آموزش حضوری با رعایت پروتکل های سختگیرانه

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آموزش حضوری با رعایت پروتکل های سختگیرانه | درباره دستورالعمل‌های جدید بیشتر بدانید:

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، هر سال دانش آموزان و خانواده ها از نیمه های شهریور در تکاپوی خرید روپوش مدرسه و لوازم تحریر برای آغاز سال تحصیلی جدید در مهرماه بودند اما امسال با توجه به تغییر تقویم زمانی بازگشایی مدارس و همچنین شیوع ویروس کرونا، آغاز سال تحصیلی به گونه ای متفاوت از سال های گذشته رقم می خورد.

در این بخشنامه آمده است: پیرو دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا در مدارس، سال تحصیلی جدید برای کلیه دوره ها و پایه ها اعم از دولتی و غیردولتی از ۱۵ شهریور ماه به صورت حضوری آغاز و کلیه مدارس باز و کلاس ها در کلیه پایه های تحصیلی دایر خواهند بود. همچنین در این بخشنامه خطاب به مدیران مدارس عنوان شده است که از الگوهای مختلف برای مدیریت حضور دانش آموزان در کلاس ها از قبیل گروه بندی کردن زوج و فرد و چرخش کردن در مدارس و کلاس های پرجمعیت استفاده و پیش از ۱۵ شهریورماه تعیین و به نحو مناسب و مطمئن به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی شود.

در پایان این بخشنامه تاکید شده است که آموزش و توجیه والدین به منظور رعایت موارد برخی موارد در اولویت قرار گیرد که در این راستا تهیه روزانه ماسک و ملزومات بهداشتی برای فرزندان و آموزش مستمر نحوه شستشوی دست و صورت را عنوان کرده است. وی با بیان اینکه هر جا امکان رعایت این پروتکل‌ها وجود داشته باشد کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود، افزود: ۶۲ درصد مدارس زیر ۱۰۰ دانش آموز، ۳۵ درصد زیر ۳۵ دانش آموز و ۴۳ درصد زیر ۵۰ دانش آموز دارند و می‌توانند کلاس‌ها را روزانه به صورت حضوری برگزار کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجتماع سالانه همسران شهدای مدافع حرم- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم - Tasnimاجتماع سالانه همسران شهدای مدافع حرم با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین آقامیری و مداحی امیر عباسی با رعایت پروتکل های بهداشتی در گلزار شهدای تهران برگزار شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مدرسه نحوه حضور دانش‌آموزان را مدیریت می‌کند/تدریس برخی دروس به شیوه حضوری- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimزنگ_تفریح در مدارس ممنوع است مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران: دانش آموزان در کلاس درس توسط معلم دائم رصد می‌شوند خانواده‌ها نکات بهداشتی و استفاده از ماسک را به فرزندشان گوشزد کنند دانش آموز به تناسب وضعیت مدرسه دو یا سه روز حضور‌ می‌یابد کرونا مدیر کل آموزش و پرش شهر تهران:زنگ تفریح مانند گذشته نیست و محدود شده است، هر کلاس به تنهایی در حیاط مدرسه حضور دارد که مربی بهداشت و معاون آموزشی مدرسه دانش‌آموزان را نظارت می‌کنند تا نکات بهداشتی را رعایت کنند اگر دانش آموز علائم سرماخوردگی یا کرونا داشت به مدرسه نیاید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمزبازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمان حضور دانش‌آموزان در هر کلاس ۳۵ دقیقه استوزیر آموزش و پرورش ضمن معرفی امکانات نسخه جدید شبکه شاد درباره بازگشایی مدارس از روز شنبه گفت: هر جا بتوانیم، حضور با رعایت پروتکل ها است و ۱۵ شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است؛ اما در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان بیشتر از پروتکل است ناگزیر هستیم تا دانش‌آموزان را گروه بندی کنیم و برخی در روزهای زوج و برخی روزهای فرد بیایند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردابا وجود شرایط کرونا در کشور، امسال سخت‌ترین آغاز را برای سال تحصیلی در بعد از انقلاب تجربه خواهیم کرد. دست اندرکاران آموزش و پرورش از آمادگی برای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری خبر می دهند و اعلام کرده اند که مانورهای بازگشایی مدارس نیز در استان ها برگزار شده است و پروتکل ها نیز سخت گیرانه خواهند بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »