آنفلوآنزای پرندگان به دهمین استان ژاپن رسید؛ ۳ میلیون قطعه طیور معدوم شد

24/09/1399 02:49 ب.ظ

آنفلوآنزای پرندگان به دهمین استان ژاپن رسید؛ ۳ میلیون قطعه طیور معدوم شد جزئیات بیشتر🔽

وخیم‌ترین آنفلوآنزای پرندگان که تا کنون در ژاپن شایع شده اخیراً به بیش از یک‌پنجم مرغداری‌های این کشور سرایت کرده است.وزارت کشاورزی ژاپن روز گذشته اعلام کرد پس از شناسایی این بیماری در یکی از مرغداری‌های بزرگ استان شیگا در جنوب غربی این کشور، حدود ۱۱ هزار مرغ و جوجه کشتار و دفن خواهند شد.

وزارت کشاورزی ژاپن روز گذشته اعلام کرد پس از شناسایی این بیماری در یکی از مرغداری‌های بزرگ استان شیگا در جنوب غربی این کشور، حدود ۱۱ هزار مرغ و جوجه کشتار و دفن خواهند شد. همین مرجع اعلام کرد شیوع تازه‌ای از آنفلوآنزای پرندگان در ایالت کاگاوا نیز مشاهده شده، ایالتی که یکماه پیش منشأ آغاز این بیماری بود.به این ترتیب، تا کنون ۱۰ استان از ۴۷ استان ژاپن در معرض شیوع این بیماری قرار گرفته‌اند و حدود ۳ میلیون قطعه طیور کشتار و دفن شده‌اند، رقمی که تا امروز بی‌سابقه بوده است.طبق اعلام فائو، «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد»، شیوع آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن و کرهٔ جنوبی یکی از دو شیوعِ اخیرِ این بیماری همه‌گیر در میان طیور جهان است.

این سازمان اعلام کرد دو گونه ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اخیرا و به‌شکلی جداگانه در آسیا و اروپا شیوع پیدا کرده‌اند، هر دو نخست در میان پرندگان وحشی آغاز شده‌ و سپس به پرندگان اهلی سرایت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آنفلولانزای پرندگان به دهمین استان ژاپن رسید؛ ۳ میلیون قطعه طیور معدوم شد«دو ویروس آنفولانزای پرندگان که اخیرا و به‌شکلی جداگانه در آسیا و اروپا منتشر شده‌، هر دو نخست میان پرندگان وحشی شیوع یافته، و سپس به پرندگان اهلی سرایت کرده‌ است.»

مرگ ۱۱۷ پرنده مهاجر در میانکاله/آنفلوآنزا علت مرگ نبوده استمدیرکل دفتر حیات وحش سازمان سازمان محیط زیست خبر داد *مرگ ۱۱۷ پرنده مهاجر در میانکاله *آنفلوآنزا علت مرگ نبوده است *سازمان دامپزشکی کشور هنوز علت قطعی مرگ این پرندگان را اعلام نکرده فاسدانی مثل فخراور فاسدتون که درخارج ایرانند و هرنکبت کاری کردند و شیعیان رااز خارج ایران نابود کردند و می کنند باید نابود بشوند

ویدئو؛ بارش سنگین برف در ژاپن ارتش را برای نجات در راه‌ماندگان وارد عمل کرددر پی بارش سنگین برف در استان مرکزی ژاپن به نام فوکوی، بیش از ۱۰۰ خودروی باری و سواری در بزرگراه‌های این استان گرفتار شد. دنیا رو گوووووه برداشته... 😍😍😍

اجاره‌نشینی در تهران لاکچری شداجاره‌نشینی در تهران لاکچری شد با کمترین ودیعه، کف نرخ اجاره یک واحد مسکونی در پایتخت به ۳ میلیون تومان رسید./ روزنامه اعتماد چشم علی گدا روشن ! اره دیگه ما مردم حمال شما کصکشائیم کیرم تو اول و آخرتون انفجار نورتون بو عن میده گوه_به_قبر_خمینی که بنیان بدبختی مارو گذاشت.

روند نزولی نرخ فرزندآوری زنان در اتحادیه اروپا؛ زایمان مادران خارجی صعودی استتولد نوزادان در اتحادیه اروپا پس از آن که در سال ۲۰۰۸ به اوج ۴.۶۸ میلیونی رسید، در قالب یک روند نزولی به ۴.۱۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ رسید. بلای جان اروپائیان همین نوزادانند Bye bye Europe. Say hello to domestic ISIS/IRGC! وقتی زن مرد جای خودش نباشه همین میشه حقوق حقوق زن اره درسته وای همه چیز یه حدی داری

وخیم‌ترین آنفلوآنزای پرندگان که تا کنون در ژاپن شایع شده اخیراً به بیش از یک‌پنجم مرغداری‌های این کشور سرایت کرده است.

وزارت کشاورزی ژاپن روز گذشته اعلام کرد پس از شناسایی این بیماری در یکی از مرغداری‌های بزرگ استان شیگا در جنوب غربی این کشور، حدود ۱۱ هزار مرغ و جوجه کشتار و دفن خواهند شد.

همین مرجع اعلام کرد شیوع تازه‌ای از آنفلوآنزای پرندگان در ایالت کاگاوا نیز مشاهده شده، ایالتی که یکماه پیش منشأ آغاز این بیماری بود.به این ترتیب، تا کنون ۱۰ استان از ۴۷ استان ژاپن در معرض شیوع این بیماری قرار گرفته‌اند و حدود ۳ میلیون قطعه طیور کشتار و دفن شده‌اند، رقمی که تا امروز بی‌سابقه بوده است.طبق اعلام فائو، «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد»، شیوع آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن و کرهٔ جنوبی یکی از دو شیوعِ اخیرِ این بیماری همه‌گیر در میان طیور جهان است.

این سازمان اعلام کرد دو گونه ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اخیرا و به‌شکلی جداگانه در آسیا و اروپا شیوع پیدا کرده‌اند، هر دو نخست در میان پرندگان وحشی آغاز شده‌ و سپس به پرندگان اهلی سرایت کرده‌اند.

همچنین مسئولان فائو از مقامات بهداشتی کشورهای آفریقایی خواسته‌اند تا مزارع و مرغداری‌ها را بادقّتِ بسیار تحت نظارت بگیرند تا از رسیدن این بیماری، به‌ویژه از طریق اروپا به آنجا، جلوگیری کنند.