلق چین 20 سال بعد از آن روز اول جولای را به عنوان سالگرد تاسیس حزب اعلام کرد.

دسترسی به مشخصات اعضای حزب کمونیست چین امکان‌پذیر نیست

حزب دارای 92 میلیون عضو است که دسترسی به مشخصات آنها امکان‌پذیر نیست. در برخی از دوره‌ها آن‌گونه که در سال 2018 شاهد آن بودیم، نام برخی از اعضا در روزنامه‌های رسمی کشور منتشر شدند تا به طور مثال مشخص شود «جک ما» مشهورترین میلیاردر چینی هم عضو حزب کمونیست کشورش است.

دومین حزب بزرگ جهان بعد از حزب بهاراتیا جاناتای هند

حزب کمونیست چین دومین حزب بزرگ جهان بعد از حزب بهاراتیا جاناتای (حزب مردم) هند است. حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری ناریندا مودی نخست وزیر فعلی هند در حال حاضر 180 میلیون عضو دارد.

هر عضو حزب کمونیست چقدر حق عضویت پرداخت می‌کند؟

در سال 2016 روزنامه رسمی چین رقم 7.08 میلیارد یوان (920 میلیون یورو) را به عنوان رقم حق عضویت جمع‌آوری شده از اعضا در سال قبل آن اعلام کرد.

اگر این رقم را بر شمار اعضای اعلام شده سر شکن کنیم به این معنی است که هر عضو حزب کمونیست چین 80 یوان (10 یورو) در سال حق عضویت پرداخت کرده است.

هیچ‌کس از میزان سرمایه‌های متعلق به حزب کمونیست چین ندارد

با وجود انتشار این آمار و ارقام هیچ‌کس از میزان سرمایه‌های متعلق به حزب اطلاعی ندارد، گرچه همه گزارش‌ها از یک امپراتوری مالی بزرگ سخن می‌گویند، گفته می‌شود در حال حاضر شماری از شرکت‌ها، هتل‌ها و کارخانه‌ها مستقیما در مالکیت حزب قرار دارند.

ثروت مسئولین عالی‌رتبه حزب کمونیست چین خط قرمز است

حقوق رهبران حزب هم دیگر مساله محرمانه موجود در این حزب است، با وجود آن که گفته می‌شود حقوق کارمندان حزب به طور اصولی با پایه‌های شغلی دولتی همسان است، اما هیچ کس از میزان حقوق رهبران و مسئولین عالی‌رتبه اطلاعات ندارد، در حالی که بر کسی پوشیده نیست که این رهبران از امتیازات ویژه‌ای همچون خانه‌های متعدد، خودروهای لوکس، خدمتکار خانگی و... بهره مند بوده و این امتیازات در فیش حقوقی آنها لحاظ نمی‌شوند.

گفته می‌شود میزان ثروت مسئولین عالی‌رتبه حزب کمونیست چین یکی از خطوط قرمز این کشور است و هر رسانه‌ای حتی خارجی اگر وارد این حیطه شود با مجازات‌های سنگینی از سوی نظام حاکم مواجه خواهد شد، همان‌گونه که چنین امری در سال 2012 برای برخی از فعالان رخ داد.

جلسات محرمانه حزب کمونیست چین چگونه برگزار می‌شود؟

در نشست‌های سراسری حزب کمونیست چین معمولا همه چیز به شکلی کاملا از پیش برنامه ریزی شده انجام و به پایان می‌رسد اما در نشست‌های کمیته مرکزی (با 200 عضو) و دفتر سیاسی (با 25 عضو) این جلسات کاملا بسته و محرمانه برگزار شده و تلویزیون ملی چین صرفا سخنرانی شی جی پینگ دبیر کل حزب را پخش کرده، اما هیچ اطلاعی از دستور کار و یا رای‌گیری‌های احتمالی در آن منتشر نمی‌شود.

به اعتقاد کارشناسان مخفی نگه داشته شدن تشنج‌های داخلی به حزب کمونیست چین این اجازه را می‌دهد که چهره‌ای آهنین را از خود در مقابل دشمنانش و دشمنان چین به نمایش بگذارد.