آنقدر شیر نداریم که همه 'کره' مورد نیاز کشور را تولید کنیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس انجمن صنایع لبنی کرمانشاه: *آنقدر شیر نداریم که همه 'کره' مورد نیاز کشور را تولید کنیم *بخشی از نابسامانی کنونی در بازار کره ناشی از رانت و انحصار است *نابسامانی امروز بازار کره از قبل قابل پیش‌بینی بود *تامین کره داخلی جوابگوی نیاز مصرفی نیست

سید مهدی افخمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه نابسامانی امروز بازار کره از قبل قابل پیش‌بینی بود، گفت: انحصار در واردات و ایجاد سلطان کره یکی از عوامل نابسامانی و افزایش قیمت اخیر کره است، زیرا در دو سال اخیر وزارت صمت واردات کره را به چند شرکت بزرگ لبنی به صورت انحصاری واگذار کرد.

رئیس انجمن صنایع لبنی استان کرمانشاه معتقد است، دولت باید از قبل پیش‌بینی می‌کرد که به دلیل کمبود ذخایر ارزی دیگر امکان تخصیص ارز 4200 تومانی به محصولی ماننده کره را ندارند و فکری به حال این موضوع می‌کرد. به گفته رئیس انجمن صنایع لبنی استان کرمانشاه، از سوی دیگر میزان شیری که در کشور داریم خصوصا در فصل کنونی که فصل کم شیری است، جوابگوی تولید تمام کره مورده نیاز کشور و پاسخگویی به نیاز آن نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را از سر گرفت - BBC News فارسیدرحالی که ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را در میانه اعتراضات از سر گرفته وزیر کشور آلمان از پذیرش دست کم 400 کودکان پناهجوی این اردوگاه توسط آلمان و فرانسه هلند و فنلاند خبر داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دولت ترامپ ۸۸۰۰ کودک مهاجر را از آمریکا اخراج کردچگونه مدارس اروپا با کووید-۱۹ کنار می‌آیند؟ | دانش‌آموزان پس از ماه‌ها تدریس غیرحضوری به دلیل همه‌گیری کرونا، اکنون به زمان بازگشایی مدارس رسیده‌اند و دولت‌ها در کشورهای مختلف تلاش دارند که دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازگردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

طالبان 22 تن از زندانیان نیروهای امنیتی را در ولایت هلمند آزاد کردطالبان 22 تن از زندانیان نیروهای امنیتی را در ولایت هلمند آزاد کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دانشگاه آکسفورد آزمایش واکسن کرونا را از سر می‌گیرد - BBC News فارسیآزمایش ها به روی یک واکسن کرونا که دانشگاه آکسفورد و شرکت استروزنکا مشغول توسعه آن هستند بار دیگر بعد از تعلیقی به دلیل عارضه جانبی یکی از بیماران در بریتانیا از سرگرفته خواهد شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد دادمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد داد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا نسل پس از یازدهم سپتامبر آن حملات تروریستی را پس از نوزده سال به یاد دارد؟🔺آیا نسل پس از یازدهم سپتامبر آن حملات تروریستی را پس از نوزده سال به یاد دارد؟ ⚡️ بامداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یکی از نخستین خاطرات اِیدن تایر است. او سه ساله بود وقتی گروه تروریستی القاعده با ربودن همزمان چهار هواپیمای مسافربری به ایالات متحده حمله کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »