آملی لاریجانی و یزدی در پنهان از یکدیگر انتقاد کنند/ مراجع باید سمبل اخلاق باشند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

غرویان در گفت‌وگو با ایلنا: آملی لاریجانی و یزدی در پنهان از یکدیگر انتقاد کنند/ مراجع باید سمبل اخلاق باشند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آیت الله محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به حواشی ایجاد شده در پی اظهارات آیت الله یزدی درباره رئیس پیشن قوه قضائیه و پاسخ آملی لاریجانی گفت: از قدیم گفتند«چون رب البیت دست گیرد به کف، جمله اهل البیت رقاصی کنند»، هنگامی که علما بخواهند در جامعه با یکدیگر بگو و مگو داشته باشند، همدیگر را تخریب کنند، احترام همدیگر را از بین ببرند، انتقادات تند و تیز نسبت به یکدیگر عنوان و با الفاظ تهدیدآمیز لب به سخن باز کنند، مشخص است که مردم چه خواهند کرد.

غرویان خاطرنشان کرد: دستور شرع، امر به معروف و نهی از منکر این است که اگر می‌خواهید نقد و انتقاد موثر واقع شود باید مخفیانه بیان شود، زیرا هنگامی که علنی و آشکار شود، نتیجه‌اش تحریک احساسات طرفین است و دیگر آن انتظاری که از امر به معروف داریم برآورده نخواهد شد. وی تاکید کرد: این رفتارها در جامعه روحانیت و علما بی‌سابقه یا حداقل کم سابقه بوده است، در سنت سلف علمای ما و مراجع هرگز چنین رفتارهای دیده نشده است. هیچگاه ندیدیم که عنوان شود ما تابلوی یک مرجع را پایین می‌آوریم!

این مدرس حوزه بیان کرد: آقای یزدی به دفاع از مرجعیت و سنت آن گفته‌اند کمیسیونی در جامعه مدرسین داریم که آنها از مرجعیت صیانت می‌کنند آیا صیانت از مرجعیت است که بگوییم تابلو وی را پایین می‌آوریم؟ آیا صیانت از مرجعیت این نیست که شیوه سلف صالح حفظ شود؟ وی ادامه داد: خدای ناخواسته در ذهن مردم این بوجود می‌آید که دعوا بر سر قدرت است و سوالاتی این چنین در ذهن‌شان پدید می‌آید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خشم اصولگرایان از علنی شدن اختلافات یزدی و آملی لاریجانی | DW | 19.08.2019اصولگرایان از علنی شدن جدال لفظی دو رئیس پیشین قوه قضائیه ایران ناخشنود به نظر می‌رسند. علاوه بر چهره‌های سرشناس این جریان، رسانه‌های اصولگرا نیز از کشیده شدن اختلافات محمد یزدی و صادق لاریجانی به عرصه عمومی ناراضی‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توصیه مکارم شیرازی به آملی لاریجانی و یزدی/ به این وضع خاتمه داده و به آبروی نظام کمک کنید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهیدمکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: *به این وضع خاتمه دهید *این گونه درگیری‌ها نتیجه‌ای جز روشن شدن آتش فتنه و اختلاف در میان مردم ندارد *متواضعانه تقاضا دارم این باب را به کلی مسدود کنید و به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باخبر: ۲۸ مرداد ۹۸ - ۱۹ اوتدر باخبر ۲۸ مرداد ۹۸ - ۱۹ اوت بشنوید: محمدجواد_ظریف در فنلاند، ادامه واکنش ها به مجادله محمد_یزدی و صادق_لاریجانی و نیروی انتظامی تجمع اعتراضی به سگ_کشی را به خشونت کشید 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

هفت نکته درباره مجادله کلامی لاریجانی و یزدیپاسخ تند و مفصل صادق_لاریجانی به تعریض‌ها و انتقادهای صریح محمد_یزدی، رخدادی پیش‌پاافتاده نیست. نکته‌های نهفته در این مجادله پر‌شمارند. در ادامه، روی هفت محور اصلی آن تامل می‌شود. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

YouTube
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »