آموزش موسیقی به کودکان کار در کابل

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

آموزش موسیقی به کودکان کار در کابل این گزارش را بخوانید 🔽

معصومه محمدی رهبری گروه سفیران مهربانی را بر عهده دارد. او از جمله فعالان مدنی در افغانستان است که حالا تلاش می‌کند زندگی متفاوتی برای بچه‌های کار رقم بزند، آن هم با تدریس موسیقی و آواز به آنها.معصومه می‌گوید: «این ها باید در سن خود و رویای کودکانه خود باشند و درس بخوانند و به مکتب بروند اما من در چشمان آنها ناامیدی دیدم و خواستم از هنری که دارم استفاده کرده و به آنها چیزی آموزش بدهم. زمانی که به آنها آواز درس می‌دهم و نت‌های موسیقی را می‌خوانند برایم خیلی لذت بخش است.

این اجراها در شرایطی اتفاق می‌افتد که مساله صلح با طالبان این روزها به یکی از مسائل پیچیده در افغانستان تبدیل شده است. نسل جوان و به ویژه زنان این کشور نگرانند که هرگونه سازش با افغانستان آزادی‌های آنها در این کشور را محدود کند. معصومه خطاب به طالب‌ها می‌گوید: «برای تمام طالب‌ها می‌گویم که از همین الان در جریان باشند که اگر بخواهند با دولت ما صلح کنند باید این فرهنگ را قبول کرده و آنوقت به اینجا بیایند و حق ندارند مانع ما شوند.»یکی از دختر بچه‌ها که با گروه سفیران مهربانی آموزش موسیقی می‌بینید می‌گوید: «نمی‌ترسم از اینکه بخواهم در خیابان‌های کابل موسیقی اجرا کنم و می‌خواهم در آینده رهبر یک گروه موسیقی شوم.

امیدها به آینده‌ای روشن در افغانستان به ویژه در میان نسل جوان این کشور به چشم می‌خورد. در عین حال تیر و ترکش‌های عملیات انتحاری از سوی طالبان گاه‌وبیگاه به حادثه‌ای دلخراش در کابل یا دیگر مناطق افغانستان منجر می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتشار بخشهای از موسیقی فیلم رستاخیز+صوتبخشهای از موسیقی فیلم رستاخیز همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی منتشر شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آموزش و پرورش ایران تحصیل برای دانش‌آموزانی که اظهار پیروی از ادیان غیررسمی کنند را ممنوع کرد♦️آموزش و پرورش ایران تحصیل برای دانش‌آموزانی که اظهار پیروی از ادیان غیررسمی کنند را ممنوع کرد ⚡️جمهوری اسلامی اعلام کرد تحصیل برای دانش‌آموزان «پیرو ادیان دیگر» که اعلام کنند پیرو دینی دیگر هستند، ممنوع است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جنگ تجاری چین و آمریکا؛ با «حسن نیت» ترامپ اعمال تعرفه‌ها عقب افتاداو در توییتر نوشت که این کار به درخواست لیو هه، معاون نخست‌وزیر چین و در آستانه جشن‌های هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین انجام می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد عبدالله از برخورد نیروهای امنیتی افغان با طرفداران مسعودانتقاد عبدالله از برخورد نیروهای امنیتی افغان با طرفداران مسعود پولیس کابل دها تن را به اتهام برهم زدن نظم عامه بازداشت کرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

۱۴ میلیون دانش‌آموز از مهر به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه ۱۴ میلیون دانش‌آموز در ابتدای مهر به مدرسه می‌روند از حل مشکل کمبود نیروی انسانی تا مهرماه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مسابقه گورکنی در مجارستانشغل گورکنی در مجارستان متقاضی چندانی ندارد و برگزارکنندگان این رویداد عجیب هدف خود از این کار را تشویق جوانان به این شغل خوانده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »