آمریکایی‌ها به دنبال منافع نفتی شمال سوریه از طریق کرد‌ها - BBC News فارسی

آمریکایی‌ها به دنبال منافع نفتی شمال سوریه از طریق کرد‌ها

03/08/2020 09:57:00 ب.ظ

آمریکایی‌ها به دنبال منافع نفتی شمال سوریه از طریق کرد‌ها

یک شرکت آمریکایی با نیروهای کرد سوریه قرار نفتی بسته، اقدامی که خشم ترکیه را برانگیخته است.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

انتقاد شدید ترکیه از قرارداد نفتی شرکت آمریکایی با کردهای سوریه - BBC News فارسیدولت ترکیه قرارداد نفتی میان نیروهای تحت رهبری کردها در شمال سوریه و یک شرکت آمریکایی را 'تاسف‌بار و غیرقابل قبول' خوانده و از آن انتقاد کرده است. دولت سوریه هم این توافق را 'سرقت نفت' خوانده و به شدت محکوم کرده است. وزیر خارجه آمریکا گفته است که دولت این کشور از این قرارداد حمایت می‌کند.

واکنش ترکیه به توافق نفتی ی.پ.گ/ پ.ک.ک با یک شرکت آمریکایی

وزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهدوزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهد وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت چین در حمایت از ماهیگیری غیراصولی و مخرب تجاری آن کشور در جهان، هشدار داد.

اختلاف نفتی ایران و کره جنوبی؛ 'توافق بر سر راه‌اندازی کارگروه تجاری بشردوستانه' - BBC News فارسیخبرگزاری دولتی کره جنوبی از توافق این کشور با ایران برای راه‌اندازی کارگروهی با هدف 'توسعه روابط تجاری بشردوستانه' و تامین نیازهای دارویی و پزشکی ایران خبر داده است. ایران پیشتر گفته بود که برای دریافت بدهی نفتی هفت میلیارد دلاری خود از کره جنوبی منتظر اقدامات ملموس است نه محموله‌های پزشکی 'نیم میلیون یا دو میلیون دلاری'.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 157 هزار و 924 نفر افزایش یافتشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 157 هزار و 924 نفر افزایش یافت

وزیر خارجه آمریکا به تعویق افتادن برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری در هنگ کنگ را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.