آموزش حضوری با رعایت پروتکل های سختگیرانه

14/06/1399 03:32:00 ب.ظ

آموزش حضوری با رعایت پروتکل های سختگیرانه | درباره دستورالعمل‌های جدید بیشتر بدانید:

تهران- ایرنا- سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا به گونه ای متفاوت از سال های گذشته آغاز می شود، هر چند که سناریوهای مختلفی عنوان می شد اما در نهایت در دستورالعمل اعلام شده ازسوی آموزش و پرورش، آموزش حضوری با رعایت پروتکل های سختگیرانه قاعده اصلی برای بازگشایی مدارس اعلام شد. مسوولان آموزش و پرورش در شیوه نامه های ابلاغی سه وضعیت قرمز، زرد و سفید از نظر شیوع ویروس کرونا را برای حضور دانش آموزان در نظر گرفته بودند که بر این اساس قرار بود آموزش ها در وضعیت قرمز به صورت مجازی، زرد به صورت حضوری و مجازی و در نهایت سفید به...

مسوولان آموزش و پرورش در شیوه نامه های ابلاغی سه وضعیت قرمز، زرد و سفید از نظر شیوع ویروس کرونا را برای حضور دانش آموزان در نظر گرفته بودند که بر این اساس قرار بود آموزش ها در وضعیت قرمز به صورت مجازی، زرد به صورت حضوری و مجازی و در نهایت سفید به صورت حضوری ارائه شود.

در این بخشنامه آمده است: پیرو دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا در مدارس، سال تحصیلی جدید برای کلیه دوره ها و پایه ها اعم از دولتی و غیردولتی از ۱۵ شهریور ماه به صورت حضوری آغاز و کلیه مدارس باز و کلاس ها در کلیه پایه های تحصیلی دایر خواهند بود.

البته در ادامه تاکید شده است که رعایت کامل و دقیق دستورالعمل های بهداشتی و فراهم کردن محیطی امن برای حضور معلمان و دانش‌آموزان الزامی است؛ بنابراین مدارس جز در مواردی که ستاد مدیریت و کرونا حضور دانش آموزان را در مدارس یا به تعبیر شرایط را پر خطر تلقی و اعلام تعطیلی می‌کنند، باز است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

اجتماع سالانه همسران شهدای مدافع حرم- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم - Tasnimاجتماع سالانه همسران شهدای مدافع حرم با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین آقامیری و مداحی امیر عباسی با رعایت پروتکل های بهداشتی در گلزار شهدای تهران برگزار شد.

مدرسه نحوه حضور دانش‌آموزان را مدیریت می‌کند/تدریس برخی دروس به شیوه حضوری- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimزنگ_تفریح در مدارس ممنوع است مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران: دانش آموزان در کلاس درس توسط معلم دائم رصد می‌شوند خانواده‌ها نکات بهداشتی و استفاده از ماسک را به فرزندشان گوشزد کنند دانش آموز به تناسب وضعیت مدرسه دو یا سه روز حضور‌ می‌یابد کرونا مدیر کل آموزش و پرش شهر تهران:زنگ تفریح مانند گذشته نیست و محدود شده است، هر کلاس به تنهایی در حیاط مدرسه حضور دارد که مربی بهداشت و معاون آموزشی مدرسه دانش‌آموزان را نظارت می‌کنند تا نکات بهداشتی را رعایت کنند اگر دانش آموز علائم سرماخوردگی یا کرونا داشت به مدرسه نیاید

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمزبازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

زمان حضور دانش‌آموزان در هر کلاس ۳۵ دقیقه استوزیر آموزش و پرورش ضمن معرفی امکانات نسخه جدید شبکه شاد درباره بازگشایی مدارس از روز شنبه گفت: هر جا بتوانیم، حضور با رعایت پروتکل ها است و ۱۵ شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است؛ اما در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان بیشتر از پروتکل است ناگزیر هستیم تا دانش‌آموزان را گروه بندی کنیم و برخی در روزهای زوج و برخی روزهای فرد بیایند.

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردابا وجود شرایط کرونا در کشور، امسال سخت‌ترین آغاز را برای سال تحصیلی در بعد از انقلاب تجربه خواهیم کرد. دست اندرکاران آموزش و پرورش از آمادگی برای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری خبر می دهند و اعلام کرده اند که مانورهای بازگشایی مدارس نیز در استان ها برگزار شده است و پروتکل ها نیز سخت گیرانه خواهند بود.

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»