آندژی دودا در انتخابات ریاست جمهوری لهستان پیروز شد | DW | 13.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمیسیون ملی انتخابات لهستان، رئیس جمهوری کنونی را به عنوان پیروز رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. شهردار ورشو در این انتخابات نزدیک به ۴۹ درصد آرا را نصیب خود کرد اما ناکام ماند.

با شمارش تقریبا تمام آرای ریخته شده به صندوق‌های رای در لهستان، رئیس جمهوری کنونی آندژی دودا برای یک دوره دیگر در این مقام ابقا شد.

در دور نخست انتخابات هیچ یک از نامزدان نتوانستند بیش از پنجاه درصد آرا را به دست آورند و رقابت نهایی میان رئیس جمهوری کنونی و شهردار ورشو رافال تراسکووسکی برگزار شد. شهردار ورشو در مقابل از حامیان پرشور تحکیم مناسبات با اتحادیه اروپا و حمایت از حقوق اقلیت‌ها از جمله دگرباشان جنسی است و در سخنرانی‌های انتخاباتی بارها در این باره سخن گفت.

انتخابات ریاست جمهوری لهستان مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی باید در ماه مه برگزار می‌شد؛ زمانی که آندژی دودا در نظرسنجی‌ها با فاصله قابل توجهی پیش از رقیب خود، شهردار پایتخت قرار داشت.شیوع پاندمی کرونا برنامه انتخابات ریاست جمهوری لهستان را نیز مانند بسیاری از برنامه‌های سیاسی در دیگر کشورها به تعویق انداخت. پیشنهاد حزب حاکم برای رای‌گیری از طریق پست نیز به دلیل نگرانی از مغایرت آن با قانون اساسی با موافقت روبرو نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیشتازی نامزد محافظه‌کار در انتخابات ریاست جمهوری لهستان در رقابتی نزدیکآقای دودا که سیاستمداری محافظه‌کار است، روابط نزدیکی با دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا دارد. در نقطه مقابل تراسکووسکی که لیبرال‌تر است از لزوم بهبود مناسبات با اتحادیه اروپا سخن می‌گوید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آندژی دودا رئیس جمهوری کنونی لهستان در انتخابات دوباره پیروز شدآندژی دودا رئیس جمهوری کنونی لهستان در انتخابات دوباره پیروز شد رئیس جمهوری لهستان یکشنبه شب مدعی پیروزی شد و در یک گردهمایی انتخاباتی در پولتوسک از حامیانش تشکر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیشتازی رییس جمهوری لهستان در انتخابات یکشنبهنظرسنجی های صورت گرفته از رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری لهستان، بیانگر پیشتازی آندری دودا، رییس جمهوری این کشور با اختلاف اندک از رافال تراسکووسکی، شهردار ورشو است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شده‌ایم/ پیگیری انتخابات شورایاری در مجلسمحسن هاشمی: *دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شده‌ایم *دوره اوج این بیماری در اسفندماه بازگشته است و موجب نگرانی افکار عمومی شده است *کشورهایی که در مهار اولیه موج اولیه کرونا، از ما عقب تر بودند، توانستند این بیماری را تا حدود زیادی مهار کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »